Skocz do zawartości

Pranie mikrofibr


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś z was porównanie, jak wychodzi Good Stuff vs Kiurlab? Używam GS i nie narzekam, jak fibra mocno brudna to wrzucam pierw na noc w miskę z GS-em i wodą, a dopiero potem pranie w pralce. Z reguły zabrudzenia znikają bez problemu. Zastanawiałem się nad przejściem na Kiurlab, bo każdy zachwala - poczta pantoflowa najlepszy marketing 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@imola33 ja tam nie widzę różnicy między praniem w zwykłym żelu czy dedykowanymi do detailingu, kiedyś przez przypadek kupiłem butelkę Shiny Garage to używam, miałem próbkę Kiurlab i Sonax , no pierze , i tak mocno brudnej nic nie dopierze, teraz po Kiurlabie wróciłem do Shiny i ja nie wiem czym się ludzie zachwycają.Jak się skończy to będę prał w żelu, czasami octu dolewam do płukania ale i tak różnicy nie widzę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w ramach nie zasypywania półek środkami dedykowanymi do każdej czynności z osobna, nie lepiej byłoby zastosować APC? Np. polecanego Koch'a GS? Ja dziś prałem fibry i rękawice w tym apc+ocet w zasobniku na płyn i efekt bardzo bardzo dobry. Cenowo nie wychodzi drożej, a wystarczy kupować Koch-a w dużej bańce i będzie "do wszystkiego". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arczar Piorę mikrofibry w GSie już od około roku, super się sprawdza. Nie rozumiem po co kupować specjalny płyn do prania mikrofibr. Tak samo jak nie rozumiem po co kupować specjalny płyn do mycia szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arczar Piorę mikrofibry w GSie już od około roku, super się sprawdza. Nie rozumiem po co kupować specjalny płyn do prania mikrofibr. Tak samo jak nie rozumiem po co kupować specjalny płyn do mycia szyb.

Ile lejesz GSa? Z Surfex HD próbowałeś może? Bo akurat mam bańkę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, powerf napisał(a):

@Bapko Jeśli jest w pełni załadowana to 100 ml, jeśli mniej to 70-80ml

APC nie zniszczy pralki, uszczelek itp ? Wlewasz APC (silnie skoncentrowany) do zasobnika na proszek czy do bebna z woda ?

 

Druga kwestia ostatnio zauważyłem ze moje mikrofibry zostawiają takie mini niteczki, szczególnie to widać na szybie po myciu, jak sie tego pozbyć z mikrofibr ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem płyn do prania mikrofibr Deturner no i niby wszędzie w sklepach piszą że jest do prania mikrofibr, na bańce "microfiber wash" a w przeznaczeniu produktu nic o tym nie wspominają. Piszą że po odpowiednim rozcieńczeniu może być do czyszczenia gumy, plastiku, felg, komory silnika a o praniu ani słowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AndrewZS to ja mam jakieś chińskie te mikrofibry...

Prane w zwykłym żelu ...brudne

Prane w Shiny Garage...brudne

Prane w Sonax ...Brudne

Prane w MiWash ...brudne 

W tym tygodniu nawet moczone całą dobę w Shiny Garage,wyprane w Shiny Garage z octem i...brudne.

Na szczęście tylko te 3 są w tak agonalnym stanie, reszta sporo lepsza ale idealnie czyste to one nie są.

Jakoś stare one nie są najstarsza ma pewnie z 4 miesiące , prane średnio raz w tygodniu.Na szczęście fibr mi nie brakuje zwłaszcza przy korektach i ceramikach co auto to 4-6 szt idzie do wnętrza albo felg.

Prazy okazji może podpowiecie co to za żółta fibraz mocno mięsista, nie pamiętam gdzie kupiłem , mam jedną i chętnie bym dokupił.IMG_20230902_194203.jpg.3102ab0983a1118e38fd8f4f33fcfd8e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.09.2023 o 23:26, marcineke napisał(a):
@AndrewZS to ja mam jakieś chińskie te mikrofibry...
Prane w zwykłym żelu ...brudne
Prane w Shiny Garage...brudne
Prane w Sonax ...Brudne
Prane w MiWash ...brudne 
W tym tygodniu nawet moczone całą dobę w Shiny Garage,wyprane w Shiny Garage z octem i...brudne.
Na szczęście tylko te 3 są w tak agonalnym stanie, reszta sporo lepsza ale idealnie czyste to one nie są.
Jakoś stare one nie są najstarsza ma pewnie z 4 miesiące , prane średnio raz w tygodniu.Na szczęście fibr mi nie brakuje zwłaszcza przy korektach i ceramikach co auto to 4-6 szt idzie do wnętrza albo felg.
Prazy okazji może podpowiecie co to za żółta fibraz mocno mięsista, nie pamiętam gdzie kupiłem , mam jedną i chętnie bym dokupił.

Workstuff gentleman zwykły jest bardzo mięsisty, może to to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zużyłem litr mocno polecanego Miłosza. Wcześniej stosowałem ADBL, potem Białego Jelenia. Z octem, bez octu, 40st, 60 st, różne dawki płynu. Fibry i ręczniki piorę raz na tydzień, przed suszeniem zawsze wytrzepuję fibry. Dla mnie najważniejszym aspektem jest miękkość i delikatność fibr po wysuszeniu. ADBL i Biały Jeleń - bez szału ale znośnie. Miłosz - odczuwalnie gorzej. Dla porównania prałem przez kilka tygodni fibry w pianie ADBL Yeti - troszkę lepiej od Miłosza, ale gorzej od Białego Jelenia. A na koniec mała niespodzianka. Kilka razy prałem w K2 Bela Pro (150 ml) - i tu nawet stare fibry odzyskały miękkość. Ostatnio dałem kolejną szansę Miłoszowi - i znów kiepski efekt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adi1509 Popełniłem kilka prób. Przy Yeti trzeba bardzo uważać (max 30- 50 ml) bo inaczej pralka wybuchnie. K2 Bela Pro jest o wiele bardziej rozcieńczona i nawet 150 ml nie robi rewolucji w pralce. Oczywiście piany jest dużo. Ale efekt miękkości był super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Putkowski07 Dziś rano wyprałem fibry i ręcznik w temp 60 st i z octem do płukania.  Być może powodem wcześniejszych problemów było pranie w temperaturze tylko 40 st.  Przed chwilką sprawdziłem już suchą fibrę K2 Moli i jest całkiem dobrze 👍 Nie zmienia to faktu, że efekty prania w pianie K2 totalnie mnie zaskoczyły 💪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.