Skocz do zawartości

LSP z wyższej półki


Rekomendowane odpowiedzi

Nie łódź się: boli go (GB), oj boli.

A to z prostego względu: miłość Polaka do czystego własnego autka zawsze była większa aniżeli u Anglika.

Angol to olewa (w większości przypadku).

 

Dobry wosk to wydatek na bardzo długo.

Jeden/dwa weekendy w domu i już masz „wosk z wyższej półki”, więc nie jest tak strasznie.

A niech każdy sam tylko sobie przeliczy, ile wydał w ostatnim czasie na jakieś pierdoły?!? :shock:

Pewnie masz racje, kupuje człowiek raz i ma pewnie na połowę życia:)

 

Tak z ciekawości zadam ci jeszcze pytanie czy SV Concorso jest wart dopłacenia różnicy i kupienia go zamiast Z Glasur?

Chociaż czytając twoje wypowiedzi na forum o nim to sądzę, że znam już odp :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Tak z ciekawości zadam ci jeszcze pytanie czy SV Concorso jest wart dopłacenia różnicy i kupienia go zamiast Z Glasur?

Chociaż czytając twoje wypowiedzi na forum o nim to sądzę, że znam już odp :P

Jak bardziej lubisz Zymöl - to nie warto, jak bardziej lubisz Swissvax - to warto ;)

 

Oba woski moim zdaniem BARDZO DOBRE - to już "woski z górnej półki".

 

Jak ktoś nie wie co bardziej lubi, to może smarować auto pół na pół :D

 

 

jarekrk

Zimol :P też jest OK: KLIK

ale góry szwajcarskie bardziej mi się podobają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siwy49, dziękuję za super merytoryczna odpowidz :D:D

 

Porównałbyś go do jakiegoś innego wosku SVa?

@CleanerFreak kiedyś napisał tak:

"SV Mystery to troszkę coś innego aniżeli Concorso (nie tylko zapachowo). :roll:

Obydwa woski są wyśmienite, przy czym Mystery znaaacznie dłużej „trzyma się” na lakierze.

Połysk i głębia lakieru jakie nadają oba woski są troszkę inne i zależą w dużej mierze od koloru auta.

W większości przypadku używam Swissvax Concorso (mój ulubiony wosk), ale również wówczas, w miejscach gdzie auto się szybciej brudzi (np. za kołami), nakładam Mystery.

Natomiast auta częściej używane, lub przed dalszą trasą zabezpieczam najczęściej Mystery (bardzo wydajny wosk i wystarczy na laaataaa). :shock:

 

Mając Swissvax Mystery i Swissvax Concorso, ciężko o coś lepszego. ;)"

 

I ja też tak stosuję.

 

PS

Jeżeli chcesz więcej informacji to poszperaj na forum. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderator
Whereas most waxes will only last a month or two, INFINITY WAX is designed to last upwards of several years! For maintenance of INFINITY WAX, it is recommended to use OVERCOAT by KAMIKAZE.

 

Uwielbiam takie opisy, stosuj Pan QD Sonaxa co tydzien co mycie to powloka wytrzyma 15 lat :)

 

Tak czy siak bardzo ladne ingi. Test z wytrzymaloscia na chemie w ogole mnie nie przekonal bo samo lanie jest malo miarodajne- lepsze byloby dolozenie "tarcia" rekawica. No i porownywanie do jakiegos hydrowosku z myjni jest srednio trafione. Lepszy bylby np. jakis Zymol Glasur.

 

No i w sumie to chyba nie jest do konca "wosk" jaki my znamy. Procedura aplikacji jest lekko inna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę poszperałem i zabawne są te spekulacje co do lat wytrzymałości wosku....jest dokładnie tak jak piszę krd, ludzie po forach piszą że po 2óch miesiącach wosk odpycha wodę tak sobie ale aplikują overcoat i jest bajka .....a w ten sposób i concorso wytrzyma 8 lat i więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Moderator
myte raz w tygodniu

 

Ja bym sie tu doszukiwal slabych ingow. Mycie co tydzien recznie jest wg mnie kompletnie bez sensu. Przy swiezym wosku wystarcza mycie bezdotykowe z proszkiem ew z piana. Chyba, ze przez tydzien trzaskasz multum kilometrow i auto sie brudzi mocno. Ale to wtedy znowu te kilometry beda powodowac slabe efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle,ze ja jestem z tych,ktorzy twierdza,ze bezdotykowo nie jest mozliwe takie umycie auta,zeby potem mozna bezszkodowo osuszyc recznikiem i przeleciec qd. A wyjezdzac mokrym,to jakos nie ten :)

Inna sprawa,ze nie jest dla mnie jakimkolwiek problemem,ze concours po miesiacu ma troche oslabione osiagi,bo i tak po tym czasie leci swieza warstwa.podsumowujac, bardzo lubie ten wosk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.