Skocz do zawartości

LSP z wyższej półki


Sucre

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, KHOT napisał:

 

Dzięki. Mój właśnie doszedł i jestem w małym szoku. Parę wosków już w życiu widziałem i smalcowałem, ale po tym, co Souveran zrobił na modelikach 1:18 nie mogę się doczekać wiosny i smarowania dużego auta. Dla mnie kosmos.

Gdzie kupowałeś i w jakiej cenie jeśli to nie tajemnica? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
W dniu 3.03.2019 o 23:33, ghost napisał:

 

 

U nas jest dokładnie tak jak piszesz. Produktu nawet nie ma w oficjalnej dystrybucji w PL 

U nas od dłuższego czasu z dostępnością małego opakowania nie ma problemu:

 

https://showcarshine.pl/manufacturer/pinnacle-car-care

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...
W dniu 9.12.2014 o 11:01, CleanerFreak napisał:

 

20141209_102719_DSCG2953_zps27fcc84d.jpg

 

Lubię wracać do tego wątku, sentymentalnie w deszczowe dni 🙂

 

Tylko w tym roku na swoich samochodach miałem woski

Bilt Hamber

Infinity Wax

Chemical Guys

Swissvax

Pinnacle

Zymol

Wowo's 

Nie liczę pojedynczych testów z innymi woskami, lub wrzuconych na samochody przyjaciół.

 

Rok, jeszcze się nie skończył. Lista się poszerzy. A tu tak przyjemnie się czyta i szuka inspiracji 🙂

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Berd napisał:

 Masz wypożyczalnię😜😉😂?

Może to jest pomysł na nowy biznes. Bo brakuje mi powierzchni na testy. Już kolejne przesyłki z kosmetykami są w drodze 😄 Cleanery i woski to jedne z moich hobby, albo uzależnień 🤔

 

Tylko nigdzie nie mogę dostać Contact 121 Wax o zapachu kiwi 🥝 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj aplikacja Swissvax Sindelfingen. Jest to wosk dedykowany do lakierów Mercedes-Benz. Producent pisze o trwałości nawet do 1 roku(!!!!). Jestem bardzo ciekaw tego "dedykowanego" wosku. Jak wiemy marketing robi swoje i może okazać się to bliźniaczy wosk do standardowych. 

Aplikacja przebiegła bardzo sprawnie. Aplikator tylko przyklepywałem i tym spokojnie robiłem 1/4 panelu. Zapach przyjemny, bardzo subtelny z puszki prawie niewyczuwalny. Docieranie bez pośpiechu. Jak chciałem go zetrzeć za szybko delikatnie się mazał.

IMG_0688.jpeg.f9e4db743214ed5b87ec493990691168.jpeg

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mała aktualizacja.

Drugi deszcz po aplikacji. Nic specjalnego tylko 2 tygodnie i 410km zrobione.IMG_0769.jpeg.e401a6c262ab8d17729269d93b81c001.jpeg

Aktualizację robię głównie przez to zdjęcie. Mimo drugiego deszczu doły drzwi nadal nie zapchane, kropelkowanie prawie idealne. Patrząc na niektóre produkty, które zyskały sławę w sumie nie wiadomo czemu, odpowiednie hydro na dołach drzwi to już "coś".

IMG_0771.jpeg.78bc6c90752a9ef7aacf064d387cf6a4.jpeg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.11.2020 o 21:27, KUBA46 napisał:

Producent pisze o trwałości nawet do 1 roku(!!!!). Je

 

W dniu 16.11.2020 o 17:21, KUBA46 napisał:

Mała aktualizacja.

Mam nadzieję, że spisałeś przebieg i będziesz robił aktualizacje do końca, bo deklarowany przez SV rok brzmi mało realnie, zwłaszcza u tego producenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, ghost napisał:

 

Mam nadzieję, że spisałeś przebieg i będziesz robił aktualizacje do końca, bo deklarowany przez SV rok brzmi mało realnie, zwłaszcza u tego producenta

Tak spisałem. Czy będe robił do końca aktualizacje? Nie wiem. Dużo słoików czeka w kolejce, a nie mam zbyt dużo samochodów do testów. Napewno w tym roku nie zamierzam zmieniać LSP na tej E-klasie.
Dla mnie te deklaracje też są mało realne. Co ciekawe przy innych woskach SV nie ma takich abstrakcyjnych wartości.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Godzinę temu, ghost napisał:

 

Mam nadzieję, że spisałeś przebieg i będziesz robił aktualizacje do końca, bo deklarowany przez SV rok brzmi mało realnie, zwłaszcza u tego producenta

U mnie woski SV to największy zawód roku 2020. Crystal Rock, Utopia oraz BoS spływały z lakieru bardzo szybko. Nie wiem co robiłem nie tak. Może błąd aplikacji ;-)
Teraz wrzuciłem Waxaddict Graphene. Ciekaw jestem co to będzie.

53 minuty temu, Berd napisał:

@KUBA46

Producenci podają trwałoś taką jaka im wychodzi podczas testów . Szkoda tylko, że testy te wykonywane są w warunkach laboratoryjnych , które znacząco odbiegają od realnych warunków 😁

Myślisz, że trwałości są jakoś szczególnie testowane? Mam troszkę inne doświadczenia

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AreK napisał:

Może błąd aplikacji

Haha prima aprilis już był żeby takie żarty opowiadać 😂

Godzinę temu, AreK napisał:

U mnie woski SV to największy zawód roku 2020. Crystal Rock, Utopia oraz BoS spływały z lakieru bardzo szybko. Nie wiem co robiłem nie tak.

Jeżeli to nowe puszki to widzę ryzyko:

-reformulacji lub gorszej serii

Jeżeli stare puszki, które wcześniej działały dobrze:

-wosk się zestarzał i zaczyna tracić właściwości (raczej nie ma nieskończonego terminu ważności)

- lub po prostu warunki użytkowania samochodu, tj. przebieg, środowisko, chemia albo eksperymenty z nowymi szamponami itp...

 

Moje tegoroczne testy SV skupiły się na Zuffenhausen fur Porsche. Przyznam, że bez niespodzianek. O ile pamiętam jakoś lekko ponad 1.5miesiąca

 

Zaskoczeniem był Infinity Wax Optic, na drugim samochodzie, mało myty, często używany przekroczył 6 miesięcy 😎

Godzinę temu, AreK napisał:

Teraz wrzuciłem Waxaddict Graphene. Ciekaw jestem co to będzie.

Zakładaj śmiało nowy temat, jakieś pierwsze wrażenia z aplikacji, dotarcia, zapach. Może foto kropli. 

Grafen ostatnio modny to czekam na dostępność 303 Graphene nano 🙂

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AreK napisał:

 

Myślisz, że trwałości są jakoś szczególnie testowane? Mam troszkę inne doświadczenia

Duże firmy mają swoje labolatoria, gdzie testują produkty m. in pod kątem trwałości produktu. Na tym polega tworzenie nowych lub wzbogacanie istniejących formuł. Podają później swoje wyniki , a marketing i dział handlowy robią swoje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.