Skocz do zawartości

Dywagacje na temat zimowego płynu do spryskiwaczy


Wesol

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Ja tanich marketowych wynalazków nie polecam. Przerabiałem ich trochę, często pozostawiają trudne do domycia plamy na lakierze, wcale dobrze nie domywają, wycieraczki zbierają brud po użyciu i rysują szybę.

Korzystam z dwóch produktów - Sonax Xtreme w koncentracie - sam sobie mieszam odpowiednie stężenie. Może zabrzmi też dziwnie, ale do jednego auta płyn kupuję w ASO. Przekonała mnie jazda  kilkadziesiąt kilometrów za innymi autami w zimie, gdy było mokro i syf się kleił do szyby, spryskiwacza użyłem kilka razy, a jak zajechałem na stację benzynową, przetarłem wycieraczki chusteczką i były one czyste, postanowiłem, że będę przepłacał i używał tego samego produktu. Szyba czyściutka. No i cały syf spłynął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Gardor napisał:

To pochwal nam się co to za płyn do spryskiwaczy z ASO?

Kiedyś korzystałem z płynu do spryskiwaczy Mercedesa i Audi, ale to było kilka ładnych lat temu i kosztowały około 3-4zł za buteleczkę koncentratu 40ml z której wychodziły 4l gotowego płynu.

Teraz widzę, że taniej jak 15zł się nie kupi, ale w dalszym ciągu nie jest to zła cena... a płyny sobie chwaliłem tylko podkusiło mnie coś na zakup Wurth'a 5l (koncentrat) i chyba w tym roku uda mi się go skończyć.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Panowie, przejrzałem temat i wyłaniają się następujące płyny na tę zimę:
1. Autoland
2. Orlen Sylen
3. Sonax koncentrat - choć ostatnio podobno gorsza jakość?

Na co stawiacie tej zimy? Co wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
19 godzin temu, CrisAGC napisał:

Autoland

zdecydowanie, w moim odczuciu lepszy od sonaxa jest, mialem przez dwie zimy to bardzo fajnie sie sprawdzał, kupiłem sonaxa na testy i jakoś tak srednio w moim odczuciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Streat napisał:

zdecydowanie, w moim odczuciu lepszy od sonaxa jest, mialem przez dwie zimy to bardzo fajnie sie sprawdzał, kupiłem sonaxa na testy i jakoś tak srednio w moim odczuciu

Mógłbyś dać link do konkretnego produktu, bo widzę, że jest jakby kilka różnych.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • Moderator
W dniu 28.11.2021 o 16:56, rudi0018 napisał:

zadowolony z Motula

w IC była promocja zimą że przy kupowaniu oleju dostawało sie bańke płynu zimowego za darmo i również z niego byłem bardzo zadowolony 😄 Sonax troche przerost formy nad treścia

W dniu 28.11.2021 o 17:11, Bapko napisał:

Czy ona nie zapycha NW?

negatywnych skutków póki co nie widze 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastał sezon, więc zacząłem się zastanawiać czym się zatowarować, coś tam rozglądać i pomijając płyny, które są znane i lubiane (czyli Sonaxa - który akurat mi podpadł, Autolanda, Sylena i płyny ze stacji), mam takie dwie propozycje:

1. Koncentrat Volkswagena - niby też znany i polecany, ale na ogół jest drogi i się nie opłaca, a ja go dorwałem w zeszłym tygodniu w ASO Skody w Zabrzu po 14,75 zł brutto za litr, bez żadnych rabatów. To jest taniej niż najtańsza oferta na allegro, a jak ktoś dodatkowo ma jakieś zniżki, to naprawdę warto. Z tego robimy trzy litry bardzo dobrego płynu i możemy manipulować temperaturą zamarzania, czyli np. w marcu można go bardziej rozrobić niż w styczniu, a płyn nadal jest skuteczny.

