Skocz do zawartości

Który APC wybrać ?


krzysztof

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Przy okazji się przywitam, bo to mój pierwszy post ;) Tydzień temu użyłem po raz pierwszy APC Nielsen Cyclone, a następnie Mainz Cherish Matt Look. Nie powiem, efekt bardzo mnie zadowolił. Szczególnie jeśli chodzi o osadzanie się brudu i kurzu - praktycznie tego nie ma. Teraz moje pytania - jak często mogę używać tego zestawu? Czy raz na tydzień nie zniszczy plastików?

 

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Przy okazji się przywitam, bo to mój pierwszy post ;) Tydzień temu użyłem po raz pierwszy APC Nielsen Cyclone, a następnie Mainz Cherish Matt Look. Nie powiem, efekt bardzo mnie zadowolił. Szczególnie jeśli chodzi o osadzanie się brudu i kurzu - praktycznie tego nie ma. Teraz moje pytania - jak często mogę używać tego zestawu? Czy raz na tydzień nie zniszczy plastików?

 

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam

Naprawde chce Ci się co tydzien czyscic plastiki i nakładac dressing? :D Lepiej zakup sobie QD do wnętrza, który jest zdecydowanie lepszym sposobem na utrzymanie porzadku na desce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde chce Ci się co tydzien czyscic plastiki i nakładac dressing? :D Lepiej zakup sobie QD do wnętrza, który jest zdecydowanie lepszym sposobem na utrzymanie porzadku na desce :)

 

A QD to skrót od czego? Bo coś nie mogę znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A QD to skrót od czego? Bo coś nie mogę znaleźć

 

Quick Detailer czyli coś na zasadzie psikasz, przecierasz i masz odświeżony wygląd dressingu :) np. Shiny Garage Vanilla Touch Interior Quick Detailer ale sa też inne firmy :) Poczytać i ogarniesz temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde chce Ci się co tydzien czyscic plastiki i nakładac dressing? Lepiej zakup sobie QD do wnętrza, który jest zdecydowanie lepszym sposobem na utrzymanie porzadku na desce

No mnie osobiście się chce :D

Kładę co 2 tyg natural looka i jest git ale QD do do wnętrza też trzeba będzie sprawdzić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem czy to dobry temat na moje pytanie ale związane jest to poniekąd z apc. Wczoraj czyściłem plastiki w środku auta za pomocą Nielsen APC Cyclone (1:10). Środek psikałem na plastik i następnie od razu przecierałem. Potem na to użyłem PB Natural Look. Dzisiaj przypomniało mi się, że powinienem jeszcze przetrzeć plastiki potraktowane APC mikrofibrą z wodą a następnie wysuszyć. Niestety zapomniałem o tym i pominąłem ten krok. Czy np. deska rozdzielcza nie odbarwi się od tego środka pod wpływem słońca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim pędzli uzywacie do wypracowania apc??

 

Możesz zakupić pędzle różnej wielkości w sklepach patrz dział: handlowy partnerów forum lub możesz pójść do marketu i pędzle malarskie też podejdą ale tutaj radzę włosie obite w metal zakleić izolacją aby zminimalizować zarysowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś próbował zamiast pedzelka użyć np. małej gąbki? Aplikacja byłaby łatwiejsza, gdyż APC szybko spływa z pionowych powierzchni i pędzelkiem jest dość trudno zapobiec pochlapania np. tapicerki.

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem Blink APC Lemon. Jest on w atomizerze i tutaj moje pytanie - czy trzeba go rozcieńczyć 1:10 czy można od razu stosować na deskę tak jak się go kupiło? Nie wiem na ile mocny jest i czy może zaszkodzić bez rozcieńczania - bo niby na opakowanie jest 1:10 a inni pisali, że spokojnie 1:5 można stosować.

 

I pytanie techniczne - czy po użyciu np. tego APC + pędzelek, należy wypolerować do sucha powierzchnie suchą mikrofibrą czy lepiej przetrzeć jeszcze wilgotną (bo zdaje mi się, że gdzieś czytałem o przetarciu wilgotną ścierką po użyciu APC) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Wtam mam pytanie czym różni się APC gotowy od tego który trzeba rozcieńczyć?

 

przykładowo kupuje APC LIME SG 500ml gotowy i czy taki produkt musze rozcienczać? czy od razu psikam?

 

tego typu środki są zazwyczaj koncentratem ze względu na swoją moc w działaniu środków powierzchniowo czynnych itp ;) Lime od SG również jest do rozrobienia:

pranie tapicerki 1:10-20,

średnie zabrudzenia 1:5-10,

cięższe zabrudzenia w tym komora silnika 1:2-5

 

gotowym środkiem jest np. Autoglym Interior Shampoo APC, psikasz i wycierasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Poszukuję APC, który będzie miał bardzo przyjemny zapach i którym bez problemu będzie można pracować w pomieszczeniu zamkniętym. Który użyty bez rozcieńczenia nie zmatowi plastików zewnętrznych. Myślałem o ValetPRO Citrus Pre-Wash. Do tej pory pracowałem na Poorboy's World All Purpose Cleaner & Degreaser, ale jest trochę drażniący/duszący w pomieszczeniach zamkniętych. Propozycje stosowaczy mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... lub Espuma G202 - pachnie nawet trochę lepiej niż Cyclone a zdecydowanie lepiej domywa. Ciekawą opcją może być jeszcze nowe ADBL APC Pro - o podobno również cytrusowym zapachu. Ale oba powyższe trzeba rozcieńczać co najmniej 1:15 - 1:20 do wnętrza auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.