Skocz do zawartości

Pre-wash - produkty, dyskusja


Domel

Rekomendowane odpowiedzi

@KrzysiekT5 też jestem ciekaw jak w praktyce. AF to mój numer jeden na każdy sezon i z opinii i mojej obserwacji co ważne, nie je LSP. Interesuje mnie opinia o skuteczności ale i bezpieczeństwa dla lekkiego zabezpieczenia, woski itd.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KrzysiekT5 @analyzator używam go od jakiegoś czasu. Dla mnie główną widoczną zaletą jest to, że nawet na bezdotyku ze słabym ciśnieniem jest w stanie dobrze domyć auto. Autofoam pod tym względem radził sobie trochę gorzej. Przy dobrej myjce/ciśnieniu różnica staje się mniej widoczna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice pomiedzy AF i TL od BH 🙂 

image.png.b655dcd7888151469b4af080e3e7ccc5.png

Według mnie jest tak jak na powyższej grafice, czyli TL wypłukuje się bardzo szybko i dobrze. "Domywanie" również na wysokim poziomie. Nie przysycha szybko no i nie zauważyłem aby zjadło mi LSP. Predzej wosk mi umarł od zimowych warunków 🙂 Uszczelni, Chromy też mają się ok. 

  • Lubię to 6
  • Dziękuję 1
  • Super 1
  • Okay 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bapko SGCO jest ekstremalnie żrący, dlatego przestałem go używać - kiedyś przelałem litr do butelki po pepsi (PET) bo chciałem tacie podarować a nie miałem żadnej wolnej HDPE - myślę - 2.5h jazdy samochodem, powinna wytrzymać. Po przyjeździe zapomniałem od razu tego przelać, zrobiłem to dopiero na drugi dzień - butelka, a dokładniej gwint pod nakrętką przy odkręcaniu po prostu się rozpadł. Po niecałych 24h.

 

A tak trochę z innej beczki - od dłuższego czasu jako prewash używam GSa, w zimie stężenia 1:20,1:30.
Od niedawna zacząłem używać wyłącznie w stężeniu 1:40 lub nawet 1:50 ale tak, aby opryskiem oblecieć samochód 2 lub nawet 3 razy dookoła (czyli zamiast 2l oprysku w stężeniu 1:20, mam np 5l oprysku w stężeniu 1:40 / 1:50).

W obu przypadkach idzie 100ml GSa, ale efekty zmiany są rewelacyjne - kilkukrotne przejechanie opryskiem auta na około w mniejszym stężeniu robi dużo lepszą robotę niż jednorazowy oprysk wyższym stężeniem - pewnie przez to, że chemia dłużej poleży na aucie i lepiej brud rozpuści, ale aż takiej różnicy się nie spodziewałem.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, powerf napisał:

A tak trochę z innej beczki - od dłuższego czasu jako prewash używam GSa, w zimie stężenia 1:20,1:30.
Od niedawna zacząłem używać wyłącznie w stężeniu 1:40 lub nawet 1:50 ale tak, aby opryskiem oblecieć samochód 2 lub nawet 3 razy dookoła (czyli zamiast 2l oprysku w stężeniu 1:20, mam np 5l oprysku w stężeniu 1:40 / 1:50).

Nie jesteś sam 😉 

Od dawna odstawiłem typowe prewashy (CT CF, SG CO, ADBL TFR) i właśnie całkowicie przesiadłem się również na GS'a. Stężenie przeważnie 1:30, czasami 1:40 i jest naprawdę bardzo dobrze. Ma coś w sobie, że tak jakby przyklejał się znaczenie lepiej do lakieru i siedział dłużej, a samo wypłukanie go z lakieru to wg mnie sama przyjemność. Odtyka konkretnie i za każdym razem czuje, że pracuje z pewnym, bezpiecznym produktem bez obaw o jakieś 'niespodzianki'. Zapach całkowicie nie męczy(w sumie to go nawet nie ma), cenowo spoko.
Dalej chyba nie szukam w tym temacie.

Szczerze polecam!

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Ostatnio kupiłem ELITE Detailer Detailing FOAM DUO do pianownicy marolex. Jako że się na nią mocno pogniewałem, pozbywam się jej i w jej miejsce kupiłem opryskiwacz marolex alka. Auto "myję" na bezdotyku piano... opryskiwaczem średnio raz na dwa tygodnie, na 2 wiadra raz w miesiącu. Z tego co widziałem na opakowaniu, tą "pianę" można stosować jako oprysk.

Czy bezpiecznym jest pozostawianie tej rozcieńczonej piany w pianownicy jak nie wykorzystam całej zawartości opryskiwacza na 2 tygodnie, czy należy ją usunąć i oczyścić/wypłukać opryskiwacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
On 1/16/2022 at 9:28 AM, menior said:

A master washa z pianownicy recznej ktos testowal? 

Rozmawiałem dzisiaj z Ultracoatem. Powiedzieli że generalnie Master Wash idzie super z ręcznego oprysku. Kupiłem 500ml czekam aż dojdzie i wrzucam na ręczny oprysk - dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
3 godziny temu, Streat napisał:

@Domel zestaw bez akumulatora i ładowarki... Czyli trzeba doliczyc 400zł za akumulator i ładowarke jak ktos nie ma a to juz masz koszt marolexa 

Eeeee, zestaw startowy: aku 4 ah + ładowarka można już za 200 zł kupić.

A do takiego opryskiwacza to nawet 2ah będzie za dość, no chyba że ktoś chce przez godzinę ciągiem tym opryskiwaczem działać, to wtedy 4ah lub więcej.

Zastaw startowy z 2.5ah kupisz już za 159 zł.

Mam sporo narzędzi Einhell i kilka różnych akumulatorów więc wiem co mówię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Domel napisał:

Si

obraz.png.5214d972a81a45909da856046b563899.png

4AH za 200 to jak za darmo 😄

Daj znać jak się będzie ten opryskiwaczacz sprawował w prewashu, ja używam opryskiwacza Sotka akumulatorowego 12v i jestem mega zadowolony z niego. Jedyny minus, i myślę że w przypadku Einhell będzie podobnie - to trochę sztywny wąż do lancy, zwłaszcza w niskich temp - w swojej sotce wymieniłem go na wąż silikonowy i jest git malina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.