Skocz do zawartości

LSP z wyższej półki


Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
Ja wszystkie kładę na cały samochód i dopiero poleruję, oczywiście bez najmniejszego trudu.

 

Ja również tak robię. Jedynie jak się mocno zamyślę albo herbata będzie się parzyć 2 minutki za długo to rzeczywiście trzeba trochę mocniej docisnąć fibrę...

No ale umówmy się, poziom SV to to nigdy nie będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W next weekend spróbuje Vitreo :-]Troszkę nie planowany zakup, wczoraj wpadłem do sklepu po PNS a wyszedłem z słoikiem :D

 

Ja tez kiedyś w przyszłości miałem w planach zakup vitreo, a pojechałem na zakupy wyszedłem z edition 21 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
czyli coś jak sv

 

Umówmy się - jest SV i jest cała reszta jeżeli chodzi o user friendly :mrgreen:;) może faktycznie nie przysycha jak Spirit, ale przez to, że jest taki tłusty, mogą wystąpić niespodzianki przy docieraniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra swissvax-owcy i

zymol-owcy przyznać się czy ktoś używał

Muc-Off über wax.....

Może Evo? Kiedyś coś tam się bawiłeś tą marką z tego co pamiętam, szampon mi pasuje nawet zamówiłem znowu drugą butlę może wosk też coś wart?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ciekawe doświadczenie z Zymolem Glasur.

Zrobiłem porządny detailing w październiku ubiegłego roku (mycie na dwa wiadra, glinka, hdc, wosk itd). Wkrótce potem auto odstawiłem na zimę do garażu. Wyjałem z garażu na początku kwietnia i z powodu słabej pogody zdażyłem być już kilka razy na myjni bezdotykowej. Zawsze jako pre wash używam szamponu (zymola lub Megsa) w pianownicy Glorii. Tym razem po pre washu użyłem tej piany z myjni bezdotykowej, co jak wszyscy wiemy niszczy każdy wosk. I co ciekawe, że po czterech takich myciach zymol trzyma świetnie na błotnikach i drzwiach, ale na masce już go nie ma. Podobnie nie ma go już na dachu, ale tam używałem Megsa #16, ale bez podkładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Tym razem po pre washu użyłem tej piany z myjni bezdotykowej, co jak wszyscy wiemy niszczy każdy wosk.

 

Wielokrotnie już pisałem. Dobrze położonemu woskowi proszki i piany z myjni bezdotykowych szkodzą tak samo jak zwykły prewash "detailerski", czyli praktycznie wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
No dobra swissvax-owcy i

zymol-owcy przyznać się czy ktoś używał

Muc-Off über wax.....

Może Evo? Kiedyś coś tam się bawiłeś tą marką z tego co pamiętam, szampon mi pasuje nawet zamówiłem znowu drugą butlę może wosk też coś wart?

 

Niestety nie miałem okazji ;) Na DW swego czasu było dość głośno, jak chyba Amazon zrobił promocję 2 w cenie 1 ;) Opinie były dość pozytywne, w sumie można by spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem po pre washu użyłem tej piany z myjni bezdotykowej, co jak wszyscy wiemy niszczy każdy wosk.

 

Wielokrotnie już pisałem. Dobrze położonemu woskowi proszki i piany z myjni bezdotykowych szkodzą tak samo jak zwykły prewash "detailerski", czyli praktycznie wcale.

 

 

Dokładnie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Małe porównanie SV Crystal Rock vs SV Utopia.

Na oddzielny temat nie zasługuje, więc chyba najbardziej tu będzie pasować.

O2sEE6f.jpg

 

 

Ogólnie CR nie trzeba opisywać, bo był wałkowany na forum wielokrotnie. Stanowi on jedynie poziom odniesienia dla SV Utopia, o którym u nas na forum wiele informacji nie było.

Kilka informacji na początek.

Utopia to najnowszy wynalazek SV. Przy opracowywaniu jej receptury brał udział Tommy Lund z Norwegii. Zawartość carnauby w wosku to, jak podaje producent 50% (czyli poziom Concorso). Utopia ma w swoim składzie PTFE podobnie jak lubiany u nas Shield. Z tym, że podobno do produkcji Utopii używany jest nowy rodzaj białego PTFE, który ma minimalizować zawartość tego dodatku na look.

