Skocz do zawartości

Szampon bez wycierania albo Waterless i Rinseless


maciek_

Rekomendowane odpowiedzi

Zna ktoś jakiś fajny zamiennik dla gąbki Optiumum Big Red Sponge, tak samo dla Optimum Opti-Seal?

Spróbowałbym tego bycia bez spłukiwania za pomocą szamponu Optiumum No Rinse, ale Big Red Sponge i Opti Seal są dosyć drogie, a nie wiem czy mi ta metoda podpasuje. Ma ktoś jakieś zamienniki?

Zamiast gąbki Big Red, może gąbka Softa, a zamiast Opti Seal jakiś zwykły QD, czy może to jakoś inaczej działa i ten Opti-Seal ma jakaś swoją część wkładu w to mycie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, asaledr napisał:

Zna ktoś jakiś fajny zamiennik dla gąbki Optiumum Big Red Sponge, tak samo dla Optimum Opti-Seal?

Spróbowałbym tego bycia bez spłukiwania za pomocą szamponu Optiumum No Rinse, ale Big Red Sponge i Opti Seal są dosyć drogie, a nie wiem czy mi ta metoda podpasuje. Ma ktoś jakieś zamienniki?

Zamiast gąbki Big Red, może gąbka Softa, a zamiast Opti Seal jakiś zwykły QD, czy może to jakoś inaczej działa i ten Opti-Seal ma jakaś swoją część wkładu w to mycie?

Zamiast Red sponge możesz użyć zwykłej rękawicy mikrofibrowej z frędzalmi(u mnie się sprawdza) tu na forum ktoś też polecam gabkę od Softa jako zamiennik. Zamiast Opti Seal może być dowolny inny sealant lub QD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Zamiast Red sponge możesz użyć zwykłej rękawicy mikrofibrowej z frędzalmi(u mnie się sprawdza) tu na forum ktoś też polecam gabkę od Softa jako zamiennik. Zamiast Opti Seal może być dowolny inny sealant lub QD.

Stosował ktoś Carpro ech2o jako rinseless?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Stosował ktoś Carpro ech2o jako rinseless?
Ja stosowałem, ale ostatnio zamiast typowego rinseless do wiaderka z wodą i Ech2o wrzucam wszystkie fibry i namaczam. Psikam na panel trochę Ech2o (1:15) i myje fibra wyjetą z wiaderka złożoną na 4, tak jak przy waterless. W wiaderku rozcieńczenie 1:200.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Sprawdza się bardzo dobrze. Moim zdaniem lepiej separuje brud z rękawicy niż norinse.

A do Wolfganga masz porównanie? Jaka rekawica myjesz (no rince)? Ostatnio jak myłem ONR to tez zauważyłem ze brud bardzo trzymał się rękawicy..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A do Wolfganga masz porównanie? Jaka rekawica myjesz (no rince)? Ostatnio jak myłem ONR to tez zauważyłem ze brud bardzo trzymał się rękawicy..

Tak, wolfgang bardziej sliski jest - zostawilem go pod glinke i jako QD.
Rekawica carpro mikrofibrowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Birkhof napisał:

Sprawdza się bardzo dobrze. Moim zdaniem lepiej separuje brud z rękawicy niż norinse.

Ja mam odmienne odczucia. Optimum No Rinse (ten bez wosku) działa na zasadzie "kapsułkowania" brudu i gąbka (OPT BRS) jest czystsza (przy lekko zanieczyszczonej karoserii możliwe jest nawet mycie na jedno wiadro). Przy CP Ech2o brud mi się maże na lakierze i oczyszczenie go wymaga więcej pracy, a ponadto metoda "na 1 wiadro" nie sprawdza się zupełnie, gdyż brud nie chce się dokładnie spłukiwać z gąbki. Podobna sytuacja jest w przypadku Meg's Express Wash - z tym, że po tym szamponie na lakierze nie zostaje praktycznie nic (podobnie jest w przypadku szamponu Feynlab). A szampon Wolfgang dobrze czyści (bardzo podobnie, a może nawet deko lepiej, niż szampon BlackFire), jednak oba pozostawiają warstwę polimerów (tak, jak Optimum No Rinse) - na szczęście "powłoka" ta szybko znika. Acha - no i szampon Duragloss - ten jest podobny do OPT No Rinse (żółtego, z woskiem) i również można próbować myć nim metodą jednego wiadra. Oczywiście wszystkie ww uwagi i spostrzeżenia dotyczą mycia poprzedzonego opryskiem roztworem danego szamponu z wodą.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Birkhof napisał:

Ja niestety nie mialem gąbki opti - testowałem na rękawicy.

