Skocz do zawartości

Pranie mikrofibr


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

@analyzator

Fibry mają z reguły aby prać w 40 stopniach. Pranie w 50-60, to chyba słaby pomysł. Ogólnie najwięcej mam fibr z WF Gentelman basic.

Ogólnie namoczyłem w wodzie 40 stopni z jeleniem, a potem pralka 40 stopni z jeleniem. Chociaż zastanawiam się czy to wypłukało cały wosk czy też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DyndaS mają. Piore po woskach pastach w wyższych temperaturach nic się nie dzieje. Raz na jakiś czas staram się nawet te od qd przeprac na 60. Włączając gentlemany. Po pastach to wiadomo trzeba najpierw ręcznie pozbyć się urobku - płyn do naczyń ciepła woda kran.

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory używałem ADBL i bez szału, mikrofibry są miękkie ale z domywaniem mogło by być lepiej. Płyn się kończy więc pora na coś nowego.

Przeczytałem cały wątek i mimo jednej tylko wzmianki o tym produkcie, skłaniam się na NOLLE MICROFIBER CLEAN NEW FORMULA.
Wydajność i skuteczność niby przewyższa wszystkie inne. Piszę niby bo nie sprawdziłem, opieram się na opiniach innych.
Koszt 169 zł za 3l, niby dużo ale dawkowanie 8-12 ml na pranie. Czyli przy dawkowaniu 12 ml wychodzi równo 250 prań. Porównując z innymi:
- SG koszt 146 zł za 5l, dawkowanie 50 ml, czyli jedno pranie to koszt 1,46 zł
- ADBL koszt 136 zł, dawkowanie 50 ml, = 1,36 zł 
- Nolle koszt 169 zł, dawkowanie 12 ml = 0,68 zł

Jeśli się mylę lub wiecie coś czego ja nie wiem to mnie poprawcie. 

Porównałem także suszenie na sznurku z wytrzepaniem fibry i suszenie w suszarce. Przepaść. Suszarka robi piękną robotę. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Leego napisał:

Do tej pory używałem ADBL i bez szału, mikrofibry są miękkie ale z domywaniem mogło by być lepiej. Płyn się kończy więc pora na coś nowego.

Przeczytałem cały wątek i mimo jednej tylko wzmianki o tym produkcie, skłaniam się na NOLLE MICROFIBER CLEAN NEW FORMULA.
Wydajność i skuteczność niby przewyższa wszystkie inne. Piszę niby bo nie sprawdziłem, opieram się na opiniach innych.
Koszt 169 zł za 3l, niby dużo ale dawkowanie 8-12 ml na pranie. Czyli przy dawkowaniu 12 ml wychodzi równo 250 prań. Porównując z innymi:
- SG koszt 146 zł za 5l, dawkowanie 50 ml, czyli jedno pranie to koszt 1,46 zł
- ADBL koszt 136 zł, dawkowanie 50 ml, = 1,36 zł 
- Nolle koszt 169 zł, dawkowanie 12 ml = 0,68 zł

Jeśli się mylę lub wiecie coś czego ja nie wiem to mnie poprawcie. 

Porównałem także suszenie na sznurku z wytrzepaniem fibry i suszenie w suszarce. Przepaść. Suszarka robi piękną robotę. 
 

Nolle super. Miałem sporo czasu temu i chyba najlepszy ze wszystkich co miałem. Raz, że wydajny a dwa pranie po nim nawet bez octu odzyskuje miękkość. Od niedawna dostępny w litrowych butelkach. Ostatnio kupiłem ServFaces i też pozytywnie zaskoczył. BDB dopiera, też fibry po nim puchate i miękkie. Na razie zrobiłem test z 20ml na pralkę i wypadł pozytywnie. Doprał nawet szczury bez namaczania. Puki co w fazie testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie spotkałem Nolle w butelkach 1 l. Masz jakiś namiar na sklep? Właśnie to mnie powstrzymuje przed zakupem 3l. Zastawiam się czy nie straci ważności. Piorę co 2-3 tygodnie fibry więc będę go miał przez ... 10 lat ! Hmm. 
List byłby lepszy niż 3l

Poczytam o Servfaces Fiber Wash, widzę, żę jest dostępny w litrowych butelkach. Na dodatek butelka z dozownikiem co jest wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakimś sklepie widziałem w litrowych. U mnie pranie często i gęsto. Wiec takie z dawkowaniem 50ml schodzą jak woda. SF po pierwszym praniu jestem zadowolony i pozytywnie zaskoczony. Zobaczę na szczurach i jak z moczeniem takich totalnych szczurów. Jest mocno skoncentrowany jak Nolle. Ostatnio pierzemy tylko SG wiec porównując do SG jest zdecydowanie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gardor napisał:

Mówisz że bije na głowę Polskie produkty dedykowane do prania fibr typu SG, ADBL, Goodstuff? 

jak czytam o SERVFACES to same bardzo pozytywne opinie na rynku niemieckim. Chyba, że producent "filtruje" opinie na wszystkich stronach.

