Skocz do zawartości

Dywagacje na temat zimowego płynu do spryskiwaczy


Wesol

Rekomendowane odpowiedzi

Ja po tym jak kiedyś w 3Mieście z dnia na dzień temperatura walnęła z -10 do -22 wolę dmuchać na zimne 🙂 i płynów które zamarzają powyżej -20 nie kupuję/nie rozcieńczam.

Do Kijanki w sumie ten Pouch by się nadał, bo i zbiorniczek mierny i płynu te nowoczesne spryskiwacze wiele nie żrą, a Alfa już nie jeździ zimą. Ale kupiłem w jakiejś promocji 15 litrów płynu na Orlenie i chyba do końca zimy mi już starczy 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem od importera Soft99 informację następującej treści: "Witaj. Na tą chwilę wszystkie zapasy płynów są wyprzedane.", a na pytanie, czy planowana jest dostawa, odpowiedziano: "Na tą chwilę nie mamy jeszcze informacji czy produkt będzie dostępny.", także umarł w butach.

Na Orlenie to chyba 12 litrów, są 4-litrowe baniaki 🙂 Płyn spoko, tylko wali alkoholem, ale nie denaturatem. Tym wali Adixol - jeżdżę dziś autem z rozcieńczonym koncentratem Adixol i co spryskanie (a płynu idzie dziś srogo) mam ochotę zwymiotować. Mam nadzieję to szybko zużyć. Nie kupię już nigdy płynów Organiki.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam zalany samochód Aurą z Biedronki (Gliwice, ul. Toszecka) od Organiki i serio jest lipa..
Mimo nowych wycieraczek Bosch AeroTwin płyn kompletnie nie domywa, o zapachu nie wspomnę.. Czas chyba przejść na Sonaxa Xtreme i będzie spokój.

Organika miała kiedyś lepszą jakość? Czy oczywiście test w 2012 był robiony na "bo tak mi się wydaje" albo "dobra, weźmiemy takie że wyjdzie iż jest świetny" ? 😄 

https://www.auto-swiat.pl/porady/eksploatacja/test-plynow-do-spryskiwaczy/7mwv056

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze 4 lata temu Aura dawała radę. Zeszły sezon i obecny jest chyba inna receptura, ja zalałem w listopadzie i to był ostatni raz. Biedra chyba chce pojechać na zrobionej marce i wyciągnąć jak najwięcej zysku, bo produkt zachowuje się zupełnie inaczej.

Zawsze na styczeń luty zalewam sonaxa etreme, u mnie ładnie domywa, nie śmierdzi, robi co ma robić. Ale przy obecnej pogodzie schodzi dużo, więc przetestuje sobie polecany kilka stron wcześniej motul vision. Zobaczymy jak wypadnie vs sonax, cene ma rewelacyjną, koło 15 PLN/5L i friko przesyłka na allegro.

  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SebastianURL napisał:

Aktualnie mam zalany samochód Aurą z Biedronki (Gliwice, ul. Toszecka) od Organiki i serio jest lipa..
Mimo nowych wycieraczek Bosch AeroTwin płyn kompletnie nie domywa, o zapachu nie wspomnę.. Czas chyba przejść na Sonaxa Xtreme i będzie spokój.

Jak tanio łapniesz to fajny jest też koncentrat Nigrina, przy rozrobieniu do -10 (1:2) wytrzymuje niżej, ale 1:1 ma gwarantowaną temperaturę zamarzania -20*C. Jest w Auchan w Platanie, tylko jak napisałem - opłaca się do dychy za litr, żeby za dwie były cztery litry płynu.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Michał126 napisał:

Na Orlenie to chyba 12 litrów, są 4-litrowe baniaki 🙂 Płyn spoko, tylko wali alkoholem, ale nie denaturatem. Tym wali Adixol - jeżdżę dziś autem z rozcieńczonym koncentratem Adixol i co spryskanie (a płynu idzie dziś srogo) mam ochotę zwymiotować. Mam nadzieję to szybko zużyć. Nie kupię już nigdy płynów Organiki.

