Skocz do zawartości

Pre-wash - produkty, dyskusja


Domel

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, AudiBlask napisał(a):

Bilt Hamber zrobi to samo w stężeniu 1:20 - 1:30. Skład chemiczny Kiurlaba ktoś sprawdzał ? 

No właśnie, bo na etykiecie wyraźnie napisane żeby nie pracować bez maski i wentylować pomieszczenie... No i w garażu czuć go mocno w porównaniu do adbla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Panowie, przerabialiśmy różne TFRy.  Generalnie zasada jest taka, że jak chcecie tanio i stężenie 1:50 to nie idźcie w chemię detailingową.

Ja mogę zrobić Wam zrobić tfra do takich stężeń , ale nie wierzcie że bez 10% wodorotlenku sodu, szkła wodnego, dużej zawartości rozpuszczalnika i innego syfu to będzie skutecznie usuwało film drogowy. Słowem, albo koloryzowane tenzi traki, albo stężenia 1:10 i delikatniejsze składniki. 

Przy 1:10 jest skutecznie, a musieliśmy dowalić 35% składników aktywnych, żeby działało. I tak nie jest to naszym zdaniem delikatny środek mimo wszystko.  Tego typu zabrudzenia są po prostu wredne.

Co do zapachu czuć będzie bardziej bo zapach jest dodany. Chemicznie nie ma tam nic bardziej zdrożnego niż w ADBLu. 😉

Pozdrawiam!

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pablo15005 napisał(a):

A ktoś jakieś doświadczenia z Ewocar ALK Prewash a BH?

Sam się ostantio wahałem czy nie wziąć Ewocar ALK ale po moim researchu produkt z Ewocar będzie trochę podjadał QD / Woski. Nie miałem w testach obu produktów ( używa BH TL ). Ewocar jest troszkę tańszy tu na plus dla niego 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gardor napisał(a):

Ten AIK prewash l ma teraz fejm. Serio taki kozak czy poprostu bardzo mocny? 

Dodam od siebie..

Czy ALK mocny? Obstawiam, że z tych bardzo mocnych.
Zamówiłem na BF 1l w zamówieniu grupowym i dostałem w butelce PET. Paczka dotarła, schowałem do piwnicy, położyłem na półce z myślą, że następnego dnia przeleje do swojej butelki.
Rano nie było już co przelewać bo środek rozpuścił dołem butelkę i wszystko wylało sie na inne kosmetyki (ręczniki itd). Ogólnie masakra i dobre pół godziny sprzątania, wycierania i ratowania zniszczonych etykiet.

Wiem, produkt mocno zasadowy, więc butla powinna być tylko HDPE, ale w/w przypadek pokazuje, że nie ma żartów.


Zostaje definitywnie przy Kochu GS i BH TL 🙂 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, muzycom napisał(a):

Z chęcią sprawdzę BH.

Naprawdę warto. Ja za opakowanie 5l płaciłem chyba 120-130 zł. Wychodzi taniej niż Kiurlab produkowany w Polsce... A przecież BH leci do nas z wysp 😉
Polecam również sprawdzić Kocha VB, też jest istny mocarz. Znajomy używa go do prewashu, do szczurów we wnętrzu (plastiki, prewash na tapicerce materiałowej). I cenowo podobnie co Kiurlab. Na oponach czy ogólnie gumie też robi dobrą robotę - bardzo uniwersalny środek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja BH TL trzymam w mniejszej butelce PET żeby się z dużą bańką nie męczyć za każdym razem i jeszcze jej nie rozpuściło , to chyba o czymś świadczy. Dodam że od zeszłej zimy . Taka sama butelka przy TFR bardzo szybko skończyła żywot.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka


  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja że swojej strony bardzo wszystkim polecam spróbowanie Labocosmetica Primus. Nie używałem jej w pianownicy ale w oprysku jest obłędna. Jak na swoj delikatny niedrażniący skład bardzo dobrze domywa i super pachnie słodko/owocowo. Ma jakiś certyfikat VDA, bla bla bla. W sezonie swietnie sobie radzi z owadami. Po zużyciu litrówki od razu wleciał baniak ;) Używam jej w oprysku przed myciem No Rinse i myje się bardzo przyjemnie.

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fitte  certyfikat VDA bla bla bla ale producent zapomnial wspomniec ze jest bogaty w wodorotlenek sodu  i latem przy wysokich temperaturach dokonal w Italii istnych spustoszen na plastykach,uszczelkach,chromach 😂 przy tak astronomicznej cenie sa zdecydowanie lepsze produkty 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fitte  certyfikat VDA bla bla bla ale producent zapomnial wspomniec ze jest bogaty w wodorotlenek sodu  i latem przy wysokich temperaturach dokonal w Italii istnych spustoszen na plastykach,uszczelkach,chromach przy tak astronomicznej cenie sa zdecydowanie lepsze produkty 
"#Labocosmetica #PRIMUS – to pierwsza na rynku piana aktywna, która uzyskała certyfikat VDA,  niezależnego niemieckiego organu poświadczającego zgodność produktów chemicznych z najdelikatniejszymi materiałami stosowanymi w samochodach i motocyklach. Pomimo zasadowego pH nie zawiera w swoim składzie wodorotlenku sodu, dzięki czemu jest bezpieczna dla wszystkich czyszczonych powierzchni. "

Teraz pytanie kto ma sprzeczne informacje

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fitte  rozmawialem na ten  temat z Nowickim i potwierdzil ze w karcie technicznej ewidentnie widnieje obecnosc wodorotlenku sodu(mozesz przeczytac na FB) opis podawany przez producenta nie jest zbyt wiarygodny  i sam producent jest z tego znany,potwierdzili to tez sami Wlosi gdzie ten produkt jest na rynku od 5 lat,pozatym prowadze odpowiednik takiego wloskiego forum i potwierdzonych przypadkow  byly zglaszane dziesiatki(wlasciwie co lato sa problemy) i jest pewne takich spustoszen dokonuje tylko Wodorotlenek sodu! To nie ze tylko Primus ma ten problem bo osobiscie mialem takie przygody np.z starym Citrusem od SG czy Combo2 od VP,ja osobiscie testowalem Primusa jeszcze w  2018 gdy wchodzil na rynek i poza cena i zapachem mnie nie urzekl 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.