Skocz do zawartości

Wybór rękawicy do mycia


_Makki_

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, badboy878787 napisał:

Witam , temat może wałkowany do znudzenia jestem ciekaw co doświadczeni koledzy zaproponują szukam fajnej rekawicy do mycia do tej pory uzywalem ADBL i jakos daje ,rade umyc umyje a,  ze nie mam porownania do czegos lepszego wiec na chwile obecna uwazam ze jest ok.. chociaz czuje , ze po zaznaniu czegos duzo lepszego diametralnie zmienie zdanie 😉 Zastanawialem sie nad workstaffem , Flexipads Merino Super Soft Lambskin Wash Mesh Mitt, Flexipads Merino Soft Wool Wash Mitt, CarPro Hand Wash Microfiber Mitt generalnie nie mam pojecia  ;/ za duzo tego dlatego prosze o jakas porade 

 

Troche ich przerobilem i radzilbym Ci cos nieco innego 😉 Welniaka od CarPro nie bez powodu nazywanego Krolem albo tanszego ale nie gorszego Hand Wash MF tej samej firmy,jak dla mnie troche odstaja od reszty 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze coś od siebie. Posiadam obie rękawice od car pro. Wełniaka oraz mikrofibrowa... Wełniaka ma to do siebie że haczy o emblematy na klapie auta. Kwiestia praktyki i nie stanowi to problemu. Trzeba również mieć na uwadze, że wełniaka trzeba czesać z ciekawości kupiłem również car pro mikrofibrowa... jakość na wysokim poziomie. Waga po namoczeniu znośna. Nie są to dwustronne rękawice.... Mikrofibrowa była do niedawna używam rzadziej gdyż posiadam dwa wełniaki. Mój teść natomiast .. chwiali bardziej mikrofibrowa. Mówi, że krótsze "włosie" jest mniej problemowe. Trzeba pamiętać jeszcze o jednym co dla niektórych jest bardzo wazne. Dla mnie to mniej znaczące gdyz rękawic nie kupuje co miesiąc...niektórzy jednak mogą napisać że jest on drogi.

 

Jeśli mieszkasz niedaleko Bełchatowa... Zapraszam, porównasz obie.

 

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dla was Panowie jest welniak Carpro dlugo dlugo nic ? generalnie koszty nie graja roli przeciez nie kupuje tego co miesiac .... zastanawia mnie jednak fakt, ze mikrofibrowa jest chyba mniej problematyczna welniaka mozna normalnie przeplukiwac czy jakies specjalistyczne pranie itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@badboy878787 - posiadam trzy rękawice wełniane (w tym CarPro) i dwie z MF, oraz dwa washpady z MF. Jeszcze kilkanaście miesięcy temu, zależnie od "widzi mi się", używałem wełny i MF na równi. Ostatnie kilkanaście miesięcy - tylko washpady z MF (od Microfiber Madness). Wygodniej, bezproblemowo, co najmniej równie bezpiecznie, jak wełną. Jednak jeden woli wełnę, inny - MF. Co do rękawicy od CarPro - nigdy jej nie czesałem. Po myciu dokładnie płukałem i "strzepywałem" intensywnie, co zapobiegało splątywaniu się włosia. Nigdy chyba też jej nie prałem - dokładne płukanie po myciu auta szamponem wystarczało do utrzymania rękawicy w satysfakcjonującym stanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bronię i bronić będę carpro. Barankiem na dwa machnięcia robię pół dachu, mikrofibrą macham i macham. Czeszę po każdym myciu i wyschnięciu, ale to z kategorii bezmyślnych czynności do uprawiania przy oglądaniu filmu czy YT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Potrzebuję opinii na temat Chemical Guys Extra Thick Wash Pad.
Ktoś używa? Jakieś wady? Jak z rysowaniem lakieru i lepieniem się brudu do tego? Warto kupić, czy lepiej wybrać coś innego? Zależy mi na delikatności i nie wygórowanej cenie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kupiłem CarPro Wool. Używalem 2 razy myje się rewelacyjnie. Po myciu wypłukałem dobrze, wytrzepałem i sobie schnie. Próbowalem też czesać ale nie da się. Jak i czym Wy to robicie? Próbowalem na mokro bardzo grubym grzebieniem i nic z tego. Po wyschnięciu daleko jej do wygladu zaraz po kupnie.  Poradzcie coś bo chce by posłużyła jak najdłużej. Nie chce sie rozczesywać ani rusz na mokro ani sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mareckiabc najlepiej mi się czesze takie rękawice szczotką dla psów o długiej sierści (rodzaj zgrzebła o twardych, długich i mocnych metalowych igłach). Dostępne są w każdym zoologicznym i w marketach na "psich działach"  :good:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CrisAGC co prawda nie miałem tego konkretnego pada,ale pierwszym detailingowym akcesorium z jakiego korzystałem była rękawica diamondbrite,ktora materiałowo była identyczna. Nie zostawiała bałaganu,dobrze ja wspominam.

