Skocz do zawartości

Czym czyścicie i wycieracie szyby ?


pcefun

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Pany a czy jeśli myję szyby płynem i mf bez wcześniejszego spłukania to je rysuję? Pytam bo lubię mieć czyste szyby ale nie zawsze mam czas / nie chce mi sięmyc całego auta / lub pogoda zła. Ale też nie chce rysować szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany a czy jeśli myję szyby płynem i mf bez wcześniejszego spłukania to je rysuję? Pytam bo lubię mieć czyste szyby ale nie zawsze mam czas / nie chce mi sięmyc całego auta / lub pogoda zła. Ale też nie chce rysować szyb.
Tak. Jeżeli na szybie jest jakieś błoto/piach to w kontakcie z szybą powstaną mikroryski. Nic czego byś później nie wypolerował tlenkiem ceru lib dedykowanymi pastami.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@maciek-drummer mały test na szybach poczyniłem ale taka wilgotność jest ze test mało miarodajny bedzie bo kazdy płyn do szyb mial problem z odparowaniem nawet nezo ktore bardzo szybko potrafi odparować co troche mija sie z celem testu póki co. Szyby brudne osadem drogowym i w mojej ocenie produkt ma potencjał. Pobawie sie nim dłuzej i dam znac 😄 

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja używam ADBL hybrid plus fibry z action. Płyn akutat taki bo fajnie mi się nim pracuje. Używam wewnątrz i na zewnątrz. Zero smug itp bez super ekstra przykładania się. Używałem też z ProElite glass GT i było ok. 

https://www.action.com/pl-pl/p/ciereczki-z-mikrofibry-spargo-4/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Moderator

@locarno glass to zwykły płyn do szyb (osobiscie nie przypadł mi do gustu)

Glass Pro to płyn do usuwania kamienia i roznych dziwnych zanieczyzczeni z ktorymi nie radzi sobie zwykły płyn on ogolnie słabo myje szyby a je oczyszcza wiec tak czy siak po nim trzeba szybe umyc na nowo 

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zadowolony z K2 Nuta Pro cena/jakość wypada bdb. Porównując go z Good Stuff Glass Cleaner to K2 wypada zdecydowanie lepiej. Łatwiej nim umyć szybę bez smug. Ostatnio nawet żona mi podkrada płyn K2. Miałem jeszcze resztkę płynu Good Stuff i jej go dałem to powiedziała co ja jej dałem, ten płyn jest dużo gorszy od tego co wcześniej używała (K2)



  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.