Skocz do zawartości

Czym czyścicie i wycieracie szyby ?


pcefun

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Domel napisał:

Taki super?

Ja sobie bardzo chwalę. Super dociera, nie pozostawia żadnych włosków.  Jedną stroną jedziesz na mokro, suchą docierasz i finito. 

Mam zamiar teraz kupić drugą sztukę - jedna będzie na mokro druga do sucha.

 

Kilka osób również jest zadowolone.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn do szyb CarPro Clarify też jest zacny - polecam.
A do mocno brudnych szyb dobry killer jest pianka Kleen-Flo Glass Kleen 885

 

PS. Miał ktoś okazję korzystać z Fireball Glass Cleaner? Nie wiem czy mi się trefny trafił, czy tak się maże..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@V1RU$ mnie też namówiłeś na Splita, całkiem fajny płyn. Wypracowany do końca odparowuje bez smug , nie wyjaławia szyby zbyt mocno , pozostaje lekka śliskość. Cena do jakości na bardzo dobrym poziomie. Po zużyciu literka wpadnie baniaczek. Dzięki 👍

 

Widziałem że koncentrat może być rozrobiony od 1:1 do 1:4 , patrząc na opis może być to tańszy odpowiednik Wash Mista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, xadamx napisał:

Carpro Glassfiber

Jako opcję budżetową ww fibry, polecam naszą rodzimą od Shiny Garage:

Mikrofibra-Shiny-Garage-Smear-Free-Glass-Cloth---dwupak.jpg.b3e5f67cdf8a7771c808b1866c224bf6.jpg

Jestem naprawdę zaskoczony, jak dobrze sprawdza się w czyszczeniu szyb - dużo lepiej, niż jakakolwiek waflowa.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
14 godzin temu, Eidos71 napisał:

Jako opcję budżetową ww fibry, polecam naszą rodzimą od Shiny Garage:

 

Jestem naprawdę zaskoczony, jak dobrze sprawdza się w czyszczeniu szyb - dużo lepiej, niż jakakolwiek waflowa.

Potwierdzam u mnie też bardzo dobre rezultaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
W dniu 30.08.2022 o 21:46, yas napisał:

@cleantle, ten nowy glass cleaner to to samo co w starym opakowaniu?

Totalnie inny skład. Pochodzenia naturalnego, fajny poślizg, Ty decydujesz kiedy ma zacząć odparowywac (przy pierwszym przecieraniu nie odparowuje, dopiero przy drugim na sucho lub jak dmuchniemy w szybę) co się przydaje szczególnie pod chmurką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 2.09.2022 o 10:52, xadamx napisał:

Ja sobie bardzo chwalę. Super dociera, nie pozostawia żadnych włosków.  Jedną stroną jedziesz na mokro, suchą docierasz i finito. 

Bardzo fajnie mi się nią dziś pracowało - o wiele lepiej niż tą "tytanową".

Ta CarPro po praniu będzie miększa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem różne płyny te bardziej detailing owe i mniej na ten moment dla mnie najlepiej  działa  megs cgc rozrobiony 1:10 ale z ipa a nie wodą

Ewentualnie na akcje pod chnurka rozrobiony 1:5:5 z ipa i woda demi 

Do tego wafel od gs i jak dla mnie jest bomba. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak pierwsza partia płynu do mycia szyb marki Fresso była wadliwa , mazy pojawiały się na drugi dzień po umyciu nim szyb jeżeli macie podobne problemy to piszcie do firmy fresso a oni wymienia go na nowy wolny od wad (ja dostałem nowy i nie ma już wyżej opisanych problemów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Bartek1985 napisał:

tak tak pierwsza partia płynu do mycia szyb marki Fresso była wadliwa , mazy pojawiały się na drugi dzień po umyciu nim szyb jeżeli macie podobne problemy to piszcie do firmy fresso a oni wymienia go na nowy wolny od wad (ja dostałem nowy i nie ma już wyżej opisanych problemów)

Nie wiem dokładnie jak długo będą wymieniać klientom indywidualnym ale jeżeli chodzi o sklepy to do 9 wrzesnia trzeba było odesłać na wymianę. 

 

U mnie sprawdza się zestaw Glass Cleaner od FX Protect i ich ścierka. Po kilku myciach robi się fajna powłoka hydrofobowa

fxprotect-shiny-glide-1.jpg

fxprotect-shiny-glide-3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@Marcino93 jesteś zadowolony z ich płynu? Dla mnie to kompletnia porażka, jeden z najgorszych zakupów w moim detailingowym życiu.  Niestety kupiłem 5L i gdyby nie żona,  która używa go do zwykłych okien wraz z myjką akumulatorową to chyba nigdy bym tego nie przelał.  Do Megsa, SCS Vision, Good Stuffa czy Ultracoat nie ma moim zdaniem podejścia. Zresztą ogólnie FX ma kilka kiepskich produktów, a ceni się bardzo drogo.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcino93 jesteś zadowolony z ich płynu? Dla mnie to kompletnia porażka, jeden z najgorszych zakupów w moim detailingowym życiu.  Niestety kupiłem 5L i gdyby nie żona,  która używa go do zwykłych okien wraz z myjką akumulatorową to chyba nigdy bym tego nie przelał.  Do Megsa, SCS Vision, Good Stuffa czy Ultracoat nie ma moim zdaniem podejścia. Zresztą ogólnie FX ma kilka kiepskich produktów, a ceni się bardzo drogo.  
Jak dla mnie to też bardzo dobry płyn czy do auta czy do powierzchni w domu. I faktycznie ma coś w sobie, że woda szybciej ucieka z szyb.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
5 godzin temu, gprzesniak napisał:

esteś zadowolony z ich płynu? Dla mnie to kompletnia porażka, jeden z najgorszych zakupów w moim detailingowym życiu. 

U mnie też o dziwo zostawia mazy, nie spasował mi.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.