Skocz do zawartości

Wybór rękawicy do mycia


_Makki_

Rekomendowane odpowiedzi

A nie myślałeś o padzie? Niedawno kupiłem pada od WS i póki co jestem zadowolony (dopiero 4 mycia za mną). Jest to mój pierwszy pad i do rękawicy chyba już nie powrócę. Przed pierwszym użyciem polecam wyprać, bo boki nowego pada są twarde
Użytkuję pad WS od pewnego czasu (jest to mój pierwszy sprzęt tego typu) i zauważyłem jedną rzecz - po pewnym czasie przestałem zwracać uwagę na 'bezpieczeństwo' mycia, tj. mocno dociskam pad - zwłaszcza na pionowych powierzchniach i gdy nabiorę dużo wody z szamponem - wtedy trzeba mocno trzymać pad. Pod tym względem rękawica jest dużo bardziej poręczna.

O ile z padem się w zasadzie dogadałem, to z rękawicą WS niekoniecznie. I jest to chyba jedyny produkt tego producenta, który mi nie podszedł.

Na pewno za jakiś czas będę kupował rękawicę i mam dwa typy: Geyon i Microfibre Madness.
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi i pomoc w wyborze! 😉 Zostanie chyba megs, tym bardziej, że kupuje mega korzystnej cenie 😉 

a co do padów, obawiam się, że podczas mycia są mniej wygodne od rękawic, a z rękawicą dogaduje się bardzo dobrze 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rudi0018 A moze CARPRO HAND WASH MICROFIBER MITT? 🙂
Ja np po rekawicach, typu Work Stuff, Gyeon, lub D-Wash, nie widze innej opcji, niz Carpro. Raz, ze nie ciagnie tak wody z szamponem, i dwa, ze ma tylko jedna strone wlasciwa do mycia, wiec nie marnuje tej drugiej ^^ I jest ogromnie wygodna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiadka z adbl'a na gyeona na plus. Rękawica jest świetna. Bardzo dobrze siedzi na ręce. Same zalety więc napiszę o wadach. Ma dużo gąbki więc nie wiem czy po praniu nie zostanie w niej detergent. Po praniu schnie długo - bo dużo gąbki. Nie do końca oddaje tą wodę z gąbki w trakcie mycia. Sporo sobie po protu trzyma. Pewnie kwestia techniki. Ogólnie - wspaniała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, analyzator napisał:

Nie do końca oddaje tą wodę z gąbki

to jest mega zaleta, unosisz delikatnie ściskasz i woda z szamponem siedzi na lakierze i masz czym miziać.

 

zresztą, nie ma potrzeby ściskania, osobiście jedno mega nasączenie, mam na jeden panel... no chyba, że skręcam filmik z szamponem, to latam szeroko.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rudi0018 , osobiście zostałem przy Gyeonie, dla mnie jest to złoty środek

 

miałem wełniaki (długi włos), które są fantastyczne przy myciu, ale upierdliwe w pielęgnacji

ADBL- nieporozumienie

Megs- bardzo fajna, jak jest sucha sprawia wrażenie twardej i taniej, ale jak złapie wody fajnie puchnie i bardzo łatwo się oczyszcza, fajna rękawica

 

a cena/jakość rękawica z alli za 6pln, ale skubana łapie mało wody i trzeba praktycznie cały czas machać do wiadra.

 

jak chcesz coś co nie będzie wymagało mega pielęgnacji i jest delikatna, to polecam Flexipads merino wash mitt ze skórki. Minus jest taki, że nie jest trwała i puszcza na szwach, dlatego został GYEON... trwałość miszcz, wyczesywana po każdym myciu, jechana na maxa sprężonym powietrzem i wygląda po dwóch latach jak nowa.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rygryss Ja kupiłem ostatnio megs'a za 30zł i teraz również mam możliwość za tę cenę kupić, więc u mnie z tych wszystkich megs wychodzi cenowo najlepiej. 
A megs nie jest tak trwały jak gyeon i łatwy w utrzymaniu? Bo gyeona nawet nie brałem pod uwagę ze względu na cenę. 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, PPatryk napisał:

A można zapytać czy to na jakimś sklepie znalazłeś czy w jakiś inny sposób/prywatnie? Bo za 30 to bardzo dobry deal się wydaje 😉

Jeśli ktoś bywa w USA, to da się wyrwać nawet za 20 zeta taką rękawice. 30 zł w PL to mega fajna cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam na zmianę 😄 

Microfiber madness kupiona już dawno ale otwarta dopiero niedawno, bardzo przyjemnie się nią myje i jest tak samo jak w przypadku rękawicy Gyeona co chłopaki napisali wyżej. 

Meguiar's Microfiber Wash Mitt używam już dawno, tania i dobra.

 

Car Pro Wool Wash Mitt uwielbiam ale używam do auta już zabezpieczonego na szczury żal.

No i czas na soft99 trizex, doły drzwi i wnęki myje tylko tą gąbką. Jest super do rozprowadzenia vampira gęstego na lakierze. Jak mi się zniszczą to kupię Smooth Egg bo trizex już chyba nie ma w sprzedaży.

Pare razy umyłem cały samochód za pomocą gąbki soft99 i rys nie przybyło.




 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myje całość Smooth Eggiem i nie widzę żeby przybywało rys. Szczerze to po przesiadkę na "japońskie" mycie z gąbką i jednym wiadrem nie wyobrażam sobie powrotu do dwoch wiader i rękawicy. Rekawiczek teraz używam na felgi 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Gardor napisał:

Ja używam na zmianę 😄 

Microfiber madness kupiona już dawno ale otwarta dopiero niedawno, bardzo przyjemnie się nią myje i jest tak samo jak w przypadku rękawicy Gyeona co chłopaki napisali wyżej. 

Meguiar's Microfiber Wash Mitt używam już dawno, tania i dobra.

 

Car Pro Wool Wash Mitt uwielbiam ale używam do auta już zabezpieczonego na szczury żal.

No i czas na soft99 trizex, doły drzwi i wnęki myje tylko tą gąbką. Jest super do rozprowadzenia vampira gęstego na lakierze. Jak mi się zniszczą to kupię Smooth Egg bo trizex już chyba nie ma w sprzedaży.

Pare razy umyłem cały samochód za pomocą gąbki soft99 i rys nie przybyło.




 

Do takiej typowej gąbki chyba się nie przekonam. Na dolne partie i wnęki mam Prostaff Fiber Sponge i spisuje się całkiem spoko. Teraz z rękawicy przesiadłem się na Car Pro Wash Mitt fibrowy i wełniany. O wełniaka trzeba jednak dbać. Tą fibrową myje się fajnie i włazi w wszelkiej maści zakamarki. Mam pada Microfiber Madness ale nawet nie użyłem. Bo te rękawice CarPro tak mi podeszły że pada nawet nie wypakowałem. I wydaje mi się dość duży a moja łapa mała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.