Skocz do zawartości

Czym czyścicie i wycieracie szyby ?


pcefun

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dodam, że pisałem mailowo z Fresso i przypomina mi się polityka RRC, a to że fibra nie taka, a to że ilość za duża, a to że te białe mazy to nie mazy tylko przysychanie płynu ... 

Zraziłem się na dzień dobry....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, xadamx napisał:

ADBL Hybrid Glass (na razie dla mnie nr 1) + Carpro Glassfiber

 

Dobra jest ta fibra od Carpro, lepsza od wafli? Btw, jak masz Ech2o, to sprawdź w rozcieńczeniu 1:10 - też świetnie myje szybki. 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Streat napisał:

 

to płyn od aquy równiż radzę omijać. Jak dla mnie jeden ze słabszych płynów do szyb, mega mazy zostawia i nic nie czysci 

Masz na myśli ten niebieski Aqua Glass Cleaner?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, maciek-drummer napisał:

Ja dodam, że pisałem mailowo z Fresso i przypomina mi się polityka RRC, a to że fibra nie taka, a to że ilość za duża, a to że te białe mazy to nie mazy tylko przysychanie płynu ... 

Zraziłem się na dzień dobry....

Może jakaś partia była zła. Ja mam i chwale nic nie wychodzi. Wczoraj czytając aż poszedłem umyć cztery szyby poświecilem tez latarka i nic. Potem co godzinę dwa razu byłem i nie było problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Putkowski07 i do wszystkich. 

Muszę zwrócić honor. Fresso się do mnie odezwało i okazało się, że jakaś partia produktu jest w obiegu, gdzie pojawia się wymieniony przeze mnie problem. 

Wnioski wyciągnięte pochopnie, ale już zajęli się sprawą. Czekamy na właściwy produkt.

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Putkowski07 i do wszystkich. 
Muszę zwrócić honor. Fresso się do mnie odezwało i okazało się, że jakaś partia produktu jest w obiegu, gdzie pojawia się wymieniony przeze mnie problem. 
Wnioski wyciągnięte pochopnie, ale już zajęli się sprawą. Czekamy na właściwy produkt.



Z tego co pisałeś to wyciągnięte pochopnie nie tylko przez Ciebie ale przez firmę też:


a to że fibra nie taka, a to że ilość za duża, a to że te białe mazy to nie mazy tylko przysychanie płynu ... 


Także ja bym zwrócił honor połowicznie - drugą połowe powinno zwrócić fresso


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adrian89 w sumie to masz rację.

Firma wzięła to na bary i analizuje sytuację. Wiem, że jakiś procent partii był felerny, tak więc przyczyniłem się do wyeliminowania błędów, które już innych miejmy nadzieję nie dotkną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Streat kurde ja wziąłem niedawno w jakiejś promocji mała butelkę i tak mi się spodobał pod względem zarówno działania jak i zapachu,że kupiłem litrowa butelkę. Myje pod latarka i nie zauważylem nic niepokojącego.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 30.07.2022 o 21:51, maciek-drummer napisał:

Jakiś czas temu kupiłem Fresso Glass Cleaner.  Użyłem go dziś drugi raz i muszę stwierdzić, że ten płyn to jakiś DRAMAT...

Pierwszy raz na aucie zostawił mega mazy, które pokazały się na drugi dzień, wtedy myślałem, że to kwestia fibry, ale dziś użyłem go w domu na oknie lustrze i kabinie.

Zostawia po sobie takie jakieś " mleko " , które niby się poźniej dociera ale po chwili wyłażą smugi, jedynie gdzie to jest mniej widoczne to lustro w łazience.

Dawno się nie naciąłem na tak gówniany produkt .

Mocno nie polecam ...

też mam z nim problem mam dwie butle kupione i w obu egzemplarzach jest tak samo mazy wychodzą na drugi dzień  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Odkąd parkuje w garażu - jest ciemno i doświetlam ledzikami - widzę elementy które bolą moje oczy. Wydawały mi się czyste w świetle słonecznym ale pod ledami w inspekcji jest dramat.