Fakt, 12 litrów. Capi, ale niezbyt srogo, za to fajnie czyści więc nie mogę narzekać, wylewać nie będę. Ja się dla odmiany nie mogę przekonać do Sonaxa, zanim kupiłem tego Orlena, to lałem zawsze Autoland. Sonax nie zamarza, ale wg mnie nie do końca dobrze myje, zawsze jakieś mazy zostawały na szybie.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alfaJersey, ja mam czasem te płyny z Floty ojca. Pisałem już w tym wątku, że warto do niego dolać koncentratu płynu letniego. Lepiej się pieni, lepiej domywa i zapach koncentratu przykrywa alkohol. Ja mam brzoskwiniowy z Kauflandu (jeszcze wyprodukowany w Niemczech, kupiłem kilka buteleczek po 1,50 zł jesienią 2017) i w połączeniu z kwiatowym płynem z Orlenu robią fajny duet, a barwa koncentratu niknie po kilku dniach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, czytałem o tym ale nie pomyślałem. No, ale rok temu miałem tylko Alfę a w niej różne dziwne siuwaksy z Dalekiego Wschodu więc nie miałem takich rozterek 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dałem szansę (2) płynowi z lidla :blink: do leona nie zalewam wynalazków ze względu na reflektory ale na smarcie mogę potestować. Zmieniła się butla. Płyn wydaje mi się że też bo ma inny kolor i konsystencję.

Obecny płyn wygląda tak:

126704-Frostschutz-xxl.jpg

 

Poprzedni (mega gówniany) wyglądał tak:
ultimate-speed-scheibenfrostschutz-95245
 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Pytanie do zorientowanych (moze @Michał126 poradzisz, jestes z mojego sasiedztwa 🙂 ) dostane gdzies w tej chwili dobry koncentrat letni (sonax, autoland, cos innego)? Chodzi mi o sklepy stacjonarne, markety itp.. Mam 16l aury od organiki kupionej w marcu 2018 i słabo myje, musze coś do niej dolać bo sól na szybie tylko rozmazuje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem tego celowo ale bywało że jesienią do 1/3 zbiornika wlewalem np. koncentrat Nigrina.
Wypsikalem i ok., żadnych wrażeń wartych opisania.
Jeżdżę dość różne trasy poszczególnymi samochodami więc w niektórych mam zimowy zawsze, nie jestem w stanie wypryskać całego zbiornika i zastanawianie się jesienią czy zdążę wymienić nie ma sensu.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fredi88, nie wiem czy to ten sam płyn, ale kiedyś czytałem niemiecki test, w którym był płyn w identycznej bańce dostępny w markecie i miał zaskakująco wysoką notę. Poszukam tego. Może być, że czarny koń.

@magnum, tak jak przedmówcy napisali - koncentrat jest na Shellu, z marketów to w Auchan jest Sonax przez cały czas (M1 Bytom, Platan Zabrze), Autoland i K-Classic trafia się w Kauflandzie w różnym czasie, ale ostatnimi czasy nie widziałem. W X-Techu na Gliwickiej jest koncentrat Mannol, ale nie wiem co to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I godzinę temu zakupiłem na testy SONAXa. 😁 (Selgros Gliwice, cena chyba standard niecałe 25 zł/brutto).

Miałem w zbiorniku około 1/2 już wspomnianej wcześniej Aury od Organiki i dolałam tego i... po jakiś 40 minutach jazdy stwierdzam że chyba wymieszanie nieco pomogło bo w końcu szyba jest wycierania bez większych smug jak to wcześniej miało miejsce.e743dabfb97d93a3b7f4d3a5e4db9257.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z racji braku płynu, kupiłem na szybko aurę z biedry. Jednym słowem można powiedzieć tragedia... Śmierdzi nawet następnego dnia po użyciu.. Nigdy więcej takiego dziadostwa. Muszę jechać po sonax a resztę śmierdziucha spuścić w ubikacji :)

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,8 litra to Jumbo, nie Pouch. To jest dobry płyn, ale na lato. Plus - nie jest wg mnie tak dobry jak sugerowałaby cena.

Co do rozcieńczenia: 1:3 to 8,4 litra, a nie 12 No i przy takim rozcieńczeniu zamarza w -6. Na zimowy średnio. Jak chcesz mieć w miarę sensownie to 1:2 (-12) albo bez rozcieńczenia to do -30.

Wysłane z mojego SM-T710 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, alfaJersey napisał:

Co do rozcieńczenia: 1:3 to 8,4 litra, a nie 12 emoji14.png

Akurat właśnie 11,2l 😉 2,8l to płyn, czyli 1, wody ma być 3 razy tyle, czyli 8,4l, razem 11,2l. 1:2 daje 8,4l, a 1:1 to w sumie 5,6l 🙂  chyba że ja źle liczę i 1:1 to ma być sam koncentrat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.