Skocz do zawartości

Pre-wash - produkty, dyskusja


Domel

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, sT3VE napisał:

@V1RU$ 

Czasem 1:20, ale zazwyczaj 1:10. Dolewam też niekiedy do PA np. 20ml i wtedy mam aktywną 😛 

TNX.

A porównywałeś do SGCO kiedyś ?

Muszę zrobić test ale to na uwalonym aucie i zobaczyć jak ten GS sobie radzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 10.08.2019 o 12:01, V1RU$ napisał:

TNX.

A porównywałeś do SGCO kiedyś ?

Muszę zrobić test ale to na uwalonym aucie i zobaczyć jak ten GS sobie radzi.

Trochę podbiję temat... robiłeś już test? 😉 Mam Kocha GS i zastanawiam się nad zakupem SG właśnie i nie wiem który sobie lepiej poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, oscc napisał:

Trochę podbiję temat... robiłeś już test? 😉 Mam Kocha GS i zastanawiam się nad zakupem SG właśnie i nie wiem który sobie lepiej poradzi.

Tak. Aczkolwiek w obecnych warunkach więc auto nie było jakimś totalnym szczurem czy gruzem. Ale przy 1:10 ciepła woda dało radę BDB, różnicy vs. nie widać. Ale jak by się doszukiwać z płatkiem kosmetycznym to po stronie mytej GS czyściej. Nie wiem tylko jak w czasie z podjadaniem LSP itp. Ale robotę robi.

I pewnie ze stężeniem też by można zejść  na mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, V1RU$ napisał:

Tak. Aczkolwiek w obecnych warunkach więc auto nie było jakimś totalnym szczurem czy gruzem. Ale przy 1:10 ciepła woda dało radę BDB, różnicy vs. nie widać. Ale jak by się doszukiwać z płatkiem kosmetycznym to po stronie mytej GS czyściej. Nie wiem tylko jak w czasie z podjadaniem LSP itp. Ale robotę robi.

I pewnie ze stężeniem też by można zejść  na mniejsze.

GS 1:10 to mocne stężenie - na szczury czy nieutrzymane należycie zastrzały drzwi etc. 1:15 czyściłem wnętrze mega szczura i plastiki wychodziły czyste na jeden raz. Na lakier to normlanie brudnego auta, jako tfr, spokojnie daje radę 1:25. W zimie często dolewam do pianownicy 30-40ml na 1.5l towaru + trochę neutralnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, analyzator napisał:

GS 1:10 to mocne stężenie - na szczury czy nieutrzymane należycie zastrzały drzwi etc. 1:15 czyściłem wnętrze mega szczura i plastiki wychodziły czyste na jeden raz. Na lakier to normlanie brudnego auta, jako tfr, spokojnie daje radę 1:25. W zimie często dolewam do pianownicy 30-40ml na 1.5l towaru + trochę neutralnej.

Będę jeszcze męczył temat z 1:20 ale widać że ma moc i potencjał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

A co byscie proponowali na tzw.szczury? Czasem mam pacjenta nie mytego miesiacami i tu nawet SGCO ani Magifoam sobie nie radza,takiego kilera ale bezpiecznego(nie dla LSP byle nie uszkodzil uszczelek,plastykow,chromow itp.) Ktos wspomnial o Tenzi Truck,nada sie to do takich akcji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, menior napisał:

@analyzator mowisz zeby po prostu dodac green stara do innej piany(ile? ) czy wpierw wypsikac GS-em i potem przykryc piana ? Powtarzanie niestety nic nie daje,probowalem i na mokro produkty nie dzialaja 

Tak. Dzisiaj plukalem auto po tygodniu deszczu to zlalem go gs 30ml i któraś neutralna na 2l, prawie że opryskiem, zmieszane razem - gloria jeden filc. Więcej bym nie zmył truckiem. Jak szczur, to Gs 5% + trochę pianki

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Panowie bo mam jakąś neutralną pianę i Kocha GS. Ostatnio miałem do mycia samochód rodziców gdzie był mocno uwalony błotem i piachem bo robili kanalizacje w okolicy i wszędzie piach na drodze. Piana neutralna+ dokładne mycie myjką z bliska trochę ten piach zdjęło, ale nie do końca. Czy koch poradziłby sobie lepiej? Używacie go w pianownicy PA czy z opryskiwacza? I jakie mogę dać stężenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kamsyyo napisał:

Panowie bo mam jakąś neutralną pianę i Kocha GS. Ostatnio miałem do mycia samochód rodziców gdzie był mocno uwalony błotem i piachem bo robili kanalizacje w okolicy i wszędzie piach na drodze. Piana neutralna+ dokładne mycie myjką z bliska trochę ten piach zdjęło, ale nie do końca. Czy koch poradziłby sobie lepiej? Używacie go w pianownicy PA czy z opryskiwacza? I jakie mogę dać stężenie?

Jak samochód masz uwalony błotem to można zrobić wstępne oplukiwanie i na to zarzucić pianę. chyba nie używałem kocha jako pre-wash samego ze sobą natomiast często dodaje go żeby wzmocnić działanie. Np 50ml neutral i do tego 20-30 Gs na 1.5 wody w ręcznej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2020 o 13:17, Kamsyyo napisał:

Panowie bo mam jakąś neutralną pianę i Kocha GS. Ostatnio miałem do mycia samochód rodziców gdzie był mocno uwalony błotem i piachem bo robili kanalizacje w okolicy i wszędzie piach na drodze. Piana neutralna+ dokładne mycie myjką z bliska trochę ten piach zdjęło, ale nie do końca. Czy koch poradziłby sobie lepiej? Używacie go w pianownicy PA czy z opryskiwacza? I jakie mogę dać stężenie?

Koch GS 1:10 - 1:20 plus ciepła woda i oprysk. Może nie ma powera jak typowe TFR ale ładnie sobie poradzi. Czasami dodaję do piany neutralnej w PA ale zdecydowanie lepiej sprawuje się w oprysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.