Skocz do zawartości

Pranie mikrofibr


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mój ręcznik do wycierania auta odmówił posłuszeństwa po tym jak wyprałem go z fibrą do nakładania qd, mam pytanie bo jest on nadal miękki itp poprostu nie chłonie, mogę go używać do polerowania wosków itp ? ps 900gr/m2 i drugie pytanie, czy używacie do prania szarego jelenia w kostce czy można w płynie ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prościej wciapać po prostu taki płyn do prania jaki się ma pod ręką? Po diabła kombinować? Ja fibry piorę w takim płynie do kolorów jaki akurat jest pod pralką, do szufladki na płyn do płukania wlewam z dwie łyżki octu, 60 stopni i wio. Jakieś specjalne płyny, mydła, ą i ę - po co? Zwykły płyn wypierze i chińską fibrę i Microfiber Madness bez problemu. Obie będą nadal działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alfaJersey hmm. Jeśli masz czysty detergent to tak. Jeśli zostawia coś po sobie to jest szansa, że twoje fibry będą tracić właściwości. Po przesiadce z jeleni na dedykowany płyn do ręczników nie sądzę, żebym wrócił. Nawet starsze ręczniki odzyskały miękkość i moc.

Po większych akcjach w pralce są ręczniki za kilkaset złotych. Tak do przemyślenia 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko płyny z lanoliną coś zostawiają. Reszta to kwestia odpowiedniej temperatury prania (30 czy 40 stopni to za mało) i płukania. Ja po każdej akcji mam w pralce fibr za parę stów bo myję waterless/rinsless więc schodzi tego sporo, a używam tylko dobrych jakościowo szmat. Nie mam problemu, a miętuski MM które bardzo lubię mają już za sobą paręnaście prań i nadal działają jak nowe.

 

I żeby nie było, miałem płyny dedykowane do fibr. Te detailingowe (ADBL i coś jeszcze) i te "normalne" (płyny do ubrań sportowych) - nie widziałem różnicy między nimi a Woolite do kolorów 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończy mi się ADBL i pewnie pójdę teraz w stronę SG ale zastanawiam się też nad jeleniem. Ile tego jelenia się lało (w necie nie ma dawkowania do normalnego prania) - 100ml na pranie po bezdotyku (odpowiednik 25-30 ml w SG czy ADBL) i ze 200 za całą pralkę (odpowiednik 50-60 w ADBL czy SG) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SG daje się 50ml, natomiast Biały Jeleń, to trzeba dać jakieś 2 nakrętki (nie wiem ile to jest) - białego jelenia warto mieć do prania takich "czystych mikrofibr" po docieraniu wosków itp 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...

Nie miałem żadnego specjalnego płynu więc wyprałem fibry wczoraj w vizirze z octem dodanym do płukania. 
Moc dopierania nieco mniejsza niż przy ADBL ale nie mogę powiedzieć żeby fibry straciły na miękkości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Strus napisał:

Nie miałem żadnego specjalnego płynu więc wyprałem fibry wczoraj w vizirze z octem dodanym do płukania. 
Moc dopierania nieco mniejsza niż przy ADBL ale nie mogę powiedzieć żeby fibry straciły na miękkości. 

miękkość ok..... a jak z chłonnością ?? Po jednym razie, to tam nic fibrom nie będzie, ale pytanie jakby było jakbyś cały czas tak prał, czy z biegiem czasu nie byłoby inaczej. Znam detailerów co piorą w proszku i żyją 😛 oczywiscie z octem  😛  

Sam ostatnio prałem w normalnym PERSIL GEL + ocet i było ok 🙂 

Słowo klucz i robotę robi - OCET

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.