Skocz do zawartości

Wybór rękawicy do mycia


_Makki_

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, Gold_Car napisał:

@ CoolBreeze masz może nazwę produktu ? Bo sam ciekaw jestem tej rękawic może kupię.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
 

Specjalnie dla ciebie cyknąłem fotkę na zakupach :)

9,99 PLNów - dodam, że ściągacz dobrze trzyma :mrgreen:

VdyF1UBoh61wfjpvgJSU8rxKe22CMldAG0dVp4l9

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam taką, ale zakupioną w TESCO i zieloną, była na fotkach kilka postów wcześniej. Używam jej do auta ojca oraz do aut z zewnątrz, które przyjeżdżają na detailingi. :P Ma już wiele myć za sobą, była prana i nadal trzyma się w dobrej kondycji. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i rozdziewiczyłem dziś ADBL CareMitt. Wrażenia ogólne ok.  Robi co powinna robić. 

 

Na poruszany często ściągacz nie narzekam.  Przeguby mam średnie i nic nie spadało ( zresztą jakim cudem ma spaść) 

Wolałbym troszkę ciaśniejszy bo lubię jak jest ciasno 8-)  ale to absolutnie żaden powód do dyskusji. Ściągacz jest ok.

I  tak jak się chce auto dokładnie i szybko umyć to trzeba złapać dwoma rekami za jedną stronę i docisnąć do karoserii oburącz.

Jedną ręka to można smyrać auto które jako czyste pojechało 500 metrów do biedronki i wróciło pokryte kurzem który i tak się zsuwa bo na aucie siedzi jakaś powłoka lub ma się pół dnia czasu na smyranie lakieru. 

 

Napewno lepsza niż ta którą miałem wcześniej: CHEMICAL GUYS Premium Extra Thick Wash Mitt   ( którą odradzam  )

 

ADBL lepiej zbiera brud z auta.   Nabiera sporo wody z detergentem i pozwala dobrze okrasić karoserię zaatakowaną przez syf czyhający na auto wszędzie i zawsze. 

Lekka, zwinna, kompaktowa - pracuje się szybko i wygodnie.   Jakość wykonania całkowicie ok. Produkt sprawia wrażenie solidnego. 

 

 

Nie powalił mnie na kolana, ale i nie zawodzi, nie ma wad.  Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, StreamHD napisał:

I  tak jak się chce auto dokładnie i szybko umyć to trzeba złapać dwoma rekami za jedną stronę i docisnąć do karoserii oburącz.

Pierwszy raz coś takiego czytam.

Najwyraźniej nigdy nie umyłem auta dokładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, StreamHD napisał:

jak się chce auto dokładnie i szybko umyć to trzeba złapać dwoma rekami za jedną stronę i docisnąć do karoserii oburącz.

Jedną ręka to można smyrać auto które jako czyste pojechało 500 metrów do biedronki i wróciło pokryte kurzem który i tak się zsuwa bo na aucie siedzi jakaś powłoka lub ma się pół dnia czasu na smyranie lakieru. 

Hmmm a o pianie aktywnej słyszałeś? Nawet po zimie kiedy auto miało na sobie stertę błota/śniegu nie musiałem oburącz trzeć rękawicą żeby cokolwiek domyć. Zwykle korzystam z piany na myjce (jest specjalna lanca i nawet daje radę) ale jak mam możliwość to leci Yeti z Glorii i większy brud zawsze zejdzie. Takie tarcie to na moje nic dobrego. Latem to samo... wystarczy trochę dać namoknąć owadom (preparat kilka min wcześniej) i wszystko wchodzi samą wodą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.09.2017 o 11:31, Fredi88 napisał:

Hmmm a o pianie aktywnej słyszałeś? Nawet po zimie kiedy auto miało na sobie stertę błota/śniegu nie musiałem oburącz trzeć rękawicą żeby cokolwiek domyć. Zwykle korzystam z piany na myjce (jest specjalna lanca i nawet daje radę) ale jak mam możliwość to leci Yeti z Glorii i większy brud zawsze zejdzie. Takie tarcie to na moje nic dobrego. Latem to samo... wystarczy trochę dać namoknąć owadom (preparat kilka min wcześniej) i wszystko wchodzi samą wodą...


