Jump to content

Leego

Użytkownik
 • Posts

  15
 • Joined

 • Last visited

About Leego

Informacje

 • Imię
  Paweł
 • Lokalizacja
  Poznań
 • Województwo
  Wielkopolskie

Recent Profile Visitors

180 profile views

Leego's Achievements

Apprentice

Apprentice (3/14)

 • Dedicated Rare
 • Conversation Starter Rare
 • Collaborator Rare
 • First Post Rare
 • One Year In

Recent Badges

0

Reputation

 1. w takim razie biorę go z extra rabatem. Zrobię porównanie z Nolle i ADBL. Wysyłam do Was wiadomość na priv
 2. to u Was zamówiłem i dzisiaj rano poinformowaliście mnie, że będzie za 2-3 tygodnie. Do końca tego tygodnia to bym poczekał te dwa dni...
 3. no co ty para? na 100% zawór start/stop. Zdemontuj dokładnie cały zawór wyczyść, nasmaruj smarem silikonowym lub białym i poskładaj. Pamiętaj, że zawór składa się z dwóch części, druga jest głębiej w głowicy i również posiada oring, który także trzeba nasmarować. Koniecznie odłącz wąż od głowicy, wyciągnij sprężynkę i plastikowy zaworek. Zaworek także trzeba wyczyścić a oring nasmarować smarem. W razie problemów z demontażem drugiej części zaworu start/stop pisz śmiało.
 4. Właśnie dostałem info od sprzedawcy, że SERVFACES nie jest dostępny, będzie za 2-3 tygodnie. Zamówiłem 3l Nolle więc jeśli ktoś by chciał 1 czy 2 litry to chętnie odsprzedam. Mogę przelać do nowej butelki z dozownikiem. Dokładnie takiej samej jak jest rozlewany SERVFACES czy Micro Restore Detergent. Zapraszam na priv
 5. z Poznania jestem Wczoraj zamówiłem SERVFACES. Powinien starczyć na 2 lata. Mam nadzieję, że skuteczność dopierania plam będzie na lepszym poziomie niż ADBL. A jak nie będzie to zacznę moczyć w apc dzień przed praniem. Na pewno podzielę się z Wami opinią po wypróbowaniu SERVFACES.
 6. jak czytam o SERVFACES to same bardzo pozytywne opinie na rynku niemieckim. Chyba, że producent "filtruje" opinie na wszystkich stronach. Jeszcze dziś rano byłem pewny wyboru a teraz V1RU$ mi zamieszał. Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że V1RU$ cały czas się w tym obraca i potrafi docenić dobry produkt więc jest wiarygodnym źródłem. Za SERVFACES przemawia jakość domywania, wydajność i butelka 1 litr, niestety wychodzi najdrożej. Za Nolle przemawia jakość domywania fibr, wydajność, cena (najtańszy w zestawieniu) ale świadomość, że przez 10 lat będę go miał trochę mnie przeraża. Żeby się nie okazało, że po 2 latach straci swoją ważność i wyjdzie zdecydowanie najdrożej ze wszystkich dostępnych środków na rynku. Wszystko wskazuje na to, że po przeczytaniu 56 stron tego wątku wybiorę produkt, który pojawił się dopiero na 57 stronie ...
 7. nie spotkałem Nolle w butelkach 1 l. Masz jakiś namiar na sklep? Właśnie to mnie powstrzymuje przed zakupem 3l. Zastawiam się czy nie straci ważności. Piorę co 2-3 tygodnie fibry więc będę go miał przez ... 10 lat ! Hmm. List byłby lepszy niż 3l Poczytam o Servfaces Fiber Wash, widzę, żę jest dostępny w litrowych butelkach. Na dodatek butelka z dozownikiem co jest wygodne.
 8. Do tej pory używałem ADBL i bez szału, mikrofibry są miękkie ale z domywaniem mogło by być lepiej. Płyn się kończy więc pora na coś nowego. Przeczytałem cały wątek i mimo jednej tylko wzmianki o tym produkcie, skłaniam się na NOLLE MICROFIBER CLEAN NEW FORMULA. Wydajność i skuteczność niby przewyższa wszystkie inne. Piszę niby bo nie sprawdziłem, opieram się na opiniach innych. Koszt 169 zł za 3l, niby dużo ale dawkowanie 8-12 ml na pranie. Czyli przy dawkowaniu 12 ml wychodzi równo 250 prań. Porównując z innymi: - SG koszt 146 zł za 5l, dawkowanie 50 ml, czyli jedno pranie to koszt 1,46 zł - ADBL koszt 136 zł, dawkowanie 50 ml, = 1,36 zł - Nolle koszt 169 zł, dawkowanie 12 ml = 0,68 zł Jeśli się mylę lub wiecie coś czego ja nie wiem to mnie poprawcie. Porównałem także suszenie na sznurku z wytrzepaniem fibry i suszenie w suszarce. Przepaść. Suszarka robi piękną robotę.
 9. Problem rozwiązany, faktycznie jest to zaworek od Start Stop. Wystarczy dokładnie wyczyścić całość z osadu wapiennego, szczególnie należy zwrócić uwagę na drożność dwóch otworów w nakrętce. Przesmarować oring i poskładać. Do odkręcenia zaworu jest potrzebny klucz 25 mm. Zawór należy dokręcić z siłą 6 Nm.
 10. rozwiązałeś swój problem? U mnie jest to samo. Mam nowe uszczelnienie głowicy, sprawdziłem wszystkie oringi, wszędzie sucho. Zostaje moduł Start/Stop, czy wymieniałeś go u siebie?
 11. zrobiłem 1:40 i słabo wyszło, bardzo słabo, nie jestem pewny czy w ogóle coś ruszyło czy to tylko ciśnienie z myjki. Poprawiłem 1:20 i było lepiej ale nie wiem czy to dlatego, że większe stężenie czy dlatego, że drugi raz zarzuciłem oprysk na wstępnie zmiękczony brud. Następnym razem od razu wystartuję z 1:20. Tak czy siak efekt z oprysku wydaje się lepszy niż z PA przy niskich temperaturach.
 12. 1:20 do oprysku nie za duże stężenie? Tyle daję do PA. Zastanawiam się nad 1:40, 1:30 do opryskiwacza. Dzisiaj myłem 1:20 w PA i mimo dodatniej temperatury (+2) piana marzła. Z opryskiem powinno być lepiej, a przynajmniej tak mi się wydaje.
 13. Panowie o co chodzi z dostępnością Glass Magic`a w bańce 5 l? Nigdzie nie ma dostępnego. Na zapisy jest tylko?? Wczoraj oglądałem na YT jak DetailingowyDziadzia pojechał po FX`ie, którego używam, twierdząc, ze DM jest zdecydowanie lepszy stąd moje zainteresowanie tym produktem. Wy także go mocno zachwalacie więc i ja spróbuję. Tylko co z tą dostępnością?
 14. Cześć wszystkim. Dzięki, że tworzycie to forum i dzielicie się swoją wiedzą i doświadczeniem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.