Skocz do zawartości

LSP z wyższej półki


Sucre

Rekomendowane odpowiedzi

  • Partner forum
No dobra a wbrew małej ilości opinii: a może ADS Kotsos?? wypowie się ktoś na jego temat?

 

Zaraz będzie info że moja opinie nie jest obiektywna bo sprzedaję ten wosk, ale też nie ma o nim dużo opinii to pozwolę sobie opisać kilka głównych cech:

 

- w składzie ok 30% carnauby + dodatki krzemowe i inne: według składu moim zdaniem można sklasyfikować go do "wyższej półki"

- to co jest na minus odnośnie "wyższej półki" to zapach a w sumie jego brak, tzn podczas aplikacji nie wyczuwalny a jak przyłożymy nos do słoiczka to delikatnie chemiczny.

- kropelki : można uznać za wzorowe i to minutę po aplikacji, to mocno wyróżnia wosk (czas aplikacji)

- aplikacji: bardzo wydajny, małą ilość jesteśmy w stanie rozprowadzić na naprawdę duży panel, brak czasu "wysychania". Polerujemy w sumie od razu po naniesieniu na panel. /jest w przygotowaniu filmik pokazujący jak szybko się go aplikuje i jaki efekt beadingu daje od razu po spolerowaniu/ W rezultacie jesteśmy w stanie nawoskować auto w kilkanaście minut, a robiąc to w dwie osoby to kwestia paru minut

- wizualnie coś pomiędzy carnaubowym wet lookiem a syntetyczną szklistością, nie jest typowo oleiście mokry. Do podbicia tego efekty potrzebny będzie jakiś cleaner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAR CRAZY zaraz będzie że mi Zapłaciłeś :D , Ciekawe czy wypuszczenie samplerka by pomogło ? :o . Na forum Detailingworld bardziej rozwinął się jego temat i testy.

A co do aplikacji to potwierdzam że nie stawia żadnych oporów bo podchodziłem już do jednego panelu z aplikatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
626270 Ciekawe czy wypuszczenie samplerka by pomogło ?

 

Pomogłoby tylko tym co polują na testerki w zabezpieczeniu tanim sposobem autka i później napisaniu kilku och/ach i na jednym/dwóch myciach test pewnie byłby zakończony ;) ,albo może nawet nie byłby rozpoczęty z powodu "przepraszam ale kompletny brak czasu żeby wykorzystać otrzymany tester". Już się przejechałem nie raz na rozdawaniu sampli i teraz z tym bardzo ostrożnie.

 

Tym bardziej że wosk jest dostępny także w małym opakowaniu.. testery nie są potrzebne.

 

Ci co śledzą tematy detailingowe poza PL, to dobrze ten wosk znają i nawet jak się o nim za dużo nie pisze i nie robi nachalnej reklamy to w odpowiednich kręgach po rozmowach/testach jest on z powodzeniem aplikowany.

Jak produkt jest ok to obroni się sam i pomału samoczynnie dotrze do mniej wtajemniczonych entuzjastów detailingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

- to co jest na minus odnośnie "wyższej półki" to zapach a w sumie jego brak, tzn podczas aplikacji nie wyczuwalny a jak przyłożymy nos do słoiczka to delikatnie chemiczny.

 

Dla mnie wosk bez zapachu, to jak przytulanie się z atrakcyjną dziewczyną co pachnie mydłem. Niby można, ale czegoś jednak brakuje...

Zresztą mam już Finisa i Double Speed Waxa. ADS wydaje mi się zbyt podobny do nich.

Na razie chyba najbardziej przekonany jestem do Bouncer'sa Vanilla Ice.

Czy ktoś mógłby go porównać do Pete'sa/Carbona albo Victorii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie jakie są wasze opinie o bouncers satsuma rock?

Korci dobra promocja Mr Cleanera teraz na niego a na forach z UK super opinie, tyle, że tam oni chyba wszystkimi woskami z produkowanymi z wysp się zachwycają :D

Jakby nimi miał się człowiek kierować to trzeba by było mieć wszystkie woski z AF z Angelwax od Bouncersa, Victoria Wax i ODK :)

Może u nas ktoś stosował i może się pochwalić dobrym lub złym słowem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Partner forum
CAR CRAZY zaraz będzie że mi Zapłaciłeś :D , Ciekawe czy wypuszczenie samplerka by pomogło ? :o . Na forum Detailingworld bardziej rozwinął się jego temat i testy.

A co do aplikacji to potwierdzam że nie stawia żadnych oporów bo podchodziłem już do jednego panelu z aplikatorem.