Jeszcze dziś rano byłem pewny wyboru a teraz V1RU$ mi zamieszał. Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że V1RU$ cały czas się w tym obraca i potrafi docenić dobry produkt więc jest wiarygodnym źródłem.

Za SERVFACES przemawia jakość domywania, wydajność i butelka 1 litr, niestety wychodzi najdrożej.
Za Nolle przemawia jakość domywania fibr, wydajność, cena (najtańszy w zestawieniu) ale świadomość, że przez 10 lat będę go miał trochę mnie przeraża. Żeby się nie okazało, że po 2 latach straci swoją ważność i wyjdzie zdecydowanie najdrożej ze wszystkich dostępnych środków na rynku.

Wszystko wskazuje na to, że po przeczytaniu 56 stron tego wątku wybiorę produkt, który pojawił się dopiero na 57 stronie ...
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niw ma co za dużo rozkminiać z tymi płynami. Większość robi co ma robić. SERVFACES jak dla mnie podchodzi mi pod Nolle. U mnie takie pranie fibr jest 3 razy w tyg. (żony firmowe haha). Więc w ostatnich 2 latach przerobiliśmy chyba wszystkie płyny. SERVFACES kupiłem trochę w ciemno za namową @D@ViD(twoja próbka czeka) i jestem zaskoczony pozytywnie. Zrobię jeszcze kilka prań to coś powiem więcej.  Jakoś nigdy nie chciało mi się bawić w takie długofalowe i PRO testy. Ale do Nolle i SF nie ma potrzeby dolewania octu (do płukania) i faktycznie dawkowanie jest małe i ja nie mam stresu bo jak widzę żonę jak leje z 5 litrowego baniaka do szufladki to mnie krew zalewa - po co ja te miarki kupuję haha.

Wczoraj kilka fibr po praniu w SG zapakowane do prania z SF efekt -> doprało plamy itp które nie puściły w SG. I fibry są takie puszyste, że nie muszę wyczesywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, analyzator napisał:

Shiny na pranie wlewam do 20ml. Nie do gąbek oo korekcie rzecz jasna. Rękawice wcześniej przepieram ręcznie. Wszystko wychodzi miękkie i pachnące 😉

 

Teraz ale namieszałeś haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@V1RU$ a używałeś Micro Restore Detergent bo jak dla mnie duzo duzo lepiej od SG czy WS badz ADBL. Porównania do nolle nie mam. Ale naprawde fajnie sobie radzi z fibrami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BiałyGTi napisał:

@V1RU$ a używałeś Micro Restore Detergent bo jak dla mnie duzo duzo lepiej od SG czy WS badz ADBL. Porównania do nolle nie mam. Ale naprawde fajnie sobie radzi z fibrami 

CarPro miałem i ok choć niczym się nie wyróżniał no może ceną.

MRD nie miałem ale ponoć też niezły.

Najgorszy jaki miałem to produkt od CHG ach te amerykańskie wynalazki.

Reasumując nie ma co przesadzać, pewnie lejąc tych gorszych więcej dopiorą jak te niby lepsze. Kiedyś prałem w BJ i też było dobrze.

Wszystko zależy ile kto pierze jakie ilości. Chyba nie ma co aż tak liczyć ile wychodzi koszt prania. Ja lubię te skoncentrowane bo starczają na dłużej. No i litrowa butelka nie straszy tak w łazience. I nie dostaję zawału jak widzę żonę jak z 5l leje do zasobnika 🤣. A i życie jest za krótkie na rozkminki o praniu.

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, V1RU$ napisał:

Chyba nie ma co aż tak liczyć ile wychodzi koszt prania.

z Poznania jestem 🙂

Wczoraj zamówiłem SERVFACES. Powinien starczyć na 2 lata. Mam nadzieję, że skuteczność dopierania plam będzie na lepszym poziomie niż ADBL. A jak nie będzie to zacznę moczyć w apc dzień przed praniem.
Na pewno podzielę się z Wami opinią po wypróbowaniu SERVFACES.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Leego napisał:

z Poznania jestem 🙂

Wczoraj zamówiłem SERVFACES. Powinien starczyć na 2 lata. Mam nadzieję, że skuteczność dopierania plam będzie na lepszym poziomie niż ADBL. A jak nie będzie to zacznę moczyć w apc dzień przed praniem.
Na pewno podzielę się z Wami opinią po wypróbowaniu SERVFACES.

Zobacz sobie moczenie w szamponie -> u mnie DM Reset, puszcza wszytko jak na przesłuchaniu w KGB czy FBI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio piorę w płynie Autobrite i jest sporo lepszy od płynów naszych producentów. Miałem ADBL, SG i GS. GS najsłabszy potem ADBL i SG najlepszy z tej trójki. Ale Autobrite dopiera zdecydowanie lepiej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.