Skocz do zawartości

Dywagacje na temat zimowego płynu do spryskiwaczy


Wesol

Rekomendowane odpowiedzi

Jumbo to płyn, nie koncentrat. Może być rozcieńczony z wodą w proporcji 1/3 płynu, 2/3 wody. A nie jedna część płynu na trzy części wody. Na stronie Soft99 masz, że po maksymalnym rozcieńczeniu wychodzi 8,4 litra płynu: http://www.soft99.co.jp/english/products/carcare/glass_coating/glaco_washer_2800.html?pid=04131

W wypadku Poucha jest chyba tak samo: 1/3 płynu w roztworze, a nie 1:3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2019 o 07:53, SebastianURL napisał:

I godzinę temu zakupiłem na testy SONAXa. 😁 (Selgros Gliwice, cena chyba standard niecałe 25 zł/brutto).

Miałem w zbiorniku około 1/2 już wspomnianej wcześniej Aury od Organiki i dolałam tego i... po jakiś 40 minutach jazdy stwierdzam że chyba wymieszanie nieco pomogło bo w końcu szyba jest wycierania bez większych smug jak to wcześniej miało miejsce.

Gdzie stawiasz ten baniak? :mrgreen: Na pewno pomógł, ten płyn naprawdę dobrze myje. Wykończ miksturę, wlej samego Sonaxa i zobaczysz 🙂

W dniu 15.01.2019 o 22:42, krzychusc napisał:

@Michał126 Jak coś to Soft znów na aledrogo

Dzięki! Niestety tylko Jumbo, Poucha który mnie najbardziej interesował nie ma 😞

W dniu 15.01.2019 o 22:55, kolo100 napisał:

Ja z racji braku płynu, kupiłem na szybko aurę z biedry. Jednym słowem można powiedzieć tragedia... Śmierdzi nawet następnego dnia po użyciu.. Nigdy więcej takiego dziadostwa. Muszę jechać po sonax a resztę śmierdziucha spuścić w ubikacji 🙂

Od zeszłego roku Organika konsekwentnie trwoni renomę, którą zyskała przez kilka ostatnich lat. Shit happens 🙂 Na szczęście mamy wybór. Nawet w sytuacji awaryjnej każdy płyn ze stacji paliw jest lepszy od tego.

A'propos, przyjrzałem się producentom na różnych z nich podczas ostatnich wizyt i wygląda to tak:

 - Orlen - Orlen Oil z siedzibą w Krakowie (pisałem już o płynach z Orlenu, teraz dla testu chcę wziąć na Flotę ojca płyn z nanocząsteczkami - w białej bańce),
 - BP - dominuje Autoland (płyn dokładnie taki jak Psik Psik), w zeszłym roku był PPH Parys, czyli dystrybutor Sonaxa, w Jastrzębiu Zdroju widziałem we wtorek czeski płyn produkcji firmy DF PARTNER s.r.o.,
- Lotos - Autoland, w zeszłym roku była Organika (i płyn podobno ładnie pachniał, ale to była bańka jak ten Supreme czy tam Premium, nie jak Adixol/Aura), ale nie ma już w ogóle płynów w takich bańkach, więc pozostał Autoland,
- Shell - Kemetyl Polska (od lat to samo),
- Circle K - Autoland (w zeszłym roku była Organika, płyn miał fatalne referencje - można spojrzeć choćby w posty na FB "Circle K Polska", jeszcze wcześniej Autoland).

Na Shellu ostatnio widziałem płyn z serii Easy Clean "Christmas Edition", zastanawiam się nad kupnem. Cena na stacji 29,99, na allegro płyny z Shella są za co najmniej 24 zł, więc przebitka stosunkowo niewielka. Ilekroć czytałbym o płynach z Shella, to są bardzo wysoko oceniane, ale ja jeszcze ich nie miałem, choć tankuję głównie na Shellu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Michał126 napisał:

- Shell - Kemetyl Polska (od lat to samo),

Jak juz tak dyskutujemy sobie o tych plynach to mnie wlasnie bardzo ciekawi ten plyn z shella, zarowno zimowy jak i letni, a chyba malo osob go uzywa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Letniego używałem, był spoko. Do Softa99 nie ma podejścia (mało co ma), ale poza tym był bardzo dobry. Sensowny, lekki zapach, dobrze zmywało mutanty fruwające nad A1, nie zostawiał nic na lakierze. Jak jesteś ciekawy zimowego Shella to mogę kupić i sprawdzić, akurat mam alarm na kompie że się płyn kończy 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, alfaJersey napisał:

