Skocz do zawartości

Pre-wash - produkty, dyskusja


Domel

Rekomendowane odpowiedzi

@Bac Tak samo jak zawsze, nakładasz, czekasz, spłukujesz. Po to jest właśnie prewash. Piana dłużej poleży, może przy piachu będzie lepsza od oprysku. Ja nie mam pianownicy, więc w razie potrzeby działam opryskiwaczem tylko i jest spoko. Po np Citrus Oil dużo nie zostaje. Stężenie zwykłe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zrobiłem dziś szybkie mycie z Master Wash od UltraCoat. Oprysk, zimna woda, 20 ml na litr wody. I pozamiatało. Chyba szykuje się nowy mocny gracz. Na PLUS nic nie zjadło zabezpieczenia a wręcz je odetkało, to samo z NW. Chyba na forum jeszcze nikt nie testował. Produkt godny uwagi - muszę wziąć go w obroty.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, V1RU$ napisał:

A ja zrobiłem dziś szybkie mycie z Master Wash od UltraCoat. Oprysk, zimna woda, 20 ml na litr wody. I pozamiatało. Chyba szykuje się nowy mocny gracz. Na PLUS nic nie zjadło zabezpieczenia a wręcz je odetkało, to samo z NW. Chyba na forum jeszcze nikt nie testował. Produkt godny uwagi - muszę wziąć go w obroty.

A jak wypłukiwanie Master Washa ? 1:50 brzmi nieźle 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, FilipO napisał:

A jak wypłukiwanie Master Washa ? 1:50 brzmi nieźle 🙂 

Bez problemowe, aczkolwiek chyba trzeba poświęcić kapkę więcej czasu niż przy TRF. Chyba kupię sobie 0,5 litra i poświęcę mu więcej czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2021 o 09:18, KUBA46 napisał:

@maybach_exelero ktoś tu pisał, że AF ma neutralne ph? Wątpie. AF to zasada, ale bezpieczna dla większości LSP.

a ty skąd wiesz że to zasada?

Wsumie to tak  pare razy ktoś wspomniał że to neutral lub ja to źle zrozumiałem przykład 1 🤪

W dniu 5.11.2020 o 07:08, AudiBlask napisał:

@PawelRDM TFR niezbyt nadaje się do częstego użytku. BH nie jest co prawda neutralny ale nawet jak mi latem przysechł to żadnego śladu po sobie nie zostawił. Dodatkowo posiada inhibitory korozji a TFR ze względu na zawartość wodorotlenku sodu przyspiesza korozję. Poziom domycia Auto Foam będzie słabszy aczkolwiek jest jak dla mnie bardzo zadowalający 🙂

oraz na 1 stronie tego tematu tam gdzie są foty poszczególnych środków jest zdjęcie  i opis  BILT HAMBER  AUTO FOAM i pisze PH neutral ??? nie umiem tego całego skopiować i zacytować

jedyny plus to to że posiada inhibitory korozji . 

Skąd bierzecie info odnośnie produktów jakie ph posiada dany produkt ? z kart technologicznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FilipO  Może spróbuj nową wersję SG Citrus Oil tfr skoro miałeś starszą wersję. Podobno zmniejszono ilość wodorotlenku i poprawiono domywanie z piany. Brzmi uniwersalnie mocny oprysk i ulepszona piana. Ja też miesiąc temu się wahałem między sg co tfr a bh af. Ale skoro bh masz to nie będę polecał 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Moniak Lord Masło napisał:

@FilipO  Może spróbuj nową wersję SG Citrus Oil tfr skoro miałeś starszą wersję. Podobno zmniejszono ilość wodorotlenku i poprawiono domywanie z piany. Brzmi uniwersalnie mocny oprysk i ulepszona piana. Ja też miesiąc temu się wahałem między sg co tfr a bh af. Ale skoro bh masz to nie będę polecał 😛

Najpierw muszę BH zużyć 😜 tak się złożyło iż mam jeszcze dobre 8L w domu .. ale szybko schodzi .. a szukam nie tyle zastępstwa, co alternatywy do BH. Póki co próbuję Sonax-a Energy Foam 1:40 - 1:50 jako oprysk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy CO to dobry produkt na auto dbane detailngowo i szzczególnie w okresie letnim. Nie ma ryzyka jak przyschnie i coś napsuje? mi zjadł opryskiwacz co BH się nie udalo mimo przelania litrów towaru. BH nie jest neutralny ale zjada mi wosków, przez cały sezon siedzą. W lecie można spokojnie schodzić w dół ze stężeniem.

Rozumiem, że potrzeba czasem mocniejszy towar.

Jest jeszcze nowy produkt BH - touch-less. Wg youtube wyraźnie mocniejszy. Ktoś już testował?

