Skocz do zawartości

LSP z wyższej półki


Sucre

Rekomendowane odpowiedzi

Kontynuując temat CR vs Utopia.

Tydzień od aplikacji. Przejechane jakieś 3500 km. Większość autostrady i odpowiednie na nich prędkości. Około jedna trzecia trasy w deszczu.

Dzisiaj bezdotyk. Co prawda bez zdjęć (za cholerę nie wiem jak Wy to robicie, że myjecie i focicie jednocześnie), ale kilka obserwacji.

Domywanie - oba tak samo. Zrzut wody lepszy po stronie CR (on nawet proszek zrzucał podczas mycia). Za to po dojeździe pod dom mniej kropelek zostało po stronie Utopii.

Jutro może jakieś kropeli zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jarekrk

Tylko to nie jest test. A przynajmniej w mojej opinii nim nie jest. Jeden z forumowiczów szukał informacji o Utopii, podczas wymiany zdań na PW padło odniesienie do CR'a, a że mam obydwa, to postarałem się je porównać w kilku aspektach.

Nie mam zamiaru robić testu długodystansowego, traktować wosków APC w różnych stężeniach itp. Położyłem, opisałem to co zaobserwowałem, jeżdżę i przy okazji dodaję moje spostrzeżenia. A że robię sporo km, to pewnie za miesiąc, półtora oba woski będą wspomnieniem.

No a teraz kilka fotek po deszczu.

Przypominam, tydzień od nałożenia, ponad 3500 km, wczoraj proszek na bezdotyku.

Zdjęcie zrobione jakieś 2 min i 32 sek po deszczu :D

Ph6GEVe.jpg

 

Tu z bliska

Adgigo3.jpg

 

A tu jakąś godzinę po deszczu

5ypoCAY.jpg

 

Jestem ciekaw, jak obaj zawodnicy będą się zachowywali po myciu zgodnie ze sztuką na dwa wiaderka, ale to najszybciej za dwa tygodnie (i pewnie jakieś 2000 km).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pytanie do użytkowników waxaddict jakiego cleanera używacie pod nie? Próbowałem z amigo lecz nie wygląda to za dobrze... nawet spróbowałem na masce 50/50 amigo/zmywacz silikonowy i co dziwne wosk ma lepsze kropelkowanie oraz odprowadzanie wody na jałowym lakierze :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
i co dziwne wosk ma lepsze kropelkowanie oraz odprowadzanie wody na jałowym lakierze :/

 

Wg. mnie wcale nie takie dziwne ;) nie byłby to pierwszy wosk który pełnie osiągów pokazuje na jałowym lakierze ?

 

Które Waxaddict masz ? Napiszesz może dwa słowa w osobnych temacie ? Cały czas rozważam..... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy CR vs Utopia.

Niestety bez zdjęć, bo jestem w trakcie przeprowadzki i aparat został jakieś 700 km od obecnego miejsca zamieszkania.

 

Trzy tygodnie od nałożenia. Przebieg ca 7000 km, połowa w deszczu, auto nie garażowane.

Auto umyte zgodnie ze sztuką na dwa wiadra - podczas mycia:

Oba siedzą na lakierze, choć widać że przebieg robi swoje.

CR lepiej odprowadza wodę (szybciej). Utopia ma jakieś 40 sekund opóźnienia do zejścia tafli w porównaniu do CR'a. Natomiast na Utopii zostaje mniej kropelek po odprowadzeniu wody.

Domywanie odrobinę lepsze po stronie Utopii.

 

Po umyciu auto osuszone i zostawione do całkowitego wyschnięcia na 24 godziny.

Na drugi dzień test kropelek.

Krople lepsze po stronie CR'a (analogicznie jak to było zaraz po nałożeniu)

Kolejne sprawozdanie za tydzień lub dwa jak ściągnę aparat, bo bez zdjęć się nie liczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jednym błotniku zrobiłem na amigo i tez umarł. Auto nie jest po korekcie , tylko jedynie maskę zrobiłem FG500 i potem Koch AH. Ale jakiegoś większego wrażenia nie zrobiła idealna powierzchnia i vitreo leżało tak samo. Wiec nie wiem czy on dłużej da rade wytrzymać ?! Dodam ze jest to mój 1 Wax w tej kasie i troche mam mieszane uczucia :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia aktualizacja CR vs Utopia

Po trochę ponad miesiącu po nałożeniu oba woski równo odeszły do krainy wiecznego woskowania :)

Przebieg w tym czasie ponad 12 tyś km. Trzy proszki na bezdotyku, dwa mycia właściwe.

Auto poza długimi trasami z prędkościami 180 - 200 jeździło też po budowach i było doprowadzane do stanu jak poniżej

Cb6Ewx0.jpg

 

sZRqRqk.jpg

W sumie po budowach jeździłem jak nie było błota więc bardzo brudny nie był :D

 

Zdjęcia z mycia i odprowadzania wody:

Jakieś 15 sekund po odłożeniu lancy.

Ls3rKxO.jpg

 

Po minucie.

qPNUHem.jpg

 

Po dwóch minutach.

DVG75vv.jpg

 

Liczyłem, że po osuszeniu woski dojdą do siebie, ale niestety nie doszły. Dlatego poleciał na szybko QD od Zymola.

C7eSqT4.jpg

 

Ktoś od razu zada pytanie - CR wytrzymał tylko lekko ponad miesiąc ??? - od razu odpowiem większość wosków przy moim trybie użytkowania wytrzymuje max 2 tygodnie. Ze wspomaganiem QD dochodzą do miesiąca. Tutaj ani CR, ani Utopia nie były wspomagane. Po to żeby zobaczyć jak się będą zachowywać. Pomału dochodzę do wniosku, że powłoka będzie bardziej odpowiednia na to auto, ale to się jeszcze zobaczy - może od jesieni będę robił mniej km.

Nie będę robił podsumowania który jest lepszy, który warto kupić i czy warto dopłacić do CR. Oba są fantastyczne w nakładaniu, docieraniu, ogólnie pracując z nimi mam banana na twarzy przez cały czas. Kropelki, domywanie, look - pierwsza liga.

 

A w tym tygodniu ma przyjechać Red Label od Raceglaze. Temat jego czarnego brata był bardzo burzliwy na forum swego czasu :D

Zastanawiam się tylko co z wyższej półki położyć dla porównania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.