Jump to content

Który APC wybrać ?


krzysztof

Recommended Posts

właśnie też zastanawiam się który kupić... ale Nielsen jest chyba bardziej wydajny bo do bardzo mocnych zabrudzeń Nielsena rozcieńczamy 1:10 a Megsa 1:4...

 

przy średnich zabrudzeniach Nielsen 1:50 a Megs 1:10...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

Używałem do 1:10 max, żadnych niepokojących objawów nie było.

 

Generalnie moim zdaniem Nielsen trochę przesadził ze stężeniami, i takie 1:50 Nielsena jest dużo słabsze niż 1:10 Megsa, mimo że teoretycznie oba są do lekkich zabrudzeń.

Link to comment
Share on other sites

Jak się siedzi w garażu i sie go nie ma otwartego to od megsa może głowa zaboleć ale spełnia swoje funkcje , czyści jak należy :) Co do Nielesena to się nie wypowiem bo nie testowałem :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Witam.

Podepnę się pod temat. Po przejrzeniu kilku wątków zakupiłem dziś sobie 1L APC Nielsena, dokładnie Nielsen Cyclone. Słuchajcie, czy faktycznie jest tak jak piszą i do czyszczenia wnętrza rozcieńcza się go w proporcji 1:50, max 1:20? Zdziwiło mnie to bo to mega wydaje w takim razie wychodzi. Poprzednie APC które miałem do wnętrza rozcieńczało się w stosunku 1:4. Wychodzi na to że z tego od Nielsena z setki preparatu przy rozcieńczeniu pośrednim tzn 1:30, dostaję aż 3 litry preparatu. Sporo. Chyba że radzicie w innym stężeniu go rozcieńczać? Czyszczony w środku będzie opel astra G, nie wiem jakie tam są plastiki, czy one są jakieś szczególnie delikatne czy też może większe stężenie im nie zaszkodzi. Nie chcę sobie narobić szkód żeby mi tapicerka wyblakła jak koledze z innego tematu ;).

Link to comment
Share on other sites

dizel1982, Valet Pro ma fajne Interior APC do wnętrza. Co prawda jest bardzo delikatne, ale ładnie pachnie i coś tam można nim wyczyścić. ;)

Jak chcesz "prać" tapicerkę APC - to lepiej kup sobie jakiś "Dywanuś"...

Link to comment
Share on other sites

Ja osobiście bym wybrał do arsenału dwa APC. Jedno delikatne do wnętrza , a drugie mocniejsze na zewnątrz.

 

Ostatnio wpadł mi w ręce gotowiec od sonaxa do czyszczenia wnętrza i bardzo przyjemnie się czyściło. Zero zacieków,wysuszania skóry na rękach czy smug. Ani APC megs'a ani Poorboy'a nie udało mi się nigdy rozcieńczyć żeby takie było.

Jak mi się skończy obecny zapas to na zewnątrz wybiorę surfexa a do wnętrza albo Valet Pro albo Duragloss Ultimate Orange.

Link to comment
Share on other sites

Przekonaliście mnie, zaraz dopłacę i kupię Valet Pro. Akurat ten sprzedawca go posiada więc nie będzie problemu z wymianą. Co prawda jest nieco droższy ale jak mówicie że delikatniejszy to zaryzykuję.

Link to comment
Share on other sites

Pytanie o APC Koch chemie Green Star na opakowaniu w języku Goethego ( który sprawa mi ogromną trudność:/ ) są dwie wartości

1:5 do silników i 1:80 , czy ktoś może stosował w jakiś innych stężeniach do plastyków zewnętrznych oraz wewnętrznych,

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.