Skocz do zawartości

Szampon bez wycierania albo Waterless i Rinseless


maciek_

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Gonzocc napisał:

Szukam i szukam czyli co brac najlepiej no rinse czy coś innego ?:/

Zależy o co pytasz, no rinse w sensie ONR czy w ogóle się zastanawiasz nad myciem bez spłukiwania? Bo jeśli nad konkretnym szamponem to każdy jest trochę inny w poślizgu, sile domywania, wpływie na zabezpieczenie, tym co po sobie zostawia. Jest 30 stron tematu, testy robione przez doświadczonych kolegów, różne techniki mycia. Poczytaj trochę 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię korekty lakieru ale brak dostępu do myjki i wody niestety ale od garażu mam 300 m myjnie i tam robię pre wash itp i potem na garaz glinkowanie itp i jak myslisz o no rinse

Wiem, że są studia - z takich medialnych - jak cardna czy detailing bulls (miłośnicy detailingu na yt) które z powodzeniem stosują system optimum no rinse jako zamiennik „normalnego” mycia. W Twoim przypadku chyba też nie masz zbyt wielu innych możliwości. Myślę, że nie masz się czego obawiać. A w szczególności przed korektą ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2021 o 00:20, Gonzocc napisał:

Robię korekty lakieru ale brak dostępu do myjki i wody niestety ale od garażu mam 300 m myjnie i tam robię pre wash itp i potem na garaz glinkowanie itp i jak myslisz o no rinse

Nie zastąpi ci to tradycyjnego mycia, ale w pewnych kwestiach ułatwi robote.

Na myjni musisz zrobić dekontaminacje i wypłukać Deirona, T&G.

Nastepnie w garażu możesz umyć No rinse i zrobić glinkowanie

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dokładnie tak jak koledzy wspomnieli.  Ja od dwóch lat też tak myje właśnie no rinsem.  Z tym że teraz położyłem powłokę FX protect Vision i zastanawiam się, czy do mycia ręcznego nada się ten NO RINSE, czy lepiej użyć szampon "jalowy", tzn bez polimerów itp 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Misieka6 napisał:

Dokładnie tak jak koledzy wspomnieli.  Ja od dwóch lat też tak myje właśnie no rinsem.  Z tym że teraz położyłem powłokę FX protect Vision i zastanawiam się, czy do mycia ręcznego nada się ten NO RINSE, czy lepiej użyć szampon "jalowy", tzn bez polimerów itp 🤔

Wszystkie szampony rinseless mają polimery, na tym się opiera ich działanie i stąd bierze poślig. Tylko po niektórych coś zostaje a po innych nie. ONR coś zostawia choć krótkotrwale. Z czystych jest Megs D114 ale podobno poślizg taki sobie, Griot’s na którego dostawę dużo osób ostrzy zęby ze mną włącznie😆 mck37 n914, który jest niedostępny w polsce i Feynlab który jak wspomniał wyżej kolega @Eidos71 jest bardzo fajny na powłoki bo na woskach może podjeść, ale odwdzięcza się bardzo dobrym domywaniem😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umyłem sobie dzisiaj autko po raz pierwszy żółtą gąbką od McK37. Do mycia Griot’s rinseless. I w sumie to nie jestem pewien wniosków 😆 wcześniej używałem czarnej gąbki od LC i jak wspominałem - nie widać czy się dobrze płuka, stąd żółtek🙃 do meritum.

Zacznę może od tego, że różnicy w myciu znaczącej nie ma - może gąbka od mck jest delikatnie miękksza i lepiej się ją wciska pod klamki. A może to kwestia dodatkowych wycięć i myślenie życzeniowe. Poza tym odczuwalnych różnic w poślizgu czy domywaniu nie zauważyłem. Nie wiem czy GG zaleca mycie fibrami ponieważ ich rinseless słabo puszcza brud z gąbek czy gąbka mck37 jest opracowana bardziej pod ich szampon i miała jakiś problem z Griot’sem. Woda w wiadrze była trochę