Skocz do zawartości

Pre-wash - produkty, dyskusja


Domel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
W dniu 11.01.2024 o 14:35, Grzechu23 napisał(a):

amówiłem na BF 1l w zamówieniu grupowym i dostałem w butelce PET

butelka z tych twardych czy zwykły pet po wodzie/napoju? 
Ja Alka uzywam od ponad roku, jako piana aktywna jeszcze nie wyrządził żadnych spustoszeń, teraz sie bawie z oprysu to domywa obłędnie a przy tym tak nie dusi jak inne produkty. Ogolnie według mnie jeden z mocniejszych oprysków a przy tym jest dość bezpieczny bo jeszcze nie zrobił żadnej szkody a nawet w słońcu zdarzyło mi sie go uzywać jako piany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2024 o 11:52, Gardor napisał(a):

Ten AIK prewash l ma teraz fejm. Serio taki kozak czy poprostu bardzo mocny? 

Rozmawiałem jakiś czas temu o nim Z Wiktorem z djakdetailing i generalnie woski zżera.  Ja miałem próbkę na jeden oprysk i przyznaję, że film zdejmuje bardzo dobrze. Ale na pewno nie jest bezpieczny dla wosków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2024 o 17:03, Streat napisał(a):

butelka z tych twardych czy zwykły pet po wodzie/napoju? 

Zwykły pet po wodzie - wiem, tam plastik jest z tych cienkich i nie jest przeznaczony na tego typu chemie.

 

W dniu 13.01.2024 o 21:32, keza napisał(a):

jak chcesz spróbować to daj na PW.

Dzięki, jak zużyje pokłady GS'a i TL to dam znaka 🙂 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś znalazłem chwilę więc TL wjechał po raz pierwszy. Pacjent trudny, stoi pod chmurką na parkingu na którym jak nie pada to kurzy się niemiłosiernie, generalnie wieczna kanapka tyle, że z brudu.

Przed:

IMG_2976.jpeg.7cf1e87fa3997b7e0610326f8210e9de.jpeg

Nie powiem, nie zdjął jakoś kosmicznie dużo, wcześniej korzystałem głównie z Kocha GS I na pierwszy rzut oka wizualnie nie było wielkiej różnicy. Różnicę za to było widać w tym jak mięciutki i zjeżdżający stał się brud, tu zdecydowanie TL na plus. No i wypłukiwanie super.

Po:

IMG_2981.jpeg.77371521d2ef1739f3330623bd3df21f.jpeg

Jestem niemal pewien, że nie nadgryzł wosku w ogóle (leży colli, coś około miesięczny) ale było myte rinseless echo więc nie chcę mówić na pewno (mam filmik z hydro z tylnego zderzaka jakby bardzo ktoś potrzebował potwierdzenia).

W tygodniu mam jeszcze do przepłukania drugi samochód gdzie leży dłuuugo już zymol concours więc tam też sprawdzimy czy nie ma chrapki na wosk 🙂

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@LOAD Dwie strony wcześniej masz post od @Rafal9304 🙂

Działanie zdaje się ok ale patrząc na cenę baniaka to BH TL jest tańszy a zamiast 1:10 masz 1:50 (w najgorszym 1:25).. i choć lubię produkty Kiurlaba tak tu trudno konkurować. A na dokładkę jak się pojawi już nowa wersja BH w pojemności 1L to odejdzie problem tego, że trzeba kupić cały baniak co dla wielu było nieco przeszkodą.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LOAD Bilt Hamber Touchless. Możesz również wziąć Bilt Hamber Autofoam (BH AF). Używam obydwóch i nie zauważyłem znaczącej różnicy. Może Touchless się lepiej wypłukuje. Bierz śmiało bańkę 5 litrów, jak ci się znudzi to na bank ktoś na forumowej giełdzie ją od ciebie odkupi. BH to absolutnie topowe produkty.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luz 🙂 Bilt Hamber Touch-Less

EDIT: @imola33 ubiegłeś mnie 🙂 potwierdzam, jeden i drugi są super. Ja sporo przelałem też Kocha Green Star, apc ale jako prewash też bardzo dobrze sobie radził, cenowo też nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pulse też lałem GS-a. Zupełnie inna liga, nie ma podejścia do Bilt Hamberów. U mnie Koch miał problem ze ściągnięciem tygodniowego pyłu z klocków bez mechanicznej ingerencji. BH ściągają dwumiesięczny zimowy syf, i nawet opony całkiem nienajgorzej potrafią domyć, i to bezdotykowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czy wiecie co się dzieje z dostępnością Bilt Hamber Touchless ? Ostatnio widzę tylko Autofoam - czy Touchless już nie jest produkowany ?
Na rynek właśnie weszła nowa wersja Touch-less stąd pewnie braki w sklepach . Stare wyprzedali a nowe jeszcze nie dotarło .

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

@grechut Czekam na wysyłke z UK, niestety na razie tylko wersja 1L, czekałem aż uzupełnią wersję 5L, ale dostałem info że 5L będzie ponownie dopiero za kilka tygodni i to bez konkretnej daty na razie... dlatego poszło zamówienie przynajmniej na litrówki

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie BH AF w oprysku jest tak kozackim produktem, że przestałem już wymyślać koło na nowo, a jedynie dostosowuję sobie stężenie do zabrudzeń (od 1:10 dla zimowego, hodowanego tygodniami syfu do 1:30 dla letniego kurzu) i tak już leci trzecia bańka 🙂

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

@imola33 Niestety jak inne produkty BH w litrowym opakowaniu nie wychodzą tanio i tutaj jeszcze nie wiem ale coś w granicach 60zł (przed rabatem), tylko trzeba wziąć pod uwagę aktualnie mocniejsze skoncentrowanie.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Mumins napisał(a):

Jak dla mnie BH AF w oprysku jest tak kozackim produktem, że przestałem już wymyślać koło na nowo, a jedynie dostosowuję sobie stężenie do zabrudzeń (od 1:10 dla zimowego, hodowanego tygodniami syfu do 1:30 dla letniego kurzu) i tak już leci trzecia bańka 🙂

A masz porównanie z BH TL w praktyce ? Podobno ten drugi jest jeszcze lepszy i "zdrowszy" (na bazie cukru) ale może wcale tak nie jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.