Skocz do zawartości

LSP z wyższej półki


Sucre

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat Glasur'a nie mam i nie testowałem.

Ale ze stajni Zymola miałem na tym aucie Destyny. Wytrzymał trzy tygodnie.

Niestety mieszanka dużego przebiegu i dużych prędkości przelotowych szybko zabijają woski.

Husaria od PA wytrzymała niecałe dwa tygodnie. Na aucie żony robiącym 10% mojego przebiegu poleżała blisko 3 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Glasur'a nie mam i nie testowałem.

Ale ze stajni Zymola miałem na tym aucie Destyny. Wytrzymał trzy tygodnie.

Niestety mieszanka dużego przebiegu i dużych prędkości przelotowych szybko zabijają woski.

Husaria od PA wytrzymała niecałe dwa tygodnie. Na aucie żony robiącym 10% mojego przebiegu poleżała blisko 3 miesiące.

 

Coś w tym jest z tego co piszesz, ostanie miesiące zacząłem intensywniej użytkować swój bolid do tego doszła autostrada dzień w dzień w dwie strony i zaobserwowałem wyraźny spadek trwałości na woskach :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
snasuwa mi się colli ale to nie wyższa półka

 

Taaa nie wysoka półka ...zapytaj swoich 3 sąsiadów* czy wosk za 70 to tani , czy już "wyższa półka" :-]

 

 

*tylko takich dalszych, bo Ci sąsiedzi zaraz zza płotu to pewnie niejedno na Twoim placu widzieli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Titanium i nawet teraz leży na aucie i jest prze kot z tego wosku , ale nie zaobserwowałem jego mega trwałości . Leży jak każdy Zymol , dobrze traktowany i podbijany co drugie mycie Field Glaze .

 

Jak każdy czyli wg Mnie po około 1,5-2 miesiącach widać spadek wydajności w kropelkowania i odpychania wody

 

Dlatego zaproponowałem powłokę , bo jednak żaden naturalny wosk nie wytrzyma tyle co powłoka , którą zawsze można podbić dobrym woskiem z wyższej półki . Sam osobiście jeszcze nie dojrzałem do powłoki i bardziej jarają mnie dobre naturale , ale zawsze jest jakaś opcja .

 

Tak dla potwierdzenia mojego zachwytu Titanium'em i jego look'iem wklejam fotkę mojego auta po 2 warstwach

 

MSx46XT.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Bo wg mnie, Titanium pokazuje swoje trwałe oblicze, zimą. Lepiej znosi sól i resztę syfu drogowego, niż inne woski Zymola. Latem, ja również nie zauważyłem większych różnic w trwałości pomiędzy np Glasurem a Titaniumem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zasłyszana kiedyś teoria wydaje się prawdziwa . I teraz mam dylemat czy na zimę dać jakiegoś syntetyka czy Titanium . Z drugiej strony jeżeli zima w tym roku będzie taka jak ta w tym roku to ja nawet zimówek chyba nie będę zakładać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Glasura niestety nigdy nie używałem ale to co titanum zrobił z moim nudnym szarym lakierem to jest po prostu poezja, nawet conocours tak mnie nie oczarowal. Muszę zbierać na glasura i sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.