Skocz do zawartości

Szampon bez wycierania albo Waterless i Rinseless


maciek_

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Wkręciłem się w testowanie tego produktu 🙂 Dokupiłem dwie butle WS + dwa atomizery pianujące i dwie butle Tenzi - i mam juz materiał do testowania na dwa auta 😄

2019-09-12-12-13-30.jpg

Wczoraj udało mi się wymyć felgi 🙂 Dlaczego mnie ten produkt tak zaciekawił ? Bo z tego co widzę totalnie nie ingeruje w LSP. Te które było słabe zostało słabe, tam gdzie było LSP - tafla po i przed użyciem Tenzi, tam gdzie LSP było mega silne  - zero zakłóceń po użyciu Tenzi 🙂 Następne tygodnie będę intensywnie testował 🙂

 

 

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Domel napisał:
Wkręciłem się w testowanie tego produktu Dokupiłem dwie butle WS + dwa atomizery pianujące i dwie butle Tenzi - i mam juz materiał do testowania na dwa auta

Wczoraj udało mi się wymyć felgi Dlaczego mnie ten produkt tak zaciekawił ? Bo z tego co widzę totalnie nie ingeruje w LSP. Te które było słabe zostało słabe, tam gdzie było LSP - tafla po i przed użyciem Tenzi, tam gdzie LSP było mega silne  - zero zakłóceń po użyciu Tenzi Następne tygodnie będę intensywnie testował
 
 


Jakieś filmiki z testów prosimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muc off też ma w swojej ofercie produkt typu Waterless. Co prawda z przeznaczeniem do roweru, ale jest 😉

Co do ONR za mną 2 mycia tą metodą i jak najbardziej mi ona odpowiada. Prewash na bezdotyku i na spokojnie w podziemnym garażu kończe robotę.

Polecam każdemu kto się nad tym zastanawia i nie ma gdzie myć swojego samochodu.

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Domel napisał:

Wczoraj udało mi się wymyć felgi 🙂 Dlaczego mnie ten produkt tak zaciekawił ? Bo z tego co widzę totalnie nie ingeruje w LSP. Te które było słabe zostało słabe, tam gdzie było LSP - tafla po i przed użyciem Tenzi, tam gdzie LSP było mega silne  - zero zakłóceń po użyciu Tenzi 🙂 Następne tygodnie będę intensywnie testował 🙂

 

Bardzo dobrze wiedzieć Domel! Czas go przetestować, @tenzi widzę że na Waszej stronie piszę że to produkt "polimerowy" czy możecie powiedzieć czy pozostawia on coś po sobie na lakierze(chodzi o hydrofobowość) czy tylko podbija połysk? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
6 minut temu, Gardor napisał:

widzę że na Waszej stronie piszę że to produkt "polimerowy" czy możecie powiedzieć czy pozostawia on coś po sobie na lakierze(chodzi o hydrofobowość) czy tylko podbija połysk? 

Pisałem wyżej, że z moich testów wynika, że nie zostawia kompletnie nic - tak to "na oko" wygląda 😉 Ale niech źródło się wypowie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, david2888 napisał:

Czy ten ONR posiada w sobie jakieś nabłyszczacze ? polimery? etc...

Polimery jak najbardziej. Czy podbija hydro? Nie wiem. Zawsze osuszałem z pomocą optiseal, który dość fajnie działał i co ważniejsze długo(ok. 2 miesięcy w aucie garażowanym).

Wg producenta ONR wspomaga wszelkiego rodzaju LSP i nie zaburza jego działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muc off też ma w swojej ofercie produkt typu Waterless. Co prawda z przeznaczeniem do roweru, ale jest
Co do ONR za mną 2 mycia tą metodą i jak najbardziej mi ona odpowiada. Prewash na bezdotyku i na spokojnie w podziemnym garażu kończe robotę.
Polecam każdemu kto się nad tym zastanawia i nie ma gdzie myć swojego samochodu.
Cześć, z ciekawości lecisz na dwa wiadra z ONR?

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten ONR posiada w sobie jakieś nabłyszczacze ? polimery? etc...

Polimery to wielołańcuchowe cząsteczki czegoś. Myślę ze każdy produkt w detailingu złożony bardziej chemicznie niż ipa ma polimery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, PIoChuUu napisał:

Cześć, z ciekawości lecisz na dwa wiadra z ONR?

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
 

Zależnie od zabrudzeń 🙂  Przy ONR staram się zrobić naprawdę porządny prewash na myjce, więc to drugie wiadro staję się zbędne. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, z ciekawości lecisz na dwa wiadra z ONR?

 

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

 

Próbowałem myć ONR na dwa wiadra przy użyciu i gąbki soft99 i rękawicy mikrofibrowej z Ali i płucząc gąbkę/rękawice w widrze z woda tylko, a potem w wiadrze z ONR tylko rozcienczalem i im dłużej myłem tym miałem wrażenie ze jego właściwości słabły i czułem jak bym mył sama woda.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Może to mój sposób na zimę 🙂

Swój prewash + płukanie bezdotyk. Bez suszenia rapido do garażu. Potem norins, wtedy suszenie? Starannie wychodzi dobrze? Tak uczciwie, zarzucalibyście po tym np cleaner na zadbanym aucie?

ONR trochę mam. Godzinę temu myłem żony furę onr+trochę sg orange na jedno wiadro. Po prostu chciałem szybko umyć a fura była głównie zapylona. Ale prewash był solidny 😉 Nie wiem jak bym się czuł z gąbką - biorę dużą rękawicę ws/gyeon to wiem, że włókna się kładą - jest i lubrykacja i pojemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
7 godzin temu, KUBA46 napisał:

ONR nie ma dodatków wosków

Nie do końca prawda. Są dwa szampony ONR. ONR Wash & Shine ma w składzie polimery, które poprawiają podczas mycia poślizg gąbki/rękawicy MF/ręcznika MF po lakierze, oraz delikatnie dodają połysku po myciu. Dodatek wosku (takiego, jak w OPT Car Wax) i polimerów ma ONR Wash & Wax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bapko napisał:

A jak to z wolfgangiem jest?

Mam również Wolfganga i wydaje mi się, że nie jest to również "czysty" szampon - pozostawia (wg mnie) po sobie delikatną warstwę polimerów na lakierze. Jedynym dostępnym u nas, "czystym" szamponem do mycia bez spłukiwania jest chyba Express Wash od Meg'sa. Cenowo wychodzi chyba najkorzystniej, nie dodaje (znowu wg mnie) nic do wyglądu lakieru. Podczas mycia gąbka/pad z MF nie ślizga się po lakierze tak bardzo, jak w przypadku ONR, lub Wolfgang'a, ale nie jest to uczucie mycia wodą. Właściwości myjące każdy z tych szamponów ma zadowalające/wystarczające. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Eidos71 napisał:

Nie do końca prawda. Są dwa szampony ONR. ONR Wash & Shine ma w składzie polimery, które poprawiają podczas mycia poślizg gąbki/rękawicy MF/ręcznika MF po lakierze, oraz delikatnie dodają połysku po myciu. Dodatek wosku (takiego, jak w OPT Car Wax) i polimerów ma ONR Wash & Wax.

Kolega pytał o ONR, więc prawda 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, KUBA46 napisał:

Kolega pytał o ONR

Najwidoczniej nie wiesz, co oznacza skrót ONR... Optimum No Rinse - są dwa rodzaje tego szamponu: Wash & Shine i Wash & Wax. Musisz trochę się dokształcić 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Eidos71 napisał:

Najwidoczniej nie wiesz, co oznacza skrót ONR... Optimum No Rinse - są dwa rodzaje tego szamponu: Wash & Shine i Wash & Wax. Musisz trochę się dokształcić 😉

Skrót myślowy ot tak, z kolegą Bapko bym się dogadał. No, ale na forum zawsze ktoś się musi przyczepić 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderator

Powolutku kompletuje zestaw do ONR ale zaciekawił mnie jeszcze ten produkt.

Używa ktoś ?

Metoda z filmiku nie różni się za bardzo od tego co robię czasami od kilku lat - czyli obfitego QDkowania całego auta.

Ale jeśli już ma to być PRO WATERLESS stąd moje pytanie. Jakieś opinie ? @ShiningCar

 

 

Spoiler

 

BTW ten gościu zawsze mnie przerażał 😛

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.