Letniego używałem, był spoko. Do Softa99 nie ma podejścia (mało co ma), ale poza tym był bardzo dobry. Sensowny, lekki zapach, dobrze zmywało mutanty fruwające nad A1, nie zostawiał nic na lakierze. Jak jesteś ciekawy zimowego Shella to mogę kupić i sprawdzić, akurat mam alarm na kompie że się płyn kończy 😄

Ooo, weź tego "Easy Clean Christmas Edition", bo zapachowo może być czarny koń :mrgreen:

1 godzinę temu, SebastianURL napisał:

@Michał126 Do zdjęcia postawiłem na klapie bagażnika :thumbdown: Już w układzie jest niemal sam SONAX i myje naprawdę świetnie, pozostaje już przy nim na stałe raczej 🤗

I nie wali :mrgreen:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, alfaJersey napisał:

Letniego używałem, był spoko. Do Softa99 nie ma podejścia (mało co ma), ale poza tym był bardzo dobry. Sensowny, lekki zapach, dobrze zmywało mutanty fruwające nad A1, nie zostawiał nic na lakierze. Jak jesteś ciekawy zimowego Shella to mogę kupić i sprawdzić, akurat mam alarm na kompie że się płyn kończy 😄

Sam bym sprobowal ale mam srogi zapas wiec nie chce gromadzic, jak masz okaze to czemu nie, Shella chyba jeszcze nikt nie testowal w tym watku. Tam maja kilka rodzajow, ja myslalem o tym, z opisu wyglada bardzo spoko..

https://sklepshell.pl/plyny-i-kosmetyki/plyny-do-spryskiwaczy/shell-zimowy-plyn-do-spryskiwaczy-gotowy-4l.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na świeżo ten czerwony, jedyna edycja specjalna jaka znalazłem. Zapach - syntetyczna poziomo-truskawka. Nie czuć alkoholu, ale czuć że z naturą zapach wiele wspólnego nie ma. Dość mocno czuć w kabinie, zapach znika po jakichś 30 sekundach. Domywanie - bomba. Bije Orlena na głowę, zadek i każda inna cześć ciała. Tam gdzie Orlen potrafił zostawić smugi tutaj czysta szyba. Nie wiem jak będzie dalej, ale na pierwszy rzut oka nie jest przereklamowany.

 

Wysłane z mojego G8342 przy użyciu Tapatalka

 

Dojechałem do CG więc parę zdań więcej. Butelka jest bardzo wygodna. Jest szeroka, ale niska więc bardzo wygodnie się trzyma. Jedna z najniższych 4 litrowych butelek jakie trzymałem w łapie. Postaram sie jutro Wylew jest na samej krawędzi więc nie trzeba się gimnastykować z ostatnimi mililitrami. Za to lejek jest kiepski. Harmonijka na plus, za to osadzenie w butelce jest za luźne i trzba uważać, zwłaszcza jak ktoś ma szeroki wlew, żeby nie poleciał razem z płynem do zbiorniczka.

 

Przy pryskaniu na dużej prędkości w zasadzie nie ma piany (mam klasyczne spryskiwacze, nie mgłowe), przy mniejszych coś widać, ale w sumie tyle co w innych płynach. Domywanie jest na wysokim poziomie. Ze względu na konstrukcję przy autostradowych 140 większość płynu ląduje w dużym skupieniu tuż nad wycieraczkami, wiec pióra idąc w górę nie są w pełni zwilżone. Dopiero przy ruchu w dół dostają płyn na całej szerokości. Orlen sobie nie radził "na krótkim sprysku" i na środku szyby oraz krawędzi od pasażera zostawały mazy. Trzeba było dłużej pryskać i zrobić 5-6 ruchów wycieraczkami żeby było czysto. Shell radzi sobie na dwa ruchy góra-dół więc płyn domywa 2-3 razy lepiej niż Orlen. Jak z wytrzymałością na temperatury to nie wiem, mogę wrzucić do zamrażalnika na noc jak ktoś chce bardzo wiedzieć :D

 

Cena - 30 złotych bez dwóch groszy na stacji autostradowej. Niebieskiego nie otwierałem więc nie wiem jak pachnie. Ktoś coś jeszcze chce wiedzieć ;) 

 

896a5a004eb1e0afe228125bacb931bf.jpg&key=ad7eb05afe818944db466afd0b415a6fdd8c26319f31703042cb410d291a01ed

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Lubię to 2
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał126  Jak pisałem posta był dostępny Pouch na tej aukcji

https://allegro.pl/oferta/soft99-glaco-washer-pouch-plyn-zimowy-spryskiwaczy-7655500913

pojawiło się w propozycjach. Może wystawili przez pomyłkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SebastianURL, kiedyś to był naprawdę dobry płyn, także nie tylko o taniość chodzi. Spójrz na posty w tym wątku parę lat wstecz. Od zeszłego roku zaczęła się równia pochyła. W zeszłym roku trafiały się jeszcze partie z alkoholem bazowym wysokiej jakości. Za to Sonax się właśnie poprawił, bo wkrótce po tym jak weszła ta formuła "smart dynamics technology" zmienili zapach z cytryny na ten "sonaxowy" (letni ma ten sam) i płyn tylko z bańki lekko podjeżdża jakimś skisem, a w kabinie przy włączonym nawiewie czuć ładny, słodko-miętowy zapach.

