Skocz do zawartości

LSP z wyższej półki


Sucre

Rekomendowane odpowiedzi

Na szybko Waxaddict Graphite

Wosk limitowany - wypuszczono 100 szt. (mi się trafił ten z nr 27) - dlatego trudno powiedzieć jak jest sytuowany u tego producenta, bo przy produkcjach limitowanych cena nie zawsze odzwierciedla pozycję.

Krótki opis ze strony:

The ultimate car wax, our jewel in our collection and the only real carbon fibre wax tub in the world. Limited to 100 worldwide this blend is truly amazing, ease of use, depth, pop, reflection and super hydrophobic water beading, rapid sheeting and ultra strong durability.

This blend uses only the finest organic & natural waxes along with unique ingredients which make graphite a pleasure to work with. The cured wax creates an ultra smooth substrate which in effect wraps your vehicles paintwork in a protective barrier which not only provides depth and intense gloss but bonds to form a barrier against contaminents.

Water beads are superb, tall, glassy, round and they stay that way. Even dirty surfaces bead up and most contaminents simply rinse away. Once washed and rinsed beading is revived like th day you applied it for months to come.

Presented in our luxury black glass jar which is wrapped in real carbon fibre, then highly polished for the ultimate collectors item. Limited to just 100 pots worldwide, this is a must have for any wax connoisseur. All jars are engraved 1-100 and come complete with our presentation box.

 

Opakowanie: Bardzo dobrze wykonany karbonowy pojemniczek.

Kolor: jasno żółty - jasno zielony (w zależności od oświetlenia)

Zapach: słodkie cytrusy (słodka limonka). Podczas nakładania i docierania wkrada się lekko chemiczny zapach - nie czuć go jak wąchamy wosk w puszce.

Konsystencja: dość twardy.

Nakładanie: rewelacja, ale dopiero jak minie pierwsze przerażenie. Wosk płynie pod aplikatorem podczas nabierania. Jest bardzo tłusty przez co fenomenalnie się rozprowadza, ale trzeba bardzo uważać żeby za dużo go nie nabrać na aplikator. Można zapomnieć o pocieraniu aplikatorem o wosk, co najwyżej lekkie przyklepywanie. Rozprowadzanie na lakierze jak już napisałem - rewelacja.

Wydajność: bardzo dobra - po dwukrotnym przesmarowaniu średniej wielkości auta ledwo znikły pory powstałe podczas wytopu.

Docieranie - jak się trzymamy instrukcji producenta jest dość dobrze. Zalecenia od min 5 do max 15 min. Ja docierałem po około 10 i wystarczały trzy, cztery przejazdy fibrą. Wosk pozostawiony na 30 minut lekko przysychał, ale dał się dotrzeć. Jeśli Zymolom, czy SV damy 10 to Graphite zasługuje na jakieś 8.

Polerowanie: Bezproblemowe.

Uwaga: Wosk lubi się wypocić. W instrukcji dołączonej do wosku jest o tym mowa i faktycznie tak się dzieje.

Look: Bardzo ładnie wyciąga ziarno. Auto wygląda na mocno mokre :)

 

Kilka fotek. Niestety wosk kładłem na mocno oklejone auto służbowe żony, dlatego zdjęć auta po nałożeniu nie zamieszczam.

Auto robi średnie przebiegi więc będzie dość dobrym miernikiem wytrzymałości.

 

9pRzdfJ.jpg

 

ey3B0Ok.jpg

 

nfxZSpL.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę słów o THE TRILOGY od SV.

 

THE TRILOGY dostępna jest wyłącznie na rynku amerykańskim. W jej skład wchodzą trzy woski:

TRILOGY U.s.a - Western Formula

TRILOGY u.S.a - Central Formula

TRILOGY u.s.A - Eastern Formula

 

Woski spozycjonowane są (cenowo) pomiędzy Mystery a CR'em.

 

Krótki opis ze strony producenta:

Concours-wax with 78% Vol. of pure yellow coloured Grade One Carnauba wax from Brazil

Special development for Swissvax USA and only available in the US

Produces a streak-free gloss and enhances the paintwork surface with best beading characteristics

Each wax is especially formulated for the Western, Central & Eastern climate of the US, The Western and Eastern formulas have a UV filter for additional protection.

Proverbial ease of application

 

With 78% by wax volume of pure Brazilian carnauba wax, these waxes have one of the highest Carnauba content of any waxes on the market. In effect, it coats a car's paintwork in a smooth and glossy, yet tough and protective, water-repellent film. A layer of Trilogy can last up to 8 to 12 months (Tested) and can be "topped up" with additional layers for even more protection. When exposed to water, it literally leaves no water spots and the run off is incredable. This leads to the beading and sheeting of water that is characteristic of a car that has been treated with this high content Carnauba wax. The more layers are applied, the more waterproof it is. Caring for your car doesn't get any better. The gloss achieved is second to none! Perfection Redifined!No wonder some of the most valuable automobiles in the world are protected with Swissvax.

