Skocz do zawartości

Dywagacje na temat zimowego płynu do spryskiwaczy


Wesol

Rekomendowane odpowiedzi

Również z czystym sumieniem mogę polecić płyn od @tenzi. Używam od połowy grudnia, w różnych warunkach i spisuje się rewelacyjnie. Przyjemny zapach, zero mazów, na masce nie zostają żadne plamy po nim. Ja płaciłem za 5l 23,99zł. Zawsze byłem w zimę wierny Sonaxowi ale ostatnio zapach się tak pogorszył, że nie dało rady tego używać. 

  • Lubię to 2
  • Super 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gardor mam takie samo odczucie. Fajny płyn, niestety bardzo drogi. Nie wiem po ile idzie dostać ale ja płaciłem 35zł za 5l. Szkoda, że sonax smuży po szybie bo 2 lata temu to był idealny płyn w cenie ok 20zł a to prawie połowa ceny. Widział ktoś płyn tenzi taniej?
@tenzi jaka jest sugerowana cena detaliczna?
Tutaj za 24,44zl 7008009674
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2020 o 20:59, Fredi88 napisał:

@Gardor mam takie samo odczucie. Fajny płyn, niestety bardzo drogi. Nie wiem po ile idzie dostać ale ja płaciłem 35zł za 5l. Szkoda, że sonax smuży po szybie bo 2 lata temu to był idealny płyn w cenie ok 20zł a to prawie połowa ceny. Widział ktoś płyn tenzi taniej?

To faktycznie drogo zapłaciłeś. Ja jak kupowałem i podesłałem Ci linka z płynem Tenzi To był w granicach 25zł za bańkę 5L. Sam kupiłem wtedy dwa baniaczki z darmową przesyłką Smart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tommy Lee rzeczywiście coś pomieszałem... patrzę teraz na all to za zimowy dałem 23.99 a za letni 9.99 🙂 w tej cenie fajny płyn. Muszę dokupić jeszcze z 2-3 bańki do końca zimy 😉

Tamten post edytowałem żeby w błąd nie wprowadzać nikogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2020 o 12:06, Michał126 napisał:

@magnum, chyba dla testu kupię jeden na fakturę i przetestuję w służbowym 😉 Bo płyn mało popularny, więc pewnie ciężko o spostrzeżenia.

Jak obiecałem tak zrobiłem - wlałem Sylena do pełna przedwczoraj (zbiorniczek w Octavii bez spryskiwaczy reflektorów ma 3,4 litra, więc gdzieś tyle), a już wczoraj mi się skończył. 😉

Jak niuchnąłem go z bańki, to myślałem, że to będzie to samo co płyn ze stacji Orlen o zapachu kwiatowym; kompozycja zapachowa wydawała mi się podobnie odrzucająca, tylko alkohol był bardziej wyczuwalny (taki techniczny, odrobinę jak w płynach Organiki). Jak to się mówi - jest tylko jedna szansa na pierwsze wrażenie, ale okazało się, że to było mylne. Podczas wlewania zauważyłem, że płyn ma niewielkie stężenie niebieskiego barwnika, więc już wiedziałem, że to na pewno nie jest ten sam płyn co na stacji.

W trakcie eksploatacji okazało się, że ten płyn jest... lepszy niż ten ze stacji. Przyzwoicie domywa, nie zostawia żadnych śladów prócz "coś tutaj płynęło" (a akurat to auto jest białe, więc byłoby dobrze widać) i przede wszystkim - z nawiewów po spryskaniu da się wyczuć przyjemny, owocowy zapach - moim zdaniem coś jak brzoskwinia z mango.

Bezpośrednio wcześniej miałem Autolanda ze stacji Circle K (z promocji - jak się kupi dwa, to wychodzą po 23,99 zł, więc jak mam jeździć po marketach i szukać, to wolę tam kupić) i oba płyny jednakowo się sprawdziły przy takim używaniu:

 - przy bardzo brudnej szybie czołowej: pryskam przez trzy cykle przejazdów wycieraczek,
 - przy lekko brudnej szybie czołowej: pryskam przez dwa cykle przejazdów wycieraczek,
 - przy bardzo brudnej szybie tylnej: pryskam raz obficie i po zakończeniu ścierania szyby ponownie,
 - przy lekko brudnej szybie tylnej tylnej: pryskam raz obficie.

Zasadnicza różnica była w ilości piany, która w przypadku Autolanda jest bardzo duża (tak jak w przypadku Sonaxa Xtreme), a w przypadku Sylena mniejsza, ale większa niż w przypadku płynu ze stacji.

Co do opakowania: lejka brak, ale jest inny dobry patent - bardzo szeroki otwór, który zapewnia sprawną wymianę płynu na powietrze, dzięki czemu płyn wylewa się z bańki równym strumieniem i się nie rozchlapuje. Polecam jednak zrobić sobie lejek z butelki - ja mam taki z butelki po koncentracie Organika Adixol i wożę go w schowku; wówczas można oprzeć szyjkę bańki o lejek i wszystko leci do zbiorniczka. Tworzywo bardzo grube i solidne - takie samo jak w przypadku płynu ze stacji.

Przy 13,99 zł za 5 litrów - w zasadzie konkurencji brak. Promocja niestety się skończyła, ale widziałem znowu fajną - tym razem w Auchanie (M1 Marki koło Warszawy): Sonax Xtreme 4l - 16,99 zł (najlepsza cena jaką w życiu widziałem), Autoland 4l - 15,00 zł, Autoland 5l - 18,00 zł. 🙂

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za test @Michał126, nie spodziewalbym sie ze jest az taki fajny, ale znaczy to tyle ze jest tak samo dobry jak te 6 lat temu kiedy go uzywalem.

Ja sie zawsze staram obkupic na takich promocjach bo chce miec dobry produkt a nie widze sensu wylewania 20kilku zlotych na szybe, chociaz z tego co widze z roku na rok tego plynu idzie coraz mniej, bo i zimy coraz slabsze, 4 lata temu wypsikiwalem 30l na zime, w zeszlym roku jakies 15, w tym ledwo , i caly autoland w koncentracie ktory wyrwalem w kauflandzie po 3zl na wiosne stoi nieruszony..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, magnum napisał:

chociaz z tego co widze z roku na rok tego plynu idzie coraz mniej, bo i zimy coraz slabsze

Wg mnie najwięcej płynu idzie właśnie jak jest takie uj wi co koło zera (plus minus), bo zwykle wtedy mocno sypią solą z piachem i często jest mokro 😉 Tak jak napisałem, 3,4 litra Sylena zużyłem w jedną dobę - przejeżdżając około 500 kilometrów, głównie po autostradzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Michał126 napisał:

Wg mnie najwięcej płynu idzie właśnie jak jest takie uj wi co koło zera (plus minus), bo zwykle wtedy mocno sypią solą z piachem i często jest mokro 😉 Tak jak napisałem, 3,4 litra Sylena zużyłem w jedną dobę - przejeżdżając około 500 kilometrów, głównie po autostradzie.

to prawda, ale z tego co piszesz to jezdzisz zawodowo wiec wiadomo, na autostradach sypia duzo i na zapas jak ma byc mroz. Ja 90% tras ktore robie to albo TG - Kato albo jezdzenie dookola komina 🙂 Jeszcze w Mondeo troche tego idzie bo sa 3 dysze mglowe, ale w fiescie gdzie sa "sikawki" zbiornik wystarcza na cala zime.

Moze jak sie ociepli to znowu wrzuca promke na ten sylen to sie zaopatrze, widzialem pare dni temu ze tam pol palety jeszcze stoi.

A co do Auchana to fajne promocje maja w Wawie, u nas w M1 w Bytomiu nic z tego co pisales nie jest przecenione 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@magnum, ale może być w M1 Zabrze, bo tam widziałem w zeszłym tygodniu dużo więcej tego towaru niż w Bytomiu. Niemniej wiadomo, że jak miałoby się specjalnie jeździć, to lepiej sobie dać spokój i kupić przy okazji bez promocji.

Myślę, że promocja wróci, bo w Tesco to się bardzo często zdarza. Ja daję czas do połowy lutego na powrót. Ewentualnie będą wyprzedawać za półdarmo w kwietniu. :mrgreen: W Bytomiu (tam kupiłem) było tego jeszcze więcej niż w TG.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2020 o 10:52, Michał126 napisał:

Co do opakowania: lejka brak, ale jest inny dobry patent - bardzo szeroki otwór, który zapewnia sprawną wymianę płynu na powietrze, dzięki czemu płyn wylewa się z bańki równym strumieniem i się nie rozchlapuje. Polecam jednak zrobić sobie lejek z butelki - ja mam taki z butelki po koncentracie Organika Adixol i wożę go w schowku; wówczas można oprzeć szyjkę bańki o lejek i wszystko leci do zbiorniczka. Tworzywo bardzo grube i solidne - takie samo jak w przypadku płynu ze stacji.

Przy 13,99 zł za 5 litrów - w zasadzie konkurencji brak. Promocja niestety się skończyła, ale widziałem znowu fajną - tym razem w Auchanie (M1 Marki koło Warszawy): Sonax Xtreme 4l - 16,99 zł (najlepsza cena jaką w życiu widziałem), Autoland 4l - 15,00 zł, Autoland 5l - 18,00 zł. 🙂

Potwierdzam - szeroki otwór to wlewanie bez rozlewania.

W sobotę był Orlen Sylen w Auchan M1 Kraków za 15 zł, czyli złotówkę drożej niż ostatnio w Tesco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Widzieliście Panowie ostatnio gdzieś jakieś fajne promocje na sensowny płyn zimowy?
Niestety do dużych marketów mam daleko, więc zostają mi stacje benzynowe, albo allegro smart 😉

Zużywam końcówkę Sonaxa Xtreme tego niebieskiego 4L, ale jestem trochę niezadowolony - domywa dobrze, ale zostawia dość sporo piany i nalotu nie wiem czemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.