2. Würth - od kilku lat nie używałem zimowego płynu tej marki, one zresztą dość często się zmieniały i o ile dwa lata temu był płyn, który wyglądał mi na produkt Organiki, w podobnej bańce jak Adixol, potem chyba jakiś holenderski (ciemnoniebieski), to w tym jest polski płyn, barwy błękitnej. Würth gówna nie sprzedaje, więc chyba kupię na próbę. Niestety nigdzie w sieci nie ma ceny z ich dystrybucji, więc podaję - 19,80 zł netto bez rabatów, czyli całe 24,35 zł brutto; sprawdzone wczoraj podczas wizyty w ich sklepie firmowym. Ważne: opakowanie ma 5 litrów, więc wychodzi korzystniej niż chociażby Sonax Xtreme, który kosztuje 22-23 zł za 4 litry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Streat chodzi o ten płyn. plyn-zimowy-do-spryskiwaczy-adixol-21c-z-lejkiem-4-l.jpg.51e4eb8d1079ad1bf135e4bfdff530ab.jpg

Napiszę tylko tyle, że dobrze domywa, nie śmierdzi i nie zamarza 🙂 

Nie wiem nad czym jeszcze się mogę tu rozwodzić. 

Miałem kiedyś Sonaxa Extreme to bardzo mi się mazał, był jakby tłusty, nie wiem czy mi się taka partia trafiła, czy co ? 

Ten z Organiki jest naprawdę w porządku.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilkukrotnie Sonaxa zimowego i wszystko było z nim w porządku. Teraz, z polecenia @Streat, zakupiłem Autoland i jestem bardzo zadowolony. Płyn dobrze czyści, dzięki czemu jest ekonomiczny i szybko odparowuje. Zapach w ogóle się nie narzuca i nie czuć go wewnątrz.

 

Co do Adixola, na SKP, z którego usług korzystałem, ileś razy z rzędu dostałem letni Adixol i traktowałem go trochę z przymrużeniem oka - bo niby co innego można dostać "za darmo", niż jakiś marketowy, przeciętny płyn. Ale po czasie stwierdzam, że działał bardzo przyzwoicie - dlaczego z zimowym miałoby być inaczej. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku też przejechałem się na Sonaxie, jak koledze wyżej mi również mazał po szybie i zostawiał jakiś osad, nie wiem może jakaś lipna partia. Wg mnie Sonax Xtreme jest przereklamowany.
Teraz kupiłem Winter Sprint, na razie wymieszany z letnim płynem więc za dużo powiedzieć nie mogę. Z butli znośnie pachnie3f3227f358b22183f64c8514e59b9768.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2021 o 12:51, adi1509 napisał:

Po przetestowaniu letnich Tenzi oraz RRC zakupiłem zimowy RRC na próbę. Cena na pewno dużo lepsza. Fajnie, że RRC zimowy również ma przyjemny zapach.

Hej,
w pierwszej kolejności powiadomiłem producent, chciałem być fair, ale zostałem olany, że receptura się nie zmieniła i nie zaproponowano mi próbki podesłania w celu organoleptycznie nosem stwierdzić, czy nie sprzedano mi "lewego produktu" dzięki czemu RRC by wiedzieli, że mają problem jakiś lub ich linia produkcyjna nie robi powtarzanego produktu, także no... 

Od premiery używałem RRC zimowy, zawsze ładnie pachniał owocami, zapach denaturatu był naprawdę mały i pięknie domywał. Zużyłem łącznie z 10 butelek pewnie tego i był to mój top1. Kilka dni temu zlałem letni, włałem 2 butle zimowego RRC w nowej szacie graficznej, dorzuciłem do tego nowe wycieraczki...

  1. Domywa pięknie gdy pryskamy na szybę, ale...
  2. Śmierdzi tak, że głowa boli w kabinie, zresztą wąchając butelkę resztki, które zostały też mocno wali denaturatem - owoce są lekko wyczuwalne w butli a w kabinie czuć je dopiero po paru minutach od pryskania gdy denaturat zniknie z obiegu...
  3. Po 10-20 sekundach od pryśnięcia powstaje nalot na szybie taki jakby szyba była cała tłusta, co ciekawe w garażu gdzie jest 15 stopni pryskanie płynem nie powoduje tego, że gdy odparuje to powstają maziaje aż takie, jedynie w zimnie. Zupełnie tak jakby wlali mi letni. Co ciekawe jeszcze jest to, że gdy nie do końca wycieraczką umyjemy szybę i zleci nam stróżka płynu po szybie to po wyjechaniu na zewnątrz w jej miejsce powstaje ślad jak po wyschnięciu brudnej wody... 

Na allegro jest kilka komentarzy, którzy mają ten sam problem, dlatego uważajcie. Ja jestem 60zł w plecy i muszę kupić inny płyn.
Powyżej polecany Adixol będę próbował tylko tego wypsikam na dniach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.