 

Zamawiając komplet - woski dostajemy w entry coller bagu.

 

gADoEYR.jpg

 

W środku poza woskami znalazłem trzy czarne aplikatory do wosku, SV CF i CF Medium w opakowaniach po 100 ml i po kilka różnych nalepek, handbooka i ulotki reklamowe.

LmKmsgu.jpg

 

Woski różnią się kolorem i zapachem (jeszcze nie wiem czy są jakiekolwiek różnice w aplikacji bo czekają na swoją kolej)

 

TRILOGY U.s.a - Western Formula

vt0IyYJ.jpg

 

Kolor: jasno żółty

Zapach: budyń waniliowy (całkowite zaskoczenie jak dla mnie)

z1oHQuH.jpg

 

TRILOGY u.S.a - Central Formula

hxbyT0o.jpg

 

Kolor: łososiowy (tak stwierdziła moja żona - ja za cholerę nie potrafiłem go nazwać)

Zapach: słodki owocowy (dość delikatny)

RQ6tbjE.jpg

 

TRILOGY u.s.A - Eastern Formula

2Nm2vNX.jpg

 

Kolor: żółty przechodzący w pomarańczowy

Zapach: słodko owocowy (mocny) bardzo podobny do Utopii od SV

SU4whGG.jpg

 

Na koniec dość fajna nalepka (były włożone do woreczków z woskami)

L1QpOPR.jpg

 

Na razie tyle. Na smarowanie pewnie trzeba będzie poczekać do wiosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Noszę sie z zamiarem zakupem nowego wosku i teraz nie wiem czy: wszystkie sample od DoDo jest ich chyba 8/9 (z DoDo mam tylko PH) czy może coś z wyższej/średniej półki.Budżet to jakieś 400-500pln.Co byście polecili,czego nie było w temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noszę sie z zamiarem zakupem nowego wosku i teraz nie wiem czy: wszystkie sample od DoDo jest ich chyba 8/9 (z DoDo mam tylko PH) czy może coś z wyższej/średniej półki.Budżet to jakieś 400-500pln.Co byście polecili,czego nie było w temacie?

Victoria Wax Concours.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
625429 A czy miał ktoś z was okazję używać wosków Mitchell and King? Patrząc na cene to raczej wyższa półka

Czemu nie użyjesz 'szukajki'? To nie takie trudne.

http://kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?f=159&t=15827&p=405707&hilit=Mitchell#p405707

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chciałbym kupić sobie na wiosnę/lato jakieś nowe przyjemne smarowidło i mam dylemat. Mając Pete'sa 53, Carbona, Glasura, Victorię Red, DarkAngela - co byście polecili do 300 zł? Nie chcę Titaniuma, ani żadnego Swissa :kox:

Osobiście zastanawiam się nad jakimś Bouncer'sem. :o Podstawowe oczekiwania: tłustość/smarowność, dobry beading i fajny zapach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnym woskiem byłby tez Pinnacle Souveran. Evo przy robieniu rankingu woskow kiedyś o nim pisał że jest bardzo łatwy w nakładaniu i polerowaniu, niestety chyba jest teraz niedostępny w żadnym sklepie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz Bouncers'a jest jeszcze Wolf Chemicals Wolf Moon i woski Waxaddict

Doa Wolfs'a jakoś nie mam przekonania 8-) Waxaddict to już bardziej.

No dobra a wbrew małej ilości opinii: a może ADS Kotsos??

E tam, przecież on nie pachnie :kox:

Pinnacle Souveran.

Pinnacle'a kupiłbym bardzo chętnie już od dłuższego czasu tylko qrcze nie ma jak :/

Jeszcze jest Blackfire - niedawno przez Pimps wystawiał na giełdzie, a i w sklepie jakimś się znajdzie.

Muszę poszukać jakiegoś info :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Pinnacle Souveran jest w sklepach w UK.

Małe opakowanie 50 funtów, duże 90. Wysyłka 10 funtów. Nie wychodzi to tak tragicznie, w 3 dni masz wosk w domu i nie dojdą żadne vaty czy akcyzy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pinnacle polecam, mam i jest to naprawdę świetny wosk, szczególnie w kwestii przyjemności i łatwości nakładania. Jeśli zależy Ci na oleistości to naprawdę jest mega. Jedynie do czego można się przyczepić to badziewny złoty woreczek i słoiczek nie na poziomie Swissvaxa ale lepszy niż Zymola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.