Skocz do zawartości

Dywagacje na temat zimowego płynu do spryskiwaczy


Wesol

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem w lidlu jakis do rozcieczania i jest napisane, ze do minus 10, 20,30,40 w zaleznosci od proporcji... ok, i jsk dan na  minus 10 to czy czasem przy minus 3, ale jezdzie 100km to nie zamarznie?

Otwórz maskę i zobacz jak tam cieplutko przy 100km/h Nie zamarznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, byłem już zdecydowany na gotowy płyn Sonax Xtreme (z czerwonym korkiem), jednak po narzekaniu na niego w ostatnich stronach, zastanawiam się czy w ogóle warto go brać, interesują mnie wyłącznie gotowe płyny. Udało mi się wyróżnić z tematu dodatkowo jeszcze dwa płyny warte uwagi, czyli Motul i Autoland. 
1. Sonax Xtreme 18,90zł/4L
2. Autoland Psik 16,79zł/4L - czy różni się czymś płyn o niebieskim kolorze i o przezroczystym? Bo występuje w dwóch wersjach. https://allegro.pl/oferta/autoland-psik-zimowy-plyn-do-spryskiwaczy-lejek-4l-7541393839 i https://allegro.pl/oferta/autoland-zimowy-plyn-do-spryskiwaczy-dekra-20-4l-7935224766
3. Motul Vision 16,99zł/5L - jednak tu występuję w dwóch opakowaniach i na jednym jest napisane Classic, czy jest jakaś różnica między Nimi? https://allegro.pl/oferta/plyn-do-spryskiwaczy-20-c-5l-motul-certyfikat-oem-8608893598 i https://allegro.pl/oferta/motul-vision-classic-zimowy-plyn-do-spryskiwaczy-7585737098

Który z tych trzech płynów byście wybrali Wy po Waszych doświadczeniach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem w lidlu jakis do rozcieczania i jest napisane, ze do minus 10, 20,30,40 w zaleznosci od proporcji... ok, i jsk dan na  minus 10 to czy czasem przy minus 3, ale jezdzie 100km to nie zamarznie?

Możesz odpowiedzieć jaki masz samochód? Ile za niego zapłaciłeś? Próbuje ułożyć jakiś wzór kierowcy cebulaka, który posiadając samochód żałuje 5 złotych na płyn który nie zamarznie.

Ile tysięcy km robisz rocznie? Ile baniek płynu zużywasz?

 

 

 

  • Super 1
  • Okay 1
  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rudi0018 napisał:

2. Autoland Psik 16,79zł/4L - czy różni się czymś płyn o niebieskim kolorze i o przezroczystym? Bo występuje w dwóch wersjach. https://allegro.pl/oferta/autoland-psik-zimowy-plyn-do-spryskiwaczy-lejek-4l-7541393839 i https://allegro.pl/oferta/autoland-zimowy-plyn-do-spryskiwaczy-dekra-20-4l-7935224766

Autoland zawsze jest przezroczysty. To po prostu taki obrazek. Dobry płyn. Motula nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos moze info nt. jakosci koncentratu ktory jest obecnie w lidlu, lub tego kto go produkuje? Wada lidlowych produktow jest brak podanego producenta, ale widze ze ten koncentrat ma certyfikat dekry wiec powinie byc ok. Cena jest bardzo atrakcyjna, wychodzi 12,50 za 5l gotowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.11.2019 o 14:34, patol napisał:

A ja chyba teraz zamówię do testów koncentrat z VAG'a G052164M2 - 15zł/1l na -70*C zobaczymy co to warte. W sumie za 30zł wyjdzie rozrobionego 6l, więc cenowo podobnie co Sonax.

Kiedyś przerabiałem letnie wersje i nawet sobie chwaliłem.

Używam płynu VAG od dwóch lat i sobie chwalę. Rozrabiam w stężeniu 1:2. Ładnie pachnie i całkiem dobrze myje szyby i lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Organika Adixol jest dalej bardzo dobrym płynem na zimę czy jest coś co do pokonuje? Ktoś ma jakieś porównanie np z Sonaxem lub Autolandem?

Chodzi oczywiście o gotowy płyn.

Moje oczekiwania:
- brak śladów na lakierze i szybach
- nie rozpuszczenie NW w tydzień czasu czy miesiąc
- no i zapach żeby nie zabijał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie mam wszystkie trzy płyny, właśnie dziś dotarł do mnie Sonax. Wszystkich zapraszam do śledzenia mojego tematu, na temat porównania 3 najbardziej popularnych i polecanych płynów zimowych do spryskiwaczy oraz dzielenia się w nim spostrzeżeniami na temat tych płynów jeśli już je ktoś między sobą porównywał. 😉 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 15.11.2019 o 14:31, CrisAGC napisał:

Czy Organika Adixol jest dalej bardzo dobrym płynem na zimę czy jest coś co do pokonuje? Ktoś ma jakieś porównanie np z Sonaxem lub Autolandem?
Chodzi oczywiście o gotowy płyn.

Miałem wszystkie i dla mnie są porównywalne.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak cenowo mało atrakcyjnie wychodzi, no ale może ktoś podrzuci jak wygląda w praktyce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miał szansę pokazać swoje właściwości koncentrat od VW rozrobiony na -16°C. Hmm, ciągle mi zamarzał po spryskaniu szyby. Dziwne, trochę, bo np. biedronkowy robił delikatną mgiełkę ale po kilku spryskaniach było już dobrze. Chyba trzeba szukać czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja. Już mam załadowanego w allegro ze smartem sonaxa a tu powyżej info że coś nieteges? 

Mam małe wymagania - żeby nie zamarzał w te ciepłe zimy i nic nie psuł w tym nie odbarwiał lakieru. Po którymś niedrogim polerowałem maskę. A ford nie umie robić spryskiwaczy 😉

 

Motula brać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator Obecnie mam wlanego Motula, ale nie mam porównania jeszcze do Sonaxa i Autolanda, ale na pewno nie śmierdzi w kabinie, tak jakby mogło się to wydawać po zapachu z butelki, a co domywania, w 100% nie jestem z niego zadowolony, ale czy to na pewno wina tego płynu, a nie Ultra Glaco, które jest położone, lub wycieraczek, to muszę zalać pozostałe dwie pozycje. 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, analyzator napisał:

Już mam załadowanego w allegro ze smartem sonaxa a tu powyżej info że coś nieteges? 

a czytać ze zrozumieniem umiesz ?? Kolega napisał płyn od VW a nie SONAX!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.