Skocz do zawartości

Czym czyścicie i wycieracie szyby ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Pany i Panewki

Szukam jakiejś dobrej ściągaczki która ściąga wodę całą swoją powierzchnią, a nie połową jak większość za kilka zł. Czy ta Vikan jest faktycznie warta tych pieniędzy, czy rozpatrywać coś jeszcze? Ma służyć do szybkiego przetarcia szyb i ewentualnie odśnieżania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
3 godziny temu, blazej napisał(a):

Vikan jest faktycznie warta tych pieniędzy

Jest. Używam od lat. Tylko nie myśł że całkowicie uchroni auto przed porysowaniem. Na moim kilka rysek zrobiło ale w akceptowalnym poziomie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam na przedniej szybie Ultra Glaco od około marca tego roku. Dalej widać że hydro jest dobre, ale w ostatnich tygodniu-dwóch zaczyna się zjazd przy większej prędkości. 

Zastanawiam się, czy to kwestia większego używania płynu do spryskiwaczy jesienią (wymagana większa prędkość pojawiła się podejrzanie w tym samym czasie co spore wykorzystanie płynu do spryskiwaczy, wcześniej w zasadzie rzadko kiedy używane), czy może pojawiającego się kamienia 🤔 Myślę nad użyciem czegoś kwaśniejszego na szybie, może jakiś kwaśny szampon albo WSR, żeby sprawdzić zanim spiszę NW na straty. Co byście polecali w takim wypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na przedniej szybie Ultra Glaco od około marca tego roku. Dalej widać że hydro jest dobre, ale w ostatnich tygodniu-dwóch zaczyna się zjazd przy większej prędkości. 
Zastanawiam się, czy to kwestia większego używania płynu do spryskiwaczy jesienią (wymagana większa prędkość pojawiła się podejrzanie w tym samym czasie co spore wykorzystanie płynu do spryskiwaczy, wcześniej w zasadzie rzadko kiedy używane), czy może pojawiającego się kamienia  Myślę nad użyciem czegoś kwaśniejszego na szybie, może jakiś kwaśny szampon albo WSR, żeby sprawdzić zanim spiszę NW na straty. Co byście polecali w takim wypadku?
Umyj kwaśnym szamponem i po wysuszeniu 100% IPA. Więcej nie wskórasz, ewentualnie dorzuć hydrofobowy płyn do szyb żeby jakoś przez zimę wytrzymała.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awesome, dzięki. Polecasz coś konkretnego? Pytam, bo i tak będę musiał kupić, więc równie dobrze mogę kupić coś sprawdzonego 😉 

Moja pierwsza myśl była w kierunku testowanego przez Dziadzię ostatnio Pure Chemie Pro WSR Shampoo, wyglądało to całkiem nieźle i chyba dość uniwersalny. Ewentualnie Elite Detailer Apple Mint.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, mariuszzar napisał(a):

Jaki wybrac płyn do mycia tłustych szyb tj. chodzi gł. o odciski palców czy zmycie przypadkowo zaaplikowanego interior dressingu?
Z tego co czytałem to Gyeon Cleaner i Caprpo Clarify mają dobre opinie. Co polecacie?

Funky Witch Magic Ball na pewno sobie poradzi, fajnie odparowuje i daje pożądaną śliskość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2023 o 09:51, czester napisał(a):

Koch Glass Star

Ja jeszcze mam ale nie polecam do bieżącego. Są lepsze płyny i nie śmierdzą tak alkoholem jak Koch. Ostatnio używam tylko w pewnych, ściśle okreslonych sytuacjach: przed położeniem powłoki lub NW oraz do wstępnego wyczyszczenia przedniej szyby od wewnątrz. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mariuszzar napisał(a):

Ale ten CP Echo2O to do szyb jest?

 

To jest najbardziej uniwersalny preparat jaki chyba jest na rynku. Quick detailer, mycie bezwodne, szyby, interior, felgi, a nawet opony. Wszystko regulujesz stężeniem.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest najbardziej uniwersalny preparat jaki chyba jest na rynku. Quick detailer, mycie bezwodne, szyby, interior, felgi, a nawet opony. Wszystko regulujesz stężeniem.
Ja carpro echo stosuje również w domu do blatów, do płyty indukcyjnej, ostatnio nawet buty czyscilem z pomocą stężenia 1:15
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.