Skocz do zawartości

Pre-wash - produkty, dyskusja


Domel

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Strus napisał:

Bilt Hamber Auto Foam

Wtrącając się w temat - masz jakieś porównanie do AB Magifoam ? BH jest sporo tańszy, chętnie bym sprawdził zwłaszcza, że z innych produktów jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma jeszcze jakichś pomysł na dobrego pre washa w formie oprysku?

SG CO przerobione 5l w 2019 roku

CT CO przerobione 4l, kończy się bańka

BH Auto Foam kupiony na koniec maja i ponad połowy już nie ma. 

Wszystkie 3 są fajne, Cleantech dobry również jako piana. Może jest coś mniej agresywnego w formie oprysku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, D@ViD napisał:

Pozwolę zapytać, jakie stężenie z oprysku u ciebie działało? 

W każdym przypadku (produkcie) od 1:20 do 1:40 stosuje. Różnic w domywaniu nie ma jak dla mnie. Cała trójka daje sobie radę, BH ciut szybciej przysycha,  ale na akcje na bezdotyku- podjeżdżam,  pompuje Marolexa na lakier i IK 0.75 na felgi (Tenzi), i po 8-10 minutach mnie już tam nie ma. 

Zwykle między 60 a 80ml na Marolexa 2L.  Wystarcza to na spryskanie całej Giulietty, choć przy większym aucie przydalo by się jeszcze z pół litra roztworu. (Ale kolejna opcja to juz 3litrowy który jest większy, cięższy..  no i nie mieści się do torby WS) 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś fajny, neutralny prewash na zimę polecicie?

W sumie mam SG CO i trochę go przerobiłem, ale od jakiegoś czasu się go trochę boję, jak mi zeżarł fabryczne zabezpieczenie z uszczelek 😄 Binder da radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Rybik w Machinie napisał:

Jakiś fajny, neutralny prewash na zimę polecicie?

W sumie mam SG CO i trochę go przerobiłem, ale od jakiegoś czasu się go trochę boję, jak mi zeżarł fabryczne zabezpieczenie z uszczelek 😄 Binder da radę?

Zmniejsz stężenie SGCO i po problemie.

BH to nie neutral i Binder chyba też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, PROPER napisał:

Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo lakieru, fabrycznych zabezpieczeń i moc domywania polecono mi Bilt Hamber. Polecam. Na bezdotyku na szybką akcję idealny i ma inhibitory korozji. 

Dokładna nazwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KUBA46 Miałem na myśli tego czerwonego Bindera co się nazywa Neutral Prewash. Podobno jest neutralny 😀

Co do BH to bardzo chętnie. Ale raz, że tylko jako oprysk bym używał. A dwa, że on to chyba tylko jako 5l baniak występuje. A mi starczy 1l a nawet pół 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Rybik w Machinie napisał:

@KUBA46 Miałem na myśli tego czerwonego Bindera co się nazywa Neutral Prewash. Podobno jest neutralny 😀

Co do BH to bardzo chętnie. Ale raz, że tylko jako oprysk bym używał. A dwa, że on to chyba tylko jako 5l baniak występuje. A mi starczy 1l a nawet pół 😀

Binder Neutralny na zimowe klimaty za słaby, szału nie będzie.

BH jak najbardziej, sam do niej wrócę chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PawelRDM TFR niezbyt nadaje się do częstego użytku. BH nie jest co prawda neutralny ale nawet jak mi latem przysechł to żadnego śladu po sobie nie zostawił. Dodatkowo posiada inhibitory korozji a TFR ze względu na zawartość wodorotlenku sodu przyspiesza korozję. Poziom domycia Auto Foam będzie słabszy aczkolwiek jest jak dla mnie bardzo zadowalający 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 3.11.2020 o 23:05, Rybik w Machinie napisał:

Jakiś fajny, neutralny prewash na zimę polecicie?

W sumie mam SG CO i trochę go przerobiłem, ale od jakiegoś czasu się go trochę boję, jak mi zeżarł fabryczne zabezpieczenie z uszczelek 😄 Binder da radę?

Jakie zabezpieczenei uszczelek? Pokażesz zdjęcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie panikujcie z tą szkodliwością TFR bo przy 1:50 i nawet sładszym domywa nieporównywalnie lepiej niż jakąkolwiek piana, a przerobiłem wszystkie tu wymienione:AB Magi, BH, SG CO.

Na zimę i w sumie nie tylko daje konkret efekt a przy dobrym zabezpieczeniu nie ma stresu bo podjada tylko słabe letnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy szanujący siebie i auto  detailer to chyba po myciu wyciera czy nawet QD daje.

Nie mam z tym problemu na czarnej perle, zwłaszcza jak po myciu Dg931 przelece zimą na szmacie.

Zero wysiłku a efekt bajka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.