Skocz do zawartości

Który APC wybrać ?


krzysztof

Rekomendowane odpowiedzi

Kończy mi sie Nielsen Cyclone więc trzeba się rozejrzeć za czymś nowym.

Co możecie mi polecić z podobną wydajnością?

Zależy mi też na jakimś lepszym zapachu niż był w cyclonie bo ten był dla mnie jakiś taki nieprzyjemny i "gorzki?" ;)

 

Ja ze swojej strony mogę polecić Bilt Hamber Surfex HD - super wydajny, cena ok ale praktycznie bez zapachowy.. Dobrze rozpuszcza zabrudzenia oleiste - robiłem auta dwóch mechaników ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy ktoś mógłby mi odpowiedzieć na pytanie czy 4nano Plastic & Wrapped Cleaner to też APC do plastików? Z opisu wynika, że mógłby być "4nano Plastic and Wrapped Cleaner to uniwersalny środek czyszczący stworzony z myślą o czyszczeniu plastiku i folii samochodowych...." Wy jednak wspominacie tutaj raczej o 4nano Predator, więc nie wiem czy Plastic... nadaje się do wstępnego mycia po którym można nałożyć dressing?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończy mi sie Nielsen Cyclone więc trzeba się rozejrzeć za czymś nowym.

Co możecie mi polecić z podobną wydajnością?

Zależy mi też na jakimś lepszym zapachu niż był w cyclonie bo ten był dla mnie jakiś taki nieprzyjemny i "gorzki?" ;)

 

Angel Wax - Multipurpose Cleaner

 

Kupiłem właśnie po Cyclonie, wydaje mi się że jest bardziej skoncentrowany. Zapach lepszy niż w cyclonie ale też do najpiękniejszych nie należy :)

 

Co do APC jest prosta zasada "wódki, c*py i apc się nie wącha" :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

 

Kupiłem APC firmy ValetPRO http://strefa-autokosmetyki.pl/pl/p/Val ... APC-1L/373, rozcieńczyłem go 1:10 i użyłem na plastyki o różnej strukturze (pacjent Mondeo MK3) i szczerze powiem, że efekt mnie nie powalił, mikrofibra po użyciu była czysta natomiast pad, którym potem nakładałem Meguiars Natural Shine był brudny.

 

Czy Megs byłby w tym przypadku lepszy?

W najbliższym czasie sprawdzę jeszcze tego APC we wnękach drzwi.

Może to wina bardzo twardej wody?

Czy ten ValetPRO CLASSIC to to samo co ValetPRO INTERIOR?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej to może ja dorzucę 5 groszy. Około 2 tyg temu zakupiłem espume G202 i powiem, że po dotychczasowy nr 1 dla mnie. A dlatego, że:

1) w porównaniu do SG Red Devil

- lepiej pachnie

- w stężeniu 1:25 super się pieni i lepiej domywa niż RD w 1:10

- i sapach przypomina Nielsena

2) w porównaniu do Nielsena

- jest tańszy

- zapach łudząco podobny

- g202 domywa lepiej w identycznych stężeniach

- piana na porównywalnym poziomie

 

Dla mnie numero uno miałem prubkę Surflexa lecz zapacz bleeee choć domywał bardzo ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie dostałem próbkę dość sporych rozmiarów "APC Lemon" chciałbym tego użyć na plastikach przed zastosowaniem PB Natural Look, tylko zastanawia mnie sposób zastosowania tego specyfiku. Jest napisane aby rozcieńczyć 1:10 (czy nie lepiej dać 1:20-30 ?), jak to zaaplikować aby nie narobić syfu, napisane jest aby spryskać zakupiłem atomizer z buteleczką, ale jakoś mi się nie widzi spryskanie i aby ociekało np. po radiu itd. Zakupiłem również specjalnie jakiś tani aplikator gąbkowy, czy nie lepiej psiknąć na aplikator następnie to rozprowadzić i według sposobu użycia zostawić na 5 minut i przetrzeć "suchą" MF - to suchą też mnie troszkę zastanawia :o nie lepiej nawilżoną ? Ktoś wie może jakiej marki ten specyfik ? Dodam może, że plastiki nie mam jakoś tragicznie ubrudzone ale jednak przydałoby je poczęstować APC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mateuszk - Czytaj, czytaj... forum i etykiety na produktach. Rozcieńczaj tak, jak podaje producent. Możesz APC nanieść na aplikator z gąbki, lub MF i przecierać powierzchnie (lub czyścić powierzchnię pędzelkiem po spryskaniu jej APC), możesz potem pozostawić środek na 2-3 minuty (choć niekoniecznie). Na koniec przecierasz czyszczoną powierzchnię wilgotną MF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mateuszk, stosuj takie rozcieńczenie, które da efekt - ja stosuje 1:20, a przy szczurach 1:10 a czasami miejscowo mocniejsze. Jeżeli nie chcesz lać po tapicerce kup sobie końcówkę atomizera np.Tenzi(znajdziesz tam gdzie mają tą chemię, na necie chyba po 2 zł )Końcówka ma sitko spieniające, więc masz pianę na desce i mozesz spokojnie pędzelkiem lub szczoteczką wyszorować, następnie wilgotną MF przetrzeć, a MF wypłukać w wiadrze i wycisnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radex1978, akurat APC jest tak uniwersalnym środkiem, że schodzi w znacznych ilościach, bo możesz go używać do wszystkiego ;)

poza tym nie ma problemu w tym, żeby kupić piątkę, odlać sobie litra albo dwa i wystawić resztę na giełdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ze swojej strony polecam Nielsen Cyclone. Nie mam za bardzo porównania do innych środków, bo pierwszy raz używałem APC, ale myślę, że jest naprawde dobry :-]

Myślałem że mam czysto w aucie, kiedyś regularnie plakowałem środek :evil: ale jak spryskałem deske i plastiki to zaczął z nich płynąć czarny szlam. Na początku myślałem, że źle coś rozrobiłem i to farba płynie :cry: a był to plak, kurz, syf i muł który zbierał się tam przez lata. Plastiki zmieniły całkowicie kolor. Z czarnego połysku zrobiły się szaro-ciemno-niebieskie. Później przetarłem wszystko nielsenem finesse i efekt powala na kolana :good::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei zakupiłem 4nano Predator APC i muszę powiedzieć, że jest rewelacyjny. Wcześniej używałem Nielsena Cyclone ale od samego początku mi się nie spodobał. Używając nawet minimalnego stężenia pozostawiał biały nalot na lakierze i plastikach. Predator genialnie pachnie rewelacyjnie czyści w dodatku nie trzeba go rozcieńczać. Na minus cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.