Skocz do zawartości

Pranie mikrofibr


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

@Maciej WTN Zawsze po docieraniu od razu wrzucam fibry do wiadra z wodą,  czasami z APC,  następnie szybko do pralki i jest ok. Nie stosowałem wielu powłok,  może nie przy każdej się to sprawdzi,  niemniej jednak u mnie działa 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Panowie, pytanie od amatora. Pierzecie ręcznik i mikrofibry przed pierwszym użyciem? Mam Pin towel, waxpro no limit do pasty + gentleman work stuff do wosku. 

A no i jeszcze rękawica work stuff storm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Trewor1991 - ręczniki do osuszania niekoniecznie wymagają prania przed pierwszym użyciem, ale MF do pracy z woskami/QD/powlokami - obowiązkowo. Zmniejszysz ryzyko "kłaczkowania" (chociaż niektóre MF mają tendencję do "kłaczkowania" nawet po kilku praniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj po myciu samochodu rinseless przy użyciu 4 mikrofibr postanowiłem je wyprać - zwykle czekam aż uzbiera się cała kupka i piorę w pralce, ale tym razem chciałem te 4 fibry wyprać ręcznie - były bardzo brudne, głównie po myciu dolnych partii auta.

Włożyłem fibry do ok 2 l ciepłej wody i dolałem ~50ml Koch GS. Początkowo chciałem je zostawić do odmoczenia w GSie na kilka godzin, a potem ręcznie doprać z dodatkiem płynu do prania, ale myślę sobie aby sprawdzić czy samym GSem da się je w miarę dobrze wstępnie oczyścić. 

Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony tym, jak dobrze po 5 minutach ręcznego miętoszenia mikrofibr zostały one wyprane, zrzuciły wszelki brud i nie zostały żadne przebarwienia.

Nie wiem czy to zasługa tego że mikrofibry były po myciu rinseless całe w roztworze ech2o czy nie, ale po dwukrotnym wypłukaniu tak wypranych fibr, nie mają one ani grama zabrudzenia - nie wiem czy nie lepiej doprane jak po praniu w pralce w płynie do prania.

Skuteczność mega i chyba będę teraz tak fibry prał, natomiast pytanie czy częste pranie w APC nie zniszczy ich zbyt szybko?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2022 o 16:46, powerf napisał(a):

Skuteczność mega i chyba będę teraz tak fibry prał, natomiast pytanie czy częste pranie w APC nie zniszczy ich zbyt szybko?

z mojego doświadczenia, to MF które maja kontakt z APC, po czasie robią się trwarde, szorstkie etc 🙂 dlatego selekcjonuje je.

Doprało się elegancko bo brud był jeszcze swieży. No i jednak użyłeś APC. Pranie ręczne potrafi czasem byc bardziej skuteczna niż pralka 🙂 wyplucz zawsze jeszcze w wodzie z dodatkiem octu.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cannabinol  miałem SG , GS i obecnie P&S. Pomiędzy SG a P&S , nie widzę praktycznie żadnej różnicy , poza zapachem. 

GS najsłabiej dopierał. 

Do P&S niby nie trzeba dodawać octu do płukania, nie odczułem tego. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mam do wyprania fluffiego, ale że był on głownie używany do docierania wosków w ostanim czasie (z jakiegos powodu nim mi szło to najprzyjemniej v:) to niechciałbym go wrzucać do pralki żeby jej nie zawalić, wiec będe musiał to chyba zrobić ręcznie - macie jakieś tipy co gdzie i jak zrobic? Na stanie mam płyn od SG i chyba jakąś resztke białego jelenia. Miałem pomysł żeby wlać wode z płynem i octem do miski w okolicy tych 40 stopni, do tego wrzucić ręcznik na jakiś czas żeby troche to wszystko namokło i lekko odpuściło, a później to ręcznie lekko poszorować. Czy może raczej szkoda zachodu, nie bać sie i to wrzucić jak człowiek do pralki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Fibry od razu po robocie piorę w pralce w Bialym Jeleniu :), do płukania dodaje ocet. Bardzo często podczas prac tak wypranymi fibrami mam białe paprochy na aucie, głównie na szybach. Co może być tego przyczyną ? ( za mało, za duzo środka piorącego, octu ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcin - wg mnie najczęściej to wina albo słabej jakości fibr, albo braku "wytrzepania" fibr zaraz po praniu (przed rozwieszeniem do schnięcia) i po wyschnięciu. Chociaż kilkukrotnie nawet te "lepszej jakości" MF (np. Boa z CarPro, lub WS Gentelman) zostawiały mi "włoski" na lakierze. I nie pomagało tu nawet "wyczesywanie" fibr po praniu - chociaż wtedy tych "włosków" było nieco mniej. Po kolejnym praniu problem znikał (nie piorę w Jeleniu, tylko w dedykowanych do MF środkach i dodatkowo dodaję octu do końcowego płukania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Eidos71 napisał(a):

@Marcin - wg mnie najczęściej to wina albo słabej jakości fibr, albo braku "wytrzepania" fibr zaraz po praniu (przed rozwieszeniem do schnięcia) i po wyschnięciu. Chociaż kilkukrotnie nawet te "lepszej jakości" MF (np. Boa z CarPro, lub WS Gentelman) zostawiały mi "włoski" na lakierze. I nie pomagało tu nawet "wyczesywanie" fibr po praniu - chociaż wtedy tych "włosków" było nieco mniej. Po kolejnym praniu problem znikał (nie piorę w Jeleniu, tylko w dedykowanych do MF środkach i dodatkowo dodaję octu do końcowego płukania).

A co używasz do prania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Marcin napisał(a):

A co używasz do prania ?

Aktualnie P&S Rags To Riches, Servfaces Fiber Wash i 3D Towel Kleen (zamiennie - nie mam ulubionego). Wcześniej był Sonus, Shiny Garage, Micro Restore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.