Dokładnie tak, a jeśli są jakieś większe zabrudzenia jak nagar z diesla itp. a auto niezabezpieczone to nawet tarcie się nie zda. Wtedy shampoo pro/mocny pre-wash/rozsądną ilość apc do szamponu dodać i jazda, szkoda robić sobie pod górkę robiąc multum rys od syfu spod rękawicy.. .;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie i panie, mam problem z doborem czegoś delikatnego, ale jednocześnie użytecznego do mycia ciężarówki. Potrzebuję jakiegoś wynalazku na wysięgniku, żeby móc umyć kabinę ciężarówki bez konieczności skakania po drabinach, ale też nie chcę żeby to była zwykła szczota - porysuje lakier, a mowa jest o fabrycznie nowym pojeździe. Czy dostanę jakąś imitację rękawicy lub czegoś delikatnego, co mogę bez obaw użyć, a jednocześnie będzie skuteczne przy myciu kabiny, o wysokości prawie 4 metrów?

https://www.motochemia.pl/bradas-szczotka-teleskopowa-plaszczyznowa-135-250cm-p-6061.html?osCsid=acack364thdduhfs6vdbh2que5

Coś takiego może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej, miał ktoś podobny problem z D-Wash Pinky Mitt ? Rękawica używana tylko w domowych warunkach, mało używana bo kupiłem ja gdzieś pół roku temu, a myła przy dobrych wiatrach kilka aut miesięcznie .

031f0d23392603a578e945a208051232.jpg481eca11aa02f36e1590297600bf6bfd.jpg2881ad289827e5abd2512e2c62d72a69.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Hej, miał ktoś podobny problem z D-Wash Pinky Mitt ? Rękawica używana tylko w domowych warunkach, mało używana bo kupiłem ja gdzieś pół roku temu, a myła przy dobrych wiatrach kilka aut miesięcznie.
 
 
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 


Mam identycznie :)

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 19.09.2017 o 20:32, CoolBreeze napisał:

Specjalnie dla ciebie cyknąłem fotkę na zakupach :)

9,99 PLNów - dodam, że ściągacz dobrze trzyma :mrgreen:

VdyF1UBoh61wfjpvgJSU8rxKe22CMldAG0dVp4l9

Używam podobnych z marketu a jak zasyfiona to ręczników z fibry ogólnie jestem z takiej rękawicy też zadowolony. W marketach po około 10zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 19.01.2018 o 00:09, ghost napisał:

Historia zatacza koło, w przypadku najbardziej miękkich lakierów polecają gąbkę, no może nie taką zwykłą, bo japońską :mrgreen:

 

Znam bardzo dobrych detailerów co używają gąbek(podobnych do tych japońskich) i nic lakieru nie rysują. Rękawicą też można podrapać lakier jak jest używana nieumiejętnie. Porządny prewash to podstawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

CARPRO WOOL WASH MITT super sie myje jest delikatna zahaczyłem chyba o rant i sie rozdarła i zaczęła sie rozwarstwiać

Kupiłem z myślą o trwałości ADBL CareMitt - o ile domywa spoko itd ale mi sie nie wygodnie myje zlatuje mi z dłoni  nie jest szczelna co za tym idzie piana w środku i woda dziwne uczucie

Teraz zamówię CarPro Hand Wash MF - myślę ze będzie idealnie połączenie komfortu i trwałości włókien mikrofibrowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, konrado9 napisał:

CARPRO WOOL WASH MITT super sie myje jest delikatna zahaczyłem chyba o rant i sie rozdarła i zaczęła sie rozwarstwiać

Kupiłem z myślą o trwałości ADBL CareMitt - o ile domywa spoko itd ale mi sie nie wygodnie myje zlatuje mi z dłoni  nie jest szczelna co za tym idzie piana w środku i woda dziwne uczucie

Teraz zamówię CarPro Hand Wash MF - myślę ze będzie idealnie połączenie komfortu i trwałości włókien mikrofibrowych

Mogę polecić ta MF od CarPro po zastosowaniu już nie chce myć innymi,nawet wełniak poszedł w odstawke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 13.11.2017 o 13:01, zawisza napisał:

Hej, miał ktoś podobny problem z D-Wash Pinky Mitt ? Rękawica używana tylko w domowych warunkach, mało używana bo kupiłem ja gdzieś pół roku temu, a myła przy dobrych wiatrach kilka aut miesięcznie .

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Mam tą sama historię z GTechniq WM2 Microfibre Wash Mitt a używana jest od roku co dwa/trzy tygodnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
3 godziny temu, ichris napisał:

Kurczę, strasznie się waham co lepsze CarPro Hand Wash Microfiber Mitt czy jednak droższa CarPro Wool Wash Mitt. Którą będzie się łatwiej myło początkującemu?

Uzywalem wpierw welniaka i bylem zadowolony,sprobowalem tej microfibrowej od CarPro i jest mega,niczym tak przyjemnie mi sie nie mylo ;) W tej cenie rewelacja,dla pewnosci dokupilem 2 w rezerwie :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.