Mamy więc mieszankę Concorso z Shield’em, pytanie tylko czy producentowi udało się połączyć ich najlepsze cechy ?

 

No to przechodzimy do bezpośredniego porównania CR z Utopią

Woski dostajemy w identycznych słoiczkach, inne są naklejki :D

IbSYGpR.jpg

Konsystencja

Oba woski są jak dla mnie tak samo twarde.

Zapach

Owocowy, słodkie cytrusy. Bardzo podobne do siebie. CR ma jakby odrobinę więcej słodyczy w zapachu. CR nie mogę przypasować jednoznacznie do jakiegoś owocu. Utopia z kolei to ewidentnie zapach maracuji. Odrobinę mniej słodki od CR, jednak zdecydowanie da się wyczuć, że pachnie intensywniej od CR.

Kolor

WZiaeAS.jpg

Jak widać na zdjęciu: identyczny.

 

Tyle informacji podstawowych. Przechodzimy do właściwości użytkowych.

 

Na aucie leży SV Mystery i ma się jeszcze całkiem dobrze, dlatego porównanie robiłem tylko na masce, nadkolach i zderzaku. Przygotowanie (mycie ect.) zgodnie ze sztuką. Po szybkim myciu całości z wymienionych elementów zmyłem istniejący wosk APC 1:4 (Mystery zszedł po 3 myciach – naprzemiennie szampon SV Car Bath i APC). Auto umyte w piątek (Wam też szybkie mycie zajmuje 3 - 4 godziny ??? :o ) osuszone i odstawione do całkowitego wyschnięcia przez noc do garażu. Reszta robiona w sobotę.

Aplikacja – niebieskie aplikatory zymol’a, docieranie CarPRO BOA, ostateczne polerowanie WWL Daimos (oczywiście osobne zestawy dla każdego z wosków).

 

Maska i lusterka przygotowane ręcznie SV CF

QyrdbnA.jpg

 

Celowo zderzaka i nadkoli nie potraktowałem cleanerem. Chciałem sprawdzić łatwość nakładania i późniejsze zachowanie obu wosków na nie do końca dobrze przygotowanej powierzchni.

 

Strona kierowcy Utopia, strona pasażera CR.

 

Aplikacja

Ideał w obu przypadkach. Utopia ma jakby odrobinę większy poślizg (tak o 1,786%), ale nie wiem, czy podprogowo nie starałem się doszukać jakiejkolwiek różnicy. Oczywiście na elementach nie potraktowanych cleanerem aplikacja była bardziej tempa, choć aplikator nie wyrywał się z dłoni.

 

Wydajność

Brak różnic. W obu przypadkach bardzo dobra. Po lekkim przyklepaniu aplikatora robimy całe nadkole czy jedną czwartą maski (pewnie dało by się i połowę maski zrobić, ale wtedy nie miałbym takiej frajdy ze smalcowania :D ).

 

Docieranie

Brak różnic. W obu przypadkach ideał. Przejazd fibrą w jedną stronę wystarczy na dotarcie, a i tak przecież ręka wraca w punkt początkowy niejako z automatu, czyli przejeżdżamy dwa razy.

Docierałem w dwóch etapach. Pierwszy po godzinie – dotarłem wszystko z wyjątkiem przodu maski. Tam specjalnie zostawiłem oba woski nie dotarte na kolejne 3 godziny. Drugi etap docierania był identycznie łatwy jak pierwszy.

 

Polerowanie

Właściwie w obu przypadkach niepotrzebne. Samo dotarcie jest wystarczające. Robiłem to wyłącznie z przyzwyczajenia. Po stronie Utopii dało się wyczuć odrobinę lepszy poślizg niż po stronie CR. Ale znowu była to minimalna różnica.

 

Jeszcze dwie pamiątkowe fotki

0BrjLOJ.jpg

 

4SPSofz.jpg

 

Różnic w wyglądzie po aplikacji jakoś nie mogłem się doszukać 

Od aplikacji auto już zrobiło 700 km do przyszłej soboty wpadną pewnie jeszcze jakieś 2000. Wtedy jak nie zapomnę to uzupełnię porównanie o domywanie, kropelki, zrzut wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.