@FilipO daj znać jak się sprawdzi w oprysku 🙂

Mając BH AF i sonaxa energy w zasadzie nie potrzebuję nic więcej. APC na ekstremalne szczury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, analyzator napisał:

Jest jeszcze nowy produkt BH - touch-less

Wlasnie zaciekawiło mnie to ale oglądałem kilka porównań na yt i wg nich wypada na równi z auto foam. W sensie też jest bardzo dobry ale jak już ktoś ma af to raczej bez sensu zmieniać/dokupywać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CIEKAWOSTKA!
Cała zeszła zimę używałem oprysku z Pianownicy Marolex 3l przerobionej na opryskiwacz (wyciągnięta wkładka spieniajaca i zmieniony przewód na cewnik z obciaznikiem w formie żeliwnej śrubki z przelotka)

39af98c6fba7a5913eadea0dea7c70ba.jpg



BH autofoam w rozcieńczeniu 1:20. Całe 3 l roztworu z wrzątkiem nie schodziło mi na dużego sedana i zawsze zostawało ok 800-1000ml i jeździło w bagażniku do kolejnego uzupełnienia i mycia. I było wszystko ok…

Pod koniec tej zimy zaczalem sobie testować SG citrus oil nowego w dokładnie takim samym rozcienczeniu jak BH z reszta tak tez zaleca producent czyli 1:20. Jednak po kilku myciach gdy otwierałem opryskiwać zobaczyłem ze śrubka luźno sobie lata po dnie a końcówka cewnika rozpuściła się…

06b72da2690fdffe709df2237d158089.jpg


Ładnie tu można pokazać jak BH jest „delikatny” a przy tym skuteczny gdzie jednak SGCO pomimo swojej niepodważalnej skuteczności jest jednak mocno żrący i mniej bezpieczny dla materiałów.

Jeszcze jedna ciekawa rzeczą jest to ze śrubka pomimo regularnego moczenia w roztworze BH nie była zardzewiała gdzie przy kulkukrotnym moczeniu w roztworze z SGCO roztwór był rdzawy i kawałki rdzy pływały po dnie przez co trzeba było zmieniać płyn i przepłukiwac opryskiwacz

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
W dniu 9.05.2021 o 12:54, V1RU$ napisał:

A ja zrobiłem dziś szybkie mycie z Master Wash od UltraCoat. Oprysk, zimna woda, 20 ml na litr wody. I pozamiatało. Chyba szykuje się nowy mocny gracz. Na PLUS nic nie zjadło zabezpieczenia a wręcz je odetkało, to samo z NW. Chyba na forum jeszcze nikt nie testował. Produkt godny uwagi - muszę wziąć go w obroty.

Zobacz przy okazji co się dzieje po aplikacji z PA. 40 -50ml i mamy śnieg.  Zapach też niczego sobie.  Testowałem z opryskiwacze i PA i w obu przypadkach było bardzo dobrze.  Taki off top,.. mało jest opinii o produktach tego polskiego producenta na forum,  a szkoda. Wszystko co do tej pory miałem z Ultracoat było super.  Mój faworyt  z ich asortymentu to shampoo +. Rewelacyjna wydajność, zapach i niesamowity poślizg oraz piana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Strus napisał:

@gprzesniak przy zalecanym dawkowaniu na oprysk mojego auta potrzebowałbym około 150ml Master Wash. Czyli butelka za 3 dychy na 3 mycia. Mało to zachęcające. BH potrzebuję 80-100ml

Hmmm, Ja osobiście dałem 20ml na litr z opryskiwacza i zrobil robotę.  Przy 40ml na PA była dobra piana,  przy 60ml był śnieg.  Nie wiem dlaczego piszesz o 150ml ? Tak jak wcześniej pisał @V1RU$ 20ml /1L to wystarczająca dawka.  Dla mnie extra produkt i zamierzam kupić 5L.  Polecam testy,  30zl to nie majątek,  sam sprawdź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to dlaczego 150ml?

Ja korzystam z pre wash głównie w sezonie jesień-zima. To znaczy, że auto jest konkretnie uwalone. Patrząc na zalecenia producenta stężenie to 1:9. Przy oprysku gdzie potrzebuję 1,5l wody dość łatwo policzyć że to nawet ponad 150ml. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,  że tutaj jest gdzieś błąd.  Gadałem z chłopakami z Ultracoat przez telefon i nikt o takim stężeniu nie mówił.  Zadzwoń do nich i sam pogadaj albo tak jak pisałem Kup sobie te 500ml. Niewiele ryzykujesz, to tylko 30 PLN. Robiłem 1:9 z PA i w życiu nie widziałem takiej piany.  Zdecydowanie za ciężka i zbyt obfita była.  W moim odczuciu zarówno shampoo +, master wash,  interior detailer,  metal Guard jak i buggy boy to znakomite produkty.  Wydajność,  zapach,  opakowania,  atomizery Epoca, no i to co najważniejsze czyli działanie.  Szczerzę mówiąc stałem się fanem tego producenta i czekam na ich kolejne produkty.  Dla mnie to marka premium, nie zawiódł mnie żaden z ich siuwaksów , które miałem. Do tego to polski brand a ja wolę wspierać nasze firmy, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.