Skocz do zawartości

Czym czyścicie i wycieracie szyby ?


pcefun

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, zwirek03 napisał:

Może ktoś polecić jakieś dobre fibry do mycia szyb, nie za milony i żeby nie zostawały na szybach? 🤨

Polecam wszelkie "goofery", czyli fibry/ręczniki waflowe. Dla mnie do mycia świetne, ewentualnie robię ostatnie przetarcie zwykłą i jest przyjemnie.


Edit.
Dopiero zauważyłem, że masz WS waffle, to ja tu nie mam czego szukać 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zwirek03 napisał:

@krzygaj słabo mi się chce zmieniać płyn, wczoraj otworzyłem ostatnią piątkę Detailers Magic 🤭, mam work stuff wafle i jest dobrze, ale szukam coś może jest lepszego 😁

Do wafla dorzuć Shiny Garage Smear Free Glass Cloth na finalne dotarcie i będzie GIT. Ktoś tu na forum polecał i u mnie wafla wspieram tą fibrą i robi robotę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, V1RU$ napisał:

Do wafla dorzuć Shiny Garage Smear Free Glass Cloth na finalne dotarcie i będzie GIT. Ktoś tu na forum polecał i u mnie wafla wspieram tą fibrą i robi robotę.

Polecam 😉

Oczywiście dobry płyn to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2022 o 12:59, zwirek03 napisał:

Może ktoś polecić jakieś dobre fibry do mycia szyb, nie za milony i żeby nie zostawały na szybach? 🤨

Myjesz zwykłym waflem i obojetnie jakim plynem do mycia szyb, a następnie drugim etapem to dotarcie na sucho niniejższą fibrą.

Zero smug i czegokolwiek na szybach.

https://cosmetic4car.pl/do-szyb/20810-herrenfahrt-carbon-microfiber-40x48cm.html

image.png.637e528f48f8f275f74b448602013a48.png

  • Dziękuję 2
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2022 o 12:59, zwirek03 napisał:

Może ktoś polecić jakieś dobre fibry do mycia szyb, nie za milony i żeby nie zostawały na szybach? 🤨

Mycie WaxPro Premium 360gsm

Oczywiście obie wymagają wyprania przed użyciem, żeby nie zostawiały mikro włókien na szybach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Używał ktoś płynu do szyb Fresso ? Od dłuższego czasu używałem Gyeon Glass , a w domu ONR. Dzisiaj użyłem i pierwsze skojarzenie to najzwyklejszy płyn do szyb o zapachu alkoholowo cytrusowym , z małym dodatkiem jabłka 😅 samo w sobie działanie jak najbardziej ok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blazej w takim razie adbl nie ma konkurencji.

Miałem obydwa. Moje wnioski z ich używania są takie, że soft jest bardziej alkoholowy, taki suchy. Adbl poza smrodem zgniłych owoców po jakimś czasie używania, zostawia przyjemniejsze wrażenia po użyciu.

 

Ps nie jestem testerem, więc opinia jest jak z FB 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
54 minuty temu, Gardor napisał:

głównie No rinse do mycia szyb

osobiscie polecam najpierw szybe przeleciec zwykłym płynem a pozniej taki waterlessem wtedy wychodza na igłe, jak mocno zawalona szyba to taki waterless potrafi sie troche mazać 😄 ja lubie własnie wolfganga jako finish na szybach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 15.05.2022 o 19:47, Saczi napisał:

Sof99 Glaco De Cleaner

Jestem pozytywnie zaskoczony jak fajnie domył szyby, bez zbędnego docierania i poprawiania.

Fajna opcja na wewnętrzną stronę szyby, bo uzyskujemy przyjemną śliskość.

Jakiś szczególnych właściwości NW nie ma się co spodziewać. Zgodnie z opisem raczej do wspomagania istniejącej NW.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Bardzo ciekawy produkt - inny niż te którymi walczę od kilku tygodni.

 

Turtle Hybrid Solutions Streak-Free Mist Glass Cleaner

obraz.png.23dc2273b970a4ec1c935aa9581815a2.png

 

Normalnie aplikując płyn do szyb pracujesz i wypracowujesz płyn. Tutaj jest jakby inaczej. Zrobiłem dwa auta i wszystkie lustra w domu wczoraj.

Butla ma skłonność wsysania, atomizer - znany, ceniony - mgiełkowy "fryzjerski" 😉

Psikasz Turtla na szybę i produkt jakby zastyga, wypracowujesz właśnie jakby tą mgiełkę. Bardzo tępo po mikrofibrą. Masz wrażenie, że pracujesz czymś suchym. Jest tak sucho i tępo.

Takie dziwne wrażenie pracy mgiełką czy suchym lodem. Powierzchnia się mgli i nagle jest BANG - odparowanie i czyściutkie szkło bez mazów.

Zobaczymy jak tym się będzie pracować w różnych temperaturach od wilgoci jak wczoraj w granicach 65-70% do upałów i pracy w pełnym słońcu.

Generalnie produkt daje inne doznania podczas aplikacji niż inne tego typu produkty. Tu jest tak "sucho" a efekt końcowy jest czysty - gdzie w 99% produktach pracujemy i rozprowadzamy "wilgoć" 🙂

Na razie efekt końcowy na wielki plus 🙂

  • Lubię to 8
  • Super 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Od ponad 10 lat używam Meguiar's Glass Cleaner Concentrate (kończę 2 baniaczek) i uważam, że to najlepszy płyn do szyb bez podziału na kategorie wagowe!:-) Do domu, do auta, do pracy itp. Oczywiście z mikrofibrami przeznaczonymi do szyb (ja akurat używam z Rossmanna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jakiś czas temu kupiłem Fresso Glass Cleaner.  Użyłem go dziś drugi raz i muszę stwierdzić, że ten płyn to jakiś DRAMAT...

Pierwszy raz na aucie zostawił mega mazy, które pokazały się na drugi dzień, wtedy myślałem, że to kwestia fibry, ale dziś użyłem go w domu na oknie lustrze i kabinie.

Zostawia po sobie takie jakieś " mleko " , które niby się poźniej dociera ale po chwili wyłażą smugi, jedynie gdzie to jest mniej widoczne to lustro w łazience.

Dawno się nie naciąłem na tak gówniany produkt .

Mocno nie polecam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Moderator
9 godzin temu, PressionLife napisał:

Tenzi czysta szyba

bardzo fajny płyn do szyb 😄 
 

W dniu 30.07.2022 o 21:51, maciek-drummer napisał:

Pierwszy raz na aucie zostawił mega mazy

to płyn od aquy równiż radze omijać. Jak dla mnie jeden ze słabszych płynów do szyb, mega mazy zostawia i nic nie czysci 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 30.07.2022 o 21:51, maciek-drummer napisał:

zostawił mega mazy, które pokazały się na drugi dzień, wtedy myślałem, że to kwestia fibry, ale dziś użyłem go w domu na oknie lustrze i kabinie.

Zostawia po sobie takie jakieś " mleko " ,

Tez to zauważyłem. Te mazy lubią tez wyłazić po jakimś czasie. Wymyjesz pięknie auto, szybki, jedziesz, wracasz za 30 minut i "co szyb niedotarlem?".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.