Skocz do zawartości

Który APC wybrać ?


krzysztof

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Hej,

 

przewertowałem temat wzdłuż i wszerz, ale mimo wszystko mam pytanie. Czy istnieje APC, który nie dusi, który przy odpowiednim stężeniu można wyczyścić wszystko, począwszy od trudnych zewnętrznych zabrudzeń po lekko zakurzone plastiki, który można stosować do tapicerki na podobnej zasadzie jak Interior Shampoo Autoglyma (spryskaj i wytrzyj MF) i który jest bezpieczny dla skóry? :) Obecnie korzystam z Predatora. Owszem środek fajny, ale nie wiem jak zareaguje z tapicerką no i jest stosunkowo drogi. Znajdą się jakieś propozycję? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja akurat mam Blinka o zapachu pomarańczy (chciałem wiśni ale sprzedawca nie ten wrzucił w paczke :/) i nietsety zapach jest troche zbyt chemiczny dla mnie :/ Ogólnie nie przypadł mi do gustu - zamówie jeszcze wiśniowy żeby porównać...

 

ja ze swojej strony do wnętrza polecam VP Classic APC (chociaż poprzednia wersja Interior APC miała moim zdaniem o wiele ładniejszy zapch)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szukam i czytam i chyba zdecyduje się na zestaw Nielsena tj. Nap Low Foam do ręcznego odświeżenia tapicerki + Cyclone jako typowe APC do reszty materiałów wewnątrz i na zewnątrz. Litrowe opakowania koncentratu kosztują po 30 zł, a starczą na długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do ręcznego odświeżania tapicerki to najbardziej przypadł mi do gustu właśnie AG Interior Shampoo... jednak teraz mająć odkurzacz piorący stwierdzam że ręcznie to słabo te odświeżanie wychodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do ręcznego odświeżania tapicerki to najbardziej przypadł mi do gustu właśnie AG Interior Shampoo... jednak teraz mająć odkurzacz piorący stwierdzam że ręcznie to słabo te odświeżanie wychodzi...

 

OK, a powiedz mi na jak długo wystarczył Ci AG i jak często odświeżałeś tapicerkę?

 

edit: zamówiłem AG, ale to z racji tego, że Predatora mi jeszcze zostało z pół butelki :) Fibry też jakieś mam, których mogę użyć do tego celu także sam sobie potestuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wczoraj pierwszy raz korzystałem z Cyclone z stężeniu 1:11 i nie zauważyłem problemu białych śladów na wewn. plastikach. Do rozcieńczania chemii wykorzystuje tylko wodę demineralizowaną - w Realu do kupienia za grosze za 5 litrów. Z samego czyszczenia jestem zadowolony, aplikator którym nakładałem PB Natural Look był czyściutki po odświeżeniu całego wnętrza - nie licząc pozostałości dressingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy w swojej ofercie całkiem nowe APC - Clinex Expert Plasti Car 5L

Zbieramy na temat tego produktu bardzo dobre opinie, jest lepszy nawet od Pulimax-a z Mafry

 

Posiadam dużą ilość próbek tego produktu do rozdania, ale przy odbiorze osobistym lub dołożyć zamówienia w sklepie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

APC Cyclone 1:10 z kranówka rzeczywiscie moze zostawia minimalnie białe ślady na plastikach, ale jak sie zle wytrze do sucha. Musze spróbować z filtrowana wodą.

 

A teraz jeszcze pytanie z innej beczki...

 

psiknąłem dzis Cyclone na fibre i przetarłem z dość mocnym dociskiem tapicerkę materiałową ( czarno - szarą ) i chyba przejaśniała...przepraszam przeczerniała :) mozliwe ze ja cos tam podczyściło? czy to moje placebo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przy okazji przemocz wszystko, niech schnie kilka dni. :roll:

 

Albo używaj butelki ze spieniaczem, albo psikaj na szczotkę, żeby tylko była wilgotna i wycieraj wilgotną mikrofibrą, często płukając w czystej wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Proszę Was również o poradę. W moim zestawie kosmetyków brakuje mi środka, którym mógłbym jednocześnie dojść do bardzo brudnych miejsc typu zawiasy, chromowane znaczki producenta na lakierze, spody listw bocznych drzwi. Jednocześnie zależy mi na tym, żeby również tym samym środkiem doczyścić coś w środku - plastiki, plamki na tapicerce, fotelach. Z racji tego, że jestem we Wrocławiu i mam sklep nieopodal, zastanawiałem się nad poniższymi APC:

 

1. Nielsen Cyclone

2. ValetPro Classic APC

3. SG Lime/Pink APC

 

Który wg Was będzie odpowiedni. Chciałbym przede wszystkim, żeby był bezpieczny dla lakieru i plastików i w miarę ładnie pachniał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W topicu dotyczącym pierwszego zestawu podałem koledze przykładowy APC i napisałem o nim kilka słów. Wszystkie wymienione APC nadają się do czyszczenia elementów na zewnątrz i wewnątrz auta i odpowiednich proporcjach rozcieńczenia są bezpieczne , z tym że:

1. Nielsen Cyclone - śmierdzi i dusi

2. ValetPro Classic APC - nie używałem

3. SG Lime/Pink APC - Lime śmierdzi i dusi, Pink podobno ma ładny zapach, ale sam nie używałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.