Skocz do zawartości

Czym czyścicie i wycieracie szyby ?


pcefun

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.10.2022 o 13:28, gprzesniak napisał(a):

@Marcino93 jesteś zadowolony z ich płynu? Dla mnie to kompletnia porażka, jeden z najgorszych zakupów w moim detailingowym życiu.  Niestety kupiłem 5L i gdyby nie żona,  która używa go do zwykłych okien wraz z myjką akumulatorową to chyba nigdy bym tego nie przelał.  Do Megsa, SCS Vision, Good Stuffa czy Ultracoat nie ma moim zdaniem podejścia. Zresztą ogólnie FX ma kilka kiepskich produktów, a ceni się bardzo drogo.  

Może trafiłeś na jakiś trefny towar albo lezak ktory przemarzł. Mi bardzo odpowiada nigdy nie mialem problemow 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołączam się do pytania kolegi  wyżej @pioter94 .

Do tej pory od kilku lat używam ProElite Glass Cleaner GT, jednak chciałbym spróbować czegoś innego, co równie dobrze myje i nie zostawia smug, maz i będzie przystępny cenowo. 😉 

Jaka alternatywa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak by ktoś szukał czegoś dobrego do szyb to :

https://showcarshine.pl/mikrofibry-do-polerowania-czyszczenia/showcarshine-microfiber-glass-kit-rekawica-i-mikrofibra-do-szyb.html

Próbowałem już chyba wszystkich rodzajów fibr do szyb. Ten zestaw urwał mi cztery litery , zero mazów czy włosków. Szybko sprawnie i przyjemnie. Bomba 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AudiBlask chciałem to kupić na BF ale szybko poszło i zamiast tego kupiłem rękawice od Carpro. Z wysyłka wyszło 34 zł także zobaczymy czy jest to czegoś warte. Zależało mi żeby mieć wszystko razem tj do czyszczenia i zmywania w jednym.

77B4C94A-3163-46C7-B02C-931CFCF8209B.webp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
On 9/2/2022 at 9:25 AM, xadamx said:

Kup, a do wafli już nie wrócisz.

Ech2o używam tylko jako QD-ka i to baaaardzo rzadko.

Nie sprawdza się do mycia szyb? Jaki produkt polecasz? Przymierzałem się do kupna ech2o, bo wiele osób poleca, ale chętnie poznam Twoją opinię 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2023 o 15:05, Detalista napisał(a):

Nie sprawdza się do mycia szyb?

Nie w tym rzecz. Po prostu używam płynów do mycia szyb. ADBL Hybrid Glass jest jak do tej pory jedynym płynem, z którego naprawdę jestem zadowolony. W połączeniu z Carpro Glassfiber MF Towel nic więcej mi nie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, xadamx napisał(a):

Nie w tym rzecz. Po prostu używam płynów do mycia szyb. ADBL Hybrid Glass jest jak do tej pory jedynym płynem, z którego naprawdę jestem zadowolony. W połączeniu z Carpro Glassfiber MF Towel nic więcej mi nie potrzeba.

Ktoś mi ostatnio wspominał że nie polubił się z Hybrid glass, kurcze dla mnie to znakomity płyn na szyby na zewnątrz. Nawet na mocno nagrzanej przyciemnionej szybie nie zostawił nawet najmniejszego śladu, gdzie mój ulubieniec do wnętrz (pro Elite ) poległ i to bardzo mocno poległ. Idealnie zbalansowana szybkość odparowania, "siła czyszczenia" a do tego uważam że fajnie podbija już nałożone NW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Tomas-sg napisał(a):

Ktoś mi ostatnio wspominał że nie polubił się z Hybrid glass, kurcze dla mnie to znakomity płyn na szyby na zewnątrz. Nawet na mocno nagrzanej przyciemnionej szybie nie zostawił nawet najmniejszego śladu, gdzie mój ulubieniec do wnętrz (pro Elite ) poległ i to bardzo mocno poległ. Idealnie zbalansowana szybkość odparowania, "siła czyszczenia" a do tego uważam że fajnie podbija już nałożone NW 🙂

Bardzo fajnie sprawdza się od wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie osobiście zwykły płyn z ADBL do szyb już robił robote, Hybrid Glass tak samo dodatkowo faktycznie widać że zostawia po sobie jakąś powłoke co cieszy. Polubiłem się z nim. 

Raz testowo zrobiłem 50/50 w oknie w łazience gdzie para mocno siadała. Na czystej szybie para zaczęła sie skraplać, tworząc brzydkie zacieki. Po stronie ADBL HG utworzyło się jakby zamglenie, ale ani splyneła ani 1 kropla co utwierdziło mnie w tym, że ta Hybryda jakoś działa 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 10.04.2023 o 21:07, doniek77 napisał(a):

Ja ostatnio kupiłem Gyeon Glass, wiem, cena wysoka ale jest w szoku jaki to user friendly produkt. 

Testowałeś go myjac szybę przednia od wewnątrz? Bo słyszałem że dobry test dla płynów do szyb jak i ściereczek to właśnie umycie szyby przedniej od wewnątrz ( czym trudniejsze dojście tym test lepszy) a później jazda np pod wschód lub zachód słońca 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ONR to ja daję 4 ml/1 l. wody. Tak mi ktoś tutaj poradził i jest ok. Żonie do domu też taki roztwór zrobiłem i od tego momentu nie używa nic innego. Ściereczki mam waflowe od WS i gładkie od SG.

Często po myciu auta lecę szyby Carpro Echo 1:15 i też jest ok.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adbl Hybrid Glass :

Ja już przelałem 3l adbl hybrid Glass i niestety nie uważam tego za produkt do MYCIA szyb. Nadaje się do przecierania czystych szyb np. Po myciu, żeby poprawić drobne niedociągnięcia i podbić NW. Do mycia szyb np. po zimowym filmie drogowym, albo tlustych szyb od wewnątrz nie nadaje się kompletnie, bo ciężko go dotrzeć i zostawia bardzo trudne do usunięcia mazy, które w słoneczny dzień są aż niebezpieczne. 

Co nie zmienia faktu, że ja np. często w zimie szyby na bezdotku przecieram szczotką (choć nie zawsze wygląda na wystarczająco czystą) i potem w garażu lecę Hybrid Glass.

Dobry też jest do wnętrz, do czyszczenia ekranów, bo zostawia trochę śliską powierzchnię i z tłustymi śladami radzi sobie bez problemu. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.