 

Mała wskazówka odnośnie aplikacji wosku, w związku z tym że ma dodatki krzemu, to jak zależy nam na maksymalnym osiągnięciu efektów jakie daje Kotsos Wax. Podczas aplikacji musimy użyć minimalną ilość produktu i bardziej go "wmasować w lakier" (niż standardowe woski). "Wmasowujemy" do momentu aż poczujemy że aplikator ciężej jeździ po powierzchni, następnie bez czekania polerujemy resztki (dlatego minimalna ilość produktu jest tu kluczowa, przy większej ilości trzeba będzie dłużej "wmasowywać". Przy tej metodzie uzyskujemy lepszą hydrofobowość, trwałość i śliskość.

 

W wolnej chwili postaram się zrobić video ukazujące różnice między jedną i drugą aplikacją ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

look to wiem, że kwestia hehe indywidualna czy ktoś zobaczy:)

Zapach na pewno jest git:)

 

Bardziej chodzi o sheeting i wytrzymałość(powiedzmy 3 miechy były by super), no i przede wszystkim tak jak ci pisałem na PW dwie kwestie są super ważne brak pocenia(nie mówię o tym, że zostawię auto na 30 stopniowym upale) ale po prostu jak wyjadę nim po dotarciu o 18-19 to nie chciałbym się już tym denerwować:)

Oraz druga to w miarę łatwa aplikacja i docieranie, bo czasem jak jestem po nie wiem 25-30 godzinach korekty lakieru to chciałbym już woskiem się nie martwić nawet na czarnej perle, a nie kucać z każdej strony bo gdzieś pod metahalogenem widać jakiś nie dotarty ślad wosku :)

 

Do tej pory mam Titanium, bodywax, Vitreo, finiswax i w każdym "coś" mi nie pasi :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

jarekrk, kwestia looku to jak wiadomo w znacznym stopniu, kwestia przygotowania lakieru. Oczywiście bardziej lub mniej obiektywnie, różne woski cieszą nasze oczy bardziej lub mniej. No i akurat Shield cieszył MOJE oko zawsze mniej :) Podkreślam że to moja opinia i choć nie odosobniona to wielu się z nią nie zgadza.

Ale poza tym jednym minusem, Shield więcej wad wg mnie nie ma. Jago aplikacja to (jak zresztą aplikacja wszystkich SVów jakie znam) bajka. Kładzie się go bez problemu, dociera kiedy chce też bez problemu - wosk nie wypaca się.

Nie jest to jednak wosk dla miłośników produktów Fusso podobnych - Shield niczego (może niewiele) nie maskuje.

Trwałość na bardzo wysokim poziomie. U mnie wspomagany co prawda qd, przeleżał na aucie przez całą zimę bez większych uszczerbków.

 

PS: kropelki były ładne ale do Titaniuma podejścia nie miały ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Aplikowany 2 lipca Zymol Carbon dogorywa właśnie na dolnych partiach drzwi. Czyli wytrzymał w tych miejscach prawie dwa miesiące, osłabł delikatnie na górnej części klapy bagażnika, ale jeszcze nie "tafluje".

W każdym innym miejscu wciąż pięknie odpycha wodę i kropelkuje (wiadomo, że nie tak jak na początku, ale kropelki wciąż są ładne).

 

Cieszyć się z takiej trwałości, czy akurat w tych miejscach się nie przyłożyłem z HDC? :D

O ile dół drzwi rozumiem, bo w sumie najbardziej narażone, o tyle klapy bagażnika nie za bardzo :o

 

Dodam, że niczym go nie wspomagałem, chciałem zobaczyć ile wytrzyma. Teraz najwyżej psiknę Sonaxem w te miejsca i poczekam jak umrze w większości innych to nawoskuje się znowu :)

 

I nie żebym narzekał, bo uważam, że trwałość jest pierwsza klasa, ale ciekawy jestem ile Wam wytrzymuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Panowie co się stało że temat tak ucichł? Powłoki w modzie?

 

 

Pochwalę się ;) Sprawiłem sobie Swissvax Utopia 200ml z podpisem "Tommy Lund" mieszkając aktualnie w Norwegii, grzechem było by sobie go nie kupić :D Teraz tylko czekać na wiosnę i zobaczymy czego Utopia i król czyli Crystal rock jest "wart" na razie cieszę się jak dziecko :kox:

 

 

 

IMG_1785.jpg

 

 

IMG_1786.jpg

 

2017_01_13_16_40_48_zpsaj5fvwxc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.