Skocz do zawartości

Dywagacje na temat zimowego płynu do spryskiwaczy


Wesol

Rekomendowane odpowiedzi

Od tego roku nie dziaduje i kupuje dobry płyn - tzn się staram.
Zawsze brałem najtańszy. Przemyślałem jak mało bo zużywam i to jak wiele wydaje na inne kosmetyki (jak dla mnie) że kupuje sonax albo autoland choć pewnie są lepsze.
 
Ale z racji zamiłowania do marki pomyślałem o koncentracie od BMW. Niby do -63*C choć na razie nie było mniej niż -3 u mnie... 
Ktoś miał do czynienia?

Koncentrat audi i bmw sa rewelka. Bardzo dobry moim zdaniem to takze VW. Smialo bierz :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja ostatnio kupiłem niebieski płyn Shella, u nich na stacji. Odradzam - praktycznie nie myje, zostają smugi brudu a zapach przy tym taki, jakby się denaturat wylało. Z poprzednim płynem (Orlen) problemów nie miałem. Teraz tylko czekam aż się badziew skończy 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym czekaniem to ja bym uważał. Jeśli to taki syf to go spuść czy wypryskaj i od razu umyj samochód... Inaczej oszczędzisz 20 złotych a możesz narobić kłopotów na karoserii.

Diabli wiedzą jaka seria płynu się trafiła. Po co masz wdychać opary jakiegoś metanolu?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten w niższej, taka sama butelka jak te czerwone "świąteczne". Tak jak na zdjeciu to wygladalo po parosekundowym spryskaniu i szorowaniu wycieraczkami.

Płyn odessałem, resztę wypryskałem i zalałem Orlen, ten działa jak trzeba.

 

 

DSC_0143.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lałem Orlen w zeszłym roku, w tym też głównie od nich i nie narzekam. Jumbo od Softa ciężko przebić, ale jest praktycznie niedostępny w Polsce. Orlen wg mnie nie odstaje od Autolandu, a lepiej mi się spisuje niż Sonax. Cenowo jest tak sobie, ale wygodniej mi kupić na stacji niż jeździć do marketu po Autoland.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Berd napisał:

@Michał126 

coś więcej?
Wczoraj kupiłem orlenowski nanocząsteczki, ale jeszcze nie zalałem

Ten z nanocząsteczkami jest spoko i paradoksalnie lepiej pachnie od tego w niebieskiej bańce, zwłaszcza kwiatowego, który tak wali po nosie, że masakra. Przelałem bardzo dużo tych orlenowskich płynów, ale skuteczność tych w niebieskich opakowaniach jest umiarkowana, w przypadku tego w białym (nano) jest lepiej. Te w niebieskich przede wszystkim są bardzo alkoholowe i albo mają mało środków powierzchniowo czynnych, albo po prostu alkohol je "gasi", bo efekt jest taki, że pienią się mało i nie są mistrzami skuteczności. Zawsze do płynów w niebieskich bańkach dolewam koncentratu letniego i dopiero wtedy jestem zadowolony, ten w białym jest ok bez dodatków.

A'propos - dziś w Tesco stwierdziłem orlenowski płyn Sylen po 13,99 zł za 5 litrów. Kiedyś na forum było trochę pochlebnych postów, potem ten płyn był ciężki do dostania. Parę lat temu Sylen był barwiony, a teraz wygląda jakby nie był, więc to chyba ten sam płyn co na stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@magnum, chyba dla testu kupię jeden na fakturę i przetestuję w służbowym 😉 Bo płyn mało popularny, więc pewnie ciężko o spostrzeżenia. Widywałem go dotąd tylko w Obi. Oczywiście Tesco u nas - wszedłem incydentalnie, bo po żałosnym zmniejszeniu obraziłem się na ten sklep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Michał126 napisał:

@magnum, chyba dla testu kupię jeden na fakturę i przetestuję w służbowym 😉 Bo płyn mało popularny, więc pewnie ciężko o spostrzeżenia. Widywałem go dotąd tylko w Obi. Oczywiście Tesco u nas - wszedłem incydentalnie, bo po żałosnym zmniejszeniu obraziłem się na ten sklep.

To prawda, slabo tam teraz wyglada. Jezeli masz okazje - pewnie, kup. Sam bym kupil ale ja robie takie przebiegi ze ten test by trwal do przyszlej zimy chyba 🙂

Nie pamietasz do kiedy ta promocja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenzi zimowy jak na razie polecam, może to być czarny koń tego sezonu 😄 Zapach świetny, super domywa no i zero problemu z parowaniem jak w przypadku shiny garage który oprócz tego że się marze to zostawił czerwone ślady na białej masce w tipo. Które zeszły dopiero przy pomocy car pro essence tym samym uszkadzając powłokę. 


@tenzi Panowie bardzo fajny płyn do spryskiwaczy robicie, na pewno zakupie również letni. 

Ps: ogarnijcie lejek do butelek 5l bo @Michał126 nie lubi jak mu się rozlewa płyn.

 

  • Okay 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.