Tak jest np z szybami. Co chwile wyłażą mi dziwne zacieki, plamy, jakieś mikrowłoski, niedotarte fragmenty lub mazy.

Takie 3 produkty wsadziłem sobie do garażu:

2022-08-29-19-38-09.jpg

Nuta działa prawilnie - czyści ale coś zawsze z nią nie do końca było ok - ładnie pachnie, szybko odparowuje, czasem mazy zostawi ale wyczyści tak na 95% - takie 4/6 w działaniu i efekcie końcowym.

ArmorAll to chyba jakaś hybryda bo bez wafla nie podchodź. Dziwne mazy, biały jakby holos, kłopotliwe dotarcie na moich szybach. Generalnie dam mu może drugą szansę jeszcze ale ciężki zawodnik na moich szybach takie 2/6 w działaniu i efekcie końcowym.

Cleantle urwał mi dziś 4 litery. Ostatnim razem płyn który mi aż tak zaimponował to był ProElite Glass Cleanar. Dziś Cleantle rozwalił mi wszystkich zawodników. Przyjemny zapaszek, ultra szybkie odparowanie, ściągnął wszystkie mazy, osady, zacieki, szyba wreszcie tip top. Będę go męczył dalej ale dzis Prima Sort = 5+/6.

 

  • Lubię to 2
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel u mnie to samo , płyn Armor All zostawił straszny burdel na szybach. Całkowite dotarcie było u mnie niemożliwe 

Równie tragiczny okazał się płyn Fresso , ten dodatkowo zostawiał jeszcze jakieś mleko na szybie. Ale wraca do producenta i mam dostać ten z normalnej partii. Trafiła mi się niby wadliwa 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+1 do wypowiedzi @Domel

Mam w domu takie jedno lustro, którego niczym nie idzie wyprowadzić na igłę. I z nowym płynem Cleantle prawie się udało, bez większego nakładu pracy 🙂

PS. Produkty pachną dopiero po psiknięciu, wąchając z butelek są niemal niewyczuwalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Domel napisał:

Dziś Cleantle rozwalił mi wszystkich zawodników. Przyjemny zapaszek, ultra szybkie odparowanie, ściągnął wszystkie mazy, osady, zacieki, szyba wreszcie tip top. Będę go męczył dalej ale dzis Prima Sort = 5+/6.

Zgadzam się z Tobą Domel, również mi się spodobał ten płyn. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Domel napisał:

Cleantle urwał mi dziś 4 litery. Ostatnim razem płyn który mi aż tak zaimponował to był ProElite Glass Cleanar. Dziś Cleantle rozwalił mi wszystkich zawodników. Przyjemny zapaszek, ultra szybkie odparowanie, ściągnął wszystkie mazy, osady, zacieki, szyba wreszcie tip top. Będę go męczył dalej ale dzis Prima Sort = 5+/6.

 

podpinam się co do produktu u mnie tez rewelacyjnie się sprawdził i jestem mega zadowolony 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2022 o 20:37, Domel napisał:

Odkąd parkuje w garażu - jest ciemno i doświetlam ledzikami - widzę elementy które bolą moje oczy. Wydawały mi się czyste w świetle słonecznym ale pod ledami w inspekcji jest dramat.

Tak jest np z szybami. Co chwile wyłażą mi dziwne zacieki, plamy, jakieś mikrowłoski, niedotarte fragmenty lub mazy.

Takie 3 produkty wsadziłem sobie do garażu:

2022-08-29-19-38-09.jpg

Nuta działa prawilnie - czyści ale coś zawsze z nią nie do końca było ok - ładnie pachnie, szybko odparowuje, czasem mazy zostawi ale wyczyści tak na 95% - takie 4/6 w działaniu i efekcie końcowym.

