Skocz do zawartości

Czym czyścicie i wycieracie szyby ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Jaki polecacie preparat do mycia szyb, który będzie konserwować NW?

Mam nałożone Glaco na szyby. Obecny plyn niestety uszkadza powłokę hydrofobowa.
Tak na szybko to co znalazłem :
1.Ultracoat Superior Glass.
2. Soft99 Glaco de cleaner.
Co wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Moderator

Używaliście już KiurLab CLEASY ?

obraz.png.e5ea85dd818f70b396cce8303cdc6b0a.png

 

Kończę pierwszą butlę.

Produkt jest petarda do potęgi n-tej. Ostatni raz tak poważnie płyn do szyb urwał mi dupkę chyba 5 lat temu i był to ProElite.

Tutaj wrażenia są podobne. Zapaszek mega. To co jest dla mnie priorytetem w tych płynach - o czym już wspominałem kilka razy to odparowanie - ma to być mikro sekunda. Psik, przetarcie, maza, pyk, czysta szyba.

Nie lubię płynów którymi trzeba pracować długo, rozcierając po szybie i czekając na odparowanie. Ma być psik, mah, finito.

I Kiurlab to robi. Od pierwszej sekundy. Bawiłem się nim face to face z płynem Cleantle przez 2 ostatnie tygodnie na urlopie (gdzieś mi wyparowały materiały video 😞 ) I Cleantle odpadał.

KiurLab'em mogłem robić w pełnym słońcu i nie wychodziły mi mazy nawet po czasie, radził sobie z mikro kropkami z żywić na szybach bez problemu - gdzie np Cleantle nie usuwał ich i te kropki jakby czesały/targały mikrofibrę zostawiaja takie mikro włoski.

No Cleasy to dla mnie petarda. Bedę musiał powtórzyć nagrywki video. Używam go też w garażu na dwóch autach, sprawdzam pod ledem, nie muszę po nim nic poprawiać np papierem bezpyłowym. Jeden zwykły WaxPro 40x40 i wszystkie szyby czyste.

Jeśli ta formulacja się utrzyma bo i cena super i działanie z czasem się nie zmieni to trzeba od razu 10 litrów kupić 😄

Dajcie znać jak wasze wrażenia.

 

EDIT: 24.08.2023 >>> https://streamable.com/2mumbd

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
10 godzin temu, jedrek1980 napisał(a):

Dziś przetestowany Kiurlab i jest dobrze nawet bardzo dobrze .I zapach  jak dla Mnie jeżyn robi robotę 

https://streamable.com/2mumbd

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Domel napisał(a):

Wojtek - ok. Fajnie odparowuje ale czy równie skutecznie myje, np. szyby od wewnątrz które potrafią być nieźle upaćkane?

I jeszcze jedno pytanie:  czołówka to ta co bywa w Acion?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
3 godziny temu, xadamx napisał(a):

Wojtek - ok. Fajnie odparowuje ale czy równie skutecznie myje, np. szyby od wewnątrz które potrafią być nieźle upaćkane?

I jeszcze jedno pytanie:  czołówka to ta co bywa w Acion?

Tak jak pisałem wyżej: w słońcu, w cieniu, w garażu, na kampingu - jak na razie urywa mi pupę skutecznością i jakościa doczyszczania - zero poprawek. Wszystko na raz. Oczywiście ja myje nie uwalone szyby błotem tylko skurzone po trasie, postoju, etc etc + ewentualne kropki żywicy. W moich warunkach środowiskowych - petarda ! 🙂

 

Czolowka: 11252181105

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
6 godzin temu, daniel23584 napisał(a):

Tak zachwalasz, że też zamówiłem litra emoji2.png
Do mycia wystarczy fibra np WaxPro no limit? Czy lepsza będzie dedykowana do szyb np Monster Shine Glass Touch lub Monster Shine mikrofibra waflowa?


 

Sprawdz normalną mikrofibre gramatura min 340 i jak nie spasi to Wafle 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2023 o 21:44, Domel napisał(a):

Używaliście już KiurLab CLEASY ?

Również używałem i pierwszy kontakt na prawde mnie pozytywnie zaskoczył. 

Zapach na duży plus. 

Co do odparowywania to twierdzę, że jest tak idealnie - nie za szybko, nie za wolno. @Domel zobaczymy zimą/jesienią, jak będzie duża wilgoć.

Myłem też upaćkane szyby od środka i bardzo dobrze sobie poradził, chociaz ja twierdzę, że przy myciu szyb jest ważna odpowiednia technikaa nie płyn 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 21.08.2023 o 21:44, Domel napisał(a):

Używaliście już KiurLab CLEASY ?

A jak sobie radzi z tłustymi osadami od tych wszystkich vapo fajek? Bo ja od dawna używałem rinslessa Griotsa do szyb i tu trochę kuleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
21 godzin temu, Strus napisał(a):

tłustymi osadami od tych wszystkich vapo fajek?

Oj nie mam pojęcia - nie palę - ale jeśli masz takie osady daj znac jak sobie poradzi.

Zaczynają się wilgotne warunki pogodowe o poranku i wieczorami - zobaczymy jak sobie będzie radzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sobie radzi z tłustymi osadami od tych wszystkich vapo fajek? Bo ja od dawna używałem rinslessa Griotsa do szyb i tu trochę kuleje.
Glasrent ściąga wszystko - tańszą alternatywą będzie pianka Forch R530.
Wszystko na amoniaku zbiera tłuste osady z szyb bez problemu. Wszystkie te psikacze na alko się chowają
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.