Jako alternatywę mozesz rozważyć CG bear claw wash pad-cenowo powinien być porównywalny, a jest ok. Używam go naprzemiennie z CG bear claw wash mitt i wełniakiem od CarPro. Brud nie przylega, łatwo sie wypłukuje. Czy rysuje? Nie odpowiem jednoznacznie, bo jakieś rysy tam powstają, ale równie dobrze może to być kwestia ręcznika do osuszania bądź fibr do qd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
2 godziny temu, lodowa napisał:

Czy moze polecicie jeszcze inne rozwiazanie ?

Czerwona gąbka od OPT... Wiem - cholernie droga, ale podobno ideał... Ewentualnie zamiennie podobna, lecz nieco mniejsza (ale i sporo tańsza), gąbka od Lake Country (z tym, że nie wiem, czy obecnie jest dostępna). Gąbkę od OPT w tym sezonie zakupię !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

To może pytanko 🙂

Fibra "chowa brud". Jak się zachowuje wełniak? Zakładam, że prewash nie usunął wszystkiego i zostało gdzieś ziarnko piasku.

Jeśli nie wełniak to co? gyeon? mmadnes?

Mam adbl jako podstawową. Mogłaby się ślizgać lepiej, brać więcej szamponu i być lekko większa. Mam dredzika do progów/kół + mikrofibrogąbkę do szczurków. Wszystkie powinny zrobić level down 😉 Jeśli trwałość jest dobra to cena nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2019 o 00:07, analyzator napisał:

mmadnes?

Przesiadłem się ze standardowej rękawicy na MicrofiberMadness Incredipad i jestem zachwycony. Bardzo dobrze zbiera pianę i błyskawicznie się ją płucze. Do starej rękawicy nie chcę wracać nawet przy progach itd. Zastanawiam się czy kiedyś nie dokupić drugiego ale XL'a ale nie wiem czy nie będzie zbyt duży (może do dużego auta?) bo nawet ten standardowy chłonie bardzo dużo wody i robi się ciężki. 


Widziałem, że WorkStuff ma podobne pady ale nie wiem czy technologia jest taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, alexander napisał:

Przesiadłem się ze standardowej rękawicy na MicrofiberMadness Incredipad i jestem zachwycony. Bardzo dobrze zbiera pianę i błyskawicznie się ją płucze. Do starej rękawicy nie chcę wracać nawet przy progach itd. Zastanawiam się czy kiedyś nie dokupić drugiego ale XL'a ale nie wiem czy nie będzie zbyt duży (może do dużego auta?) bo nawet ten standardowy chłonie bardzo dużo wody i robi się ciężki. 


Widziałem, że WorkStuff ma podobne pady ale nie wiem czy technologia jest taka sama.

Też mnie interesuje jak się ma do WS. Bo ma kontrolowany prezent dostanę - > tylko którą zasugerować kupującemu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siema, obecnie mam rękawicę do mycia meguiars microfiber wash mitt i jestem z niej bardzo zadowolony, prześledziłem ponownie kilkanaście ostatnich stron tematu i znalazłem swoje propozycje.
Chcę kupić drugą rękawicę do mycia dwóch pozostałych aut u mnie w domu, a meguiarsa zostawić sobie do Accorda, wełniaki nie wchodzą w grę, interesują mnie tylko rękawice mikrofibrowe. 😉
Zastanawiam się nad:
1. Meguiars Microfiber Wash Mitt - sprawdzona, jednak chciałbym spróbować coś innego, jeśli jakoś będzie podobna lub lepsza.
2. WAXPRO Mou Mitt
3. Work Stuff Storm Wash Mitt
4. Flexipads Super Fast Microfiber Mitt 

Pomożecie, na którą rękawicę postawić? 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Work Stuffa i szczerze mówiąc przyznam, że jest trochę za duża dla mnie, dach myje się fajnie, ale umyć gdzieś za klamkami, czy w jakichś szparach, to jest ciężko. Ale nie wiem czy te inne rękawice się czymś różnią.

Wysłane z mojego DUK-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś o padzie? Niedawno kupiłem pada od WS i póki co jestem zadowolony (dopiero 4 mycia za mną). Jest to mój pierwszy pad i do rękawicy chyba już nie powrócę. Przed pierwszym użyciem polecam wyprać, bo boki nowego pada są twarde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.