ArmorAll to chyba jakaś hybryda bo bez wafla nie podchodź. Dziwne mazy, biały jakby holos, kłopotliwe dotarcie na moich szybach. Generalnie dam mu może drugą szansę jeszcze ale ciężki zawodnik na moich szybach takie 2/6 w działaniu i efekcie końcowym.

Cleantle urwał mi dziś 4 litery. Ostatnim razem płyn który mi aż tak zaimponował to był ProElite Glass Cleanar. Dziś Cleantle rozwalił mi wszystkich zawodników. Przyjemny zapaszek, ultra szybkie odparowanie, ściągnął wszystkie mazy, osady, zacieki, szyba wreszcie tip top. Będę go męczył dalej ale dzis Prima Sort = 5+/6.

 

To kup Pan GLASS CLEANER & DEGREASER od MA*FRY z serii dla maniaków, to urwie Ci 5 liter. Tylko słowo klucz -> cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do płynu MAFRY to szukajcie wersję komercyjną SPLIT (to to samo co seria maniac). Bo po co przepłacać za opakowanie. Kiedyś był dostępny w baniakach 20l teraz widzę są już 5 i litrowe :-). Ale wersja litrowa to chyba gotowiec a 5l można rozrabiać (koncentrat).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

obraz.png.b7f795c427fe3352234529f29a3851d4.png

@V1RU$ Dziś po testowane. Wolno odparowuje. Widzę mocne podobieństwo do Autograph Emerald, więc wiem czemu Ci się podoba 😉

Można mazać płynem dobre kilka sekund i nagle jest pyk, związanie, odparowanie, szyba czysta. Jeśli zostawimy mazę do wyschnięcia to potem ciężko ją dotrzeć. Zauważyłem, że trzeba ten produkt wypracować do końca bo zostawi bałagan widoczny pod ledem. Wyczyściłem nim szyby wewnątrz, zewnątrz - wszystko w porządku. Jestem zadowolony chodź nie lubię produktów które tak wolno i długo odparowują. Dam mu szansę długo terminową. Jestem zachęcony do sprawdzenia całej butli do końca. Dziś 5/6. W weekend camping więc dam mu szansę się wykazać na różnych polach 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Domel napisał:

obraz.png.b7f795c427fe3352234529f29a3851d4.png

@V1RU$ Dziś po testowane. Wolno odparowuje. Widzę mocne podobieństwo do Autograph Emerald, więc wiem czemu Ci się podoba 😉

Można mazać płynem dobre kilka sekund i nagle jest pyk, związanie, odparowanie, szyba czysta. Jeśli zostawimy mazę do wyschnięcia to potem ciężko ją dotrzeć. Zauważyłem, że trzeba ten produkt wypracować do końca bo zostawi bałagan widoczny pod ledem. Wyczyściłem nim szyby wewnątrz, zewnątrz - wszystko w porządku. Jestem zadowolony chodź nie lubię produktów które tak wolno i długo odparowują. Dam mu szansę długo terminową. Jestem zachęcony do sprawdzenia całej butli do końca. Dziś 5/6. W weekend camping więc dam mu szansę się wykazać na różnych polach 😉

Jak będę miał 5 tkę koncentratu to podeślę Ci na testy. Zestawisz sobie z tym rozrobionym. Ten z 5tek można używać bez rozrabiania lub rozrabiać. Może wtedy jest inna sytuacja z odparowaniem. AE miałem kiedyś od Ciebie i robił robotę -> kobity były z niego zadowolone :-)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.08.2022 o 10:34, blazej napisał:

 

Dobra jest ta fibra od Carpro, lepsza od wafli? Btw, jak masz Ech2o, to sprawdź w rozcieńczeniu 1:10 - też świetnie myje szybki. 🙂 

Kup, a do wafli już nie wrócisz.

Ech2o używam tylko jako QD-ka i to baaaardzo rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.