@alfaJersey, ojjj, udam się na Shella :mrgreen: Choć edycja o której pisałem jest w wysokiej i cienkiej bańce, tego tańszego typu. Zapytam obsługę co to za zapach :mrgreen:

@krzychusc, najgorzej, że @Soft99 w ogóle nie planuje dostaw tych płynów... Jumbo może niekoniecznie, ale na Poucha wśród for(um)owiczów chętni by się znaleźli.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze filmik że spryskiwania, piany jak kot napłakał, ale coś tam jest. Płyn jest mocno barwiony, widać kolor plynu zebranego wycieraczką. Na moim wozie nic nie zostawi, bo Kijanka też czerwona, ale jestem ciekaw czy nie będzie paskudził jasnych kolorów.

Co do Poucha, to jak ktoś bardzo chce to mu mogę z Japonii sprawdzić, ale wg mnie skórka nie warta wyprawki, bo jeden będzie z 2 kg ważył (2 litry płynu), a wtedy do 60 złotych za płyn trzeba że 150 za paczkę doliczyć.



Wysłane z mojego SM-T710 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2019 o 23:01, alexander.p napisał:

nie odkryję ameryki, ale bardzo ładnie sprawdza  się Sonax Extreme, zimowa edycja oraz letnia. Czyściuteńko, bez smug. :good: cena 19zł 4L? Warto!

gdzie trafiles taka cene? 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak leży i gdzie kto jeździ. Ja głównie po autostradzie i obwodnicy. W mieście fakt - aż tyle płynu nie idzie, ale na trasie jak tylko trochę wilgoci na jezdni i chlapie to spryskiwacze chodzą co chwila. No, chyba że mocno pada, to wiadomo że nie. Teraz i tak mam jaśniepańskie wygody, bo codzienna Kijanka ma tylko spryskiwanie szyb. ale i tak spokojnie z 5 litrów płynu miesięcznie zejdzie. Odkąd ją kupiłem, czyli tak od końca października do teraz, przez 2,5 miesiąca zużyłem 8 litrów zimowego płynu, 4 letniego i to co przyszło razem z wozem z fabryki.

 

Poza tym wolę jak mi ładnie w kabinie pachnie, a capi gorzelnią w stodole. Kiepską na dodatek.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2019 o 18:11, StreamHD napisał:

Co wy jeździcie z włączonymi spryskami bez przerwy, że zapach tak ważną rolę gra 😄

W zeszłym tygodniu zrobiłem 1200 km, w tym już 200, a nawet nie ruszyłem się poza granice województwa śląskiego. Przy włączonym nawiewie do kabiny i na szybę i jeździe po autostradzie (a większość z tego przebiegu zrobiłem na autostradach A1 i A4) woń płynu jest bardzo dobrze wyczuwalna. 😉 W zeszłym tygodniu jeździłem autem z wypożyczalni z wlanym jakimś koszmarnym płynem, nie dało się tego wytrzymać przy takiej jeździe. Teraz autem ojca z kwiatowym płynem z Orlenu, to tylko spirytusem capi. Tak czy owak - oba doznania średnio przyjemne i przez swoje warunki eksploatacji auta wolę odczuwać komfort, aniżeli dyskomfort. Latem to się wręcz sztacham Sonaxem Xtreme po spryskaniu, bo bardzo lubię ten zapach. :mrgreen:

  • Lubię to 2
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jestem po zużyciu 5 litrowego baniaka Motul Vision.

Sam płyn jest co najmniej dobry. Robi co ma robić. Trochę czuć alkoholem ale bez dramatu. Minusem jest butla - nie ma lejka. Jak trzeba dolać gdzieś w trasie to trochę irytuje. Mała rzecz a jednak Sonax cały czas jest przez to  u mnie numer 1.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam przedmówców. Organika strasznie maże się na szybie - na dniach założyłem nowe wycieraczki Oximo i już myślałem, że trafiłem na felerny egzemplarz:-DOkazało się, że felerny był płyn. Po zalaniu Sonax Extreme (w eclercu w Rzeszowie często cena oscyluje pomiędzy 18-20zł) problem ustał.
Aha, no i teraz zapach po spryskaniu szyby jest OK. Organika ma dość nieprzyjemną nutę zapachową :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.