Skocz do zawartości

Pranie mikrofibr


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

@Strus Kluczowy własnie jest tu OCET, który robi mega robotę 🙂 

Mikrofibry takie z ciężkim zabrudzeniem i typowe woły robocze myślę, że proszek + ocet to ok, ale takie do lakieru to lepiej płyn do prania + ocet.

Trzeba jeździć (tzn prać) i obserwować 😛  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

A ja ostatnio kupilem Micro Restore Detergent i wczoraj mialem pierwsze pranie i powiem tyle ze dopralo mega mega dobrze nawet starsze MF co były prane kilkukrotnie w sg i adbl i nie dopieralo. Od siebie moge polecić bo u mnie spisał sie bardzo dobrze 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prałem kapsułkami i ocet ale to nie było to co biały jeleń, fibry z prania na pranie traciły na miękkości. Potem jeleń je zmiękczył dopiero. 

Ktoś sprawdzał czy jest sens prac oddzielnie brudniejsze fibry od tych lepszych do lakieru czy prac razem i luz? Zawsze prałem razem ale się zastanawiam nad tym trochę. Tylko pytam czy ktoś testował czy coś się dzieje z tymi od lakieru czy szybciej twardnieją itp czy nie A jie jak się komuś wydaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lukaso napisał:

@peciu ale czym? Grzebień się nie nadaje. Szczotka do czesania psów? Dzisiaj testowałem nowe futerko po jednym czy dwóch praniach to jakoś w miarę fajnie się rozczesało ale tego co na zdjęciu już niezbyt idzie. 

Zaopatrz się w szczotkę tangle teezer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lukaso napisał:

Ponowie zapytanie. Pierzecie fibry do lakieru razem z brudnymi czy oddzielnie? Nie mówię o brudach takich typu po oleju na silniku czy smarze z zawiasów ale po jakimś czyszczeniu apc czy wycierania lampy przy szlifowaniu? 

ja piorę razem 🙂 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 godziny temu, Lukaso napisał:

Ponowie zapytanie. Pierzecie fibry do lakieru razem z brudnymi czy oddzielnie? Nie mówię o brudach takich typu po oleju na silniku czy smarze z zawiasów ale po jakimś czyszczeniu apc czy wycierania lampy przy szlifowaniu? 

również piore razem chyba ze mi sie nie zmiesci na raz do pralki to wtedy na dwa razy i sobie segreguje te "lepsze" od "gorszych"

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
11 godzin temu, Lukaso napisał:

Ponowie zapytanie. Pierzecie fibry do lakieru razem z brudnymi czy oddzielnie? Nie mówię o brudach takich typu po oleju na silniku czy smarze z zawiasów ale po jakimś czyszczeniu apc czy wycierania lampy przy szlifowaniu?

Ja mam dwa worki. Jeden lakier drugi koła, opony, felgi, progi. Czekam aż się wypełnią i piorę raz jeden potem drugi.

Ten worek "lakier" piorę w 40st a ten "koła i reszta" w 60-90st bo to głównie stare janki.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 godziny temu, lazzur napisał:

Czyli jak wrzucam do pralki fibry po qdku/wosku i do tego np wieksze reczniki do osuszania to nic sie nie stanie?

A jak żonka pierze majtki, reczniki, dressy po siłce to coś się stanie ? 😉 Rzeczy do prania kategoryzujemy na temperatury i/albo kolory. day laundry GIF

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.