Przed zakupem gąbki również korzystałęm z pada i rękawicy od Microfibre Madness. Jednak OPT BRS sprawdza się o wiele lepiej 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
39 minut temu, Eidos71 napisał:

Przed zakupem gąbki również korzystałęm z pada i rękawicy od Microfibre Madness. Jednak OPT BRS sprawdza się o wiele lepiej 😉

Zakupiłem gąbki softa - sprawdzimy - ale czaje się też na tegoż red spondża 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Domel napisał:

ale czaje się też na tegoż red spondża

Naprawdę - pomimo ceny - warto go posiadać, gdy planujesz przynajmniej w 50 % zrezygnować z tradycyjnego zalewania auta wodą na rzecz mycia bez spłukiwania. Nie wiem, czy to kwestia pianki, z jakiej wykonana jest gąbka, czy też z powodu jej budowy - ale teraz myję nią auta prawie tak pewnie, jak tradycyjną metodą przy użyciu rękawicy. Z tym, że mycie idzie szybciej, niż tradycyjną metodą, a wokół samochodu jest minimalna ilość wody. Na lakierach nie widać, aby mycie bez spłukiwania tą gąbką powodowało jakieś uszkodzenia. 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic zamówiłem na próbę ech2o i waxpro mapet. Zobaczymy jak się będzie myło. Youtuberzy z USA poza BRS i metoda Garego myją właśnie gąbka typu chenille i w miarę ja chwalą. Na chwile obecna BRS za drogi w stosunku do moich potrzeb a do metody Garego z mikrofibrami nie mogę się przekonać...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te gąbeczki Soft99, rzeczywiście inna bajka gąbki   Sprawdzimy to

 

 

Jak dla mnie trochę mała i szkoda ze jednostronna:/ aczkolwiek bardzo delikatna i w rozsądnej cenie w przeciwieństwie do Big red sponge...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół roku używam gąbki Soft99 z ONR i działa rewelacyjnie, zużycia po niej praktycznie nie widać mniejsza od BRS ale umycie średniej wielkości sedana zajmuje 20 min z osuszaniem 
Mógłbyś napisać w jakich proporcjach i jak myjesz z tą gąbeczką od soft99 bo też sobie zamówiłem własnie z takim zamiarem mycia z Ech2O
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, electro69 napisał:
17 godzin temu, AudiBlask napisał:
Pół roku używam gąbki Soft99 z ONR i działa rewelacyjnie, zużycia po niej praktycznie nie widać emoji6.png mniejsza od BRS ale umycie średniej wielkości sedana zajmuje 20 min z osuszaniem 

Mógłbyś napisać w jakich proporcjach i jak myjesz z tą gąbeczką od soft99 bo też sobie zamówiłem własnie z takim zamiarem mycia z Ech2O

8 litrów wody i 30 ml no rinse. Lecę do okoła, najpierw powierzchnie płaskie a później pionowe. Doły atakuje na samym końcu. 

Jak auto mocno usyfione to atakuje Citrus Oilem i spłukuje. Jeżeli nie to robię tylko oprysk z no rinse lub same płukanie czystą wodą w zależności czy mam dostęp do myjki czy nie 😉 

Na koniec używam qd/qw/sw jako wspomaganie osuszania. 

Ech2o mi się mazał, rysowanie było widoczne... Nie siadł mi kompletnie ten produkt jako mycie bez spłukiwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem no rinsa z czerwoną gąbką i jestem zachwycony, wreszcie w zimę będę miał czyste auto. Pierwsze testy były na samochodzie, który miał niedawno korektę i nie zauważyłem efektów ubocznych, tym bardziej, że auto nie było myte prawie miesiąc. 

Mam pytanie, jak czyścicie i przechowujecie tą gąbkę? Na zagranicznym forum wyczytałem, żeby trzymać ją cały czas w roztworze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.