Skocz do zawartości

Pranie mikrofibr


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
2 minuty temu, MMCzysci napisał(a):

Może, może... ale już kiedyś czytaliśmy, że nie wolno używać tire cleanerow, bo, o zgrozo, piana po nich jest brązowa, więc niszczymy opony emoji1.png

Wyryte w skale z S20 FE 5G
 

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był kiedyś taki wpis. Jakaś firma usiłowała udowodnić, że wszystkie cleanery na rynku są szkodliwe, poza jednym.
Jak jest tu - trzeba by sprawdzić organoleptycznie po praniu obydwoma.

Wyryte w skale z S20 FE 5G



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był kiedyś taki wpis. Jakaś firma usiłowała udowodnić, że wszystkie cleanery na rynku są szkodliwe, poza jednym.
Jak jest tu - trzeba by sprawdzić organoleptycznie po praniu obydwoma.

Wyryte w skale z S20 FE 5G




Mam za sobą 2 prania Miłoszem i fibry po praniu są całkiem fajne. Wcześniej używałem zwykłego płynu non bio , lepsze fibry były ok ale np ADBL pink zrobiły się do d..y
Jelenia nie używałem więc się nie wypowiem


Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie coś w tym jest, po praniu w jeleniu z octem czuć, że fibra jest jakby szorstka, a jak piorę w mi-washu to fibry są delikatniejsze i miększe.

Nie mam jeszcze porównania do innych producentów płynów do fibr więc więcej się nie wypowiem, ale mi wash jest całkiem spoko.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja piorę bardzo brudne w Koch GS, a stardardowe w Woolite Keratin. No i ocet do płukania.

Nie widzę, aby z fibrami pranymi w ten sposób cokolwiek złego się działo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, powerf napisał(a):

A ja piorę bardzo brudne w Koch GS, a stardardowe w Woolite Keratin. No i ocet do płukania.

Nie widzę, aby z fibrami pranymi w ten sposób cokolwiek złego się działo. 

A ile dajesz Koch-a? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marketing marketingiem, ale Mi-Wash jest świetny. Prałem w Jeleniu i Shiny Garage i fibry po Mi-Washu naprawdę są inne, Nie twierdzę, że najlepszy, ale na pewno robi robotę. Do tego cenowo bardzo przystępny

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem Mi-Wash (mała buteleczkę na próbę) wyprałem już dwa razy mikrofibry i jestem pod wrażeniem oczywiście pozytywnym, wcześniej prałem w białym jeleniu i fibry były jakby szorstkie, teraz są bardziej miękkie.
Miałem tak samo. Żeby nie było to ostatnie pranie fibr zrobiłem zrobiłem w Pinnacle i Mi-Wash w moim odczuciu wypada dużo lepiej a jest o połowę tańszy .

Nadałem z mojego fona przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem większość detailingowych płynów do prania i najczęściej byłem zawiedziony siłą dopierania. Biały jeleń zawsze pod tym względem radził sobie najlepiej. Co z tego że płyn jest super delikatny dla fibry, jak zostaje niedoprana?
Czy ten kiur mi Wash jest rzeczywiście rewolucją pod tym względem?🤔 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

@RAZERS Po praniu w pralce zostaw go na 1-2h w wiadrze z wodą i 100 ml octu, następnie jeszcze raz zrób samo wirowanie. Chodzi o to, żeby ostatni kontakt ręcznika był z miękką wodą tak by nie zostały w nim osady gdy woda odparuje w trakcie suszenia. Przy okazji się odkamieni. Po wirowaniu wytrzep go, rozwieś, a po wyschnięciu wyczesz go porządnie szczotką do czesania psów. Ostatnio tą metodą odratowałem sporo starych zużytych ręczników. 

Jeśli pomimo uprzedniego prania i płukania w pralce w wiadrze będzie pojawiać się dalej piana, to zmień wodę w wiadrze. Sam zmieniałem wodę jeszcze 2 razy i dopiero pozbyłem się wszystkich detergentów piorących z niego. Po takim zabiegu i porządnym odkamienieniu ręcznika na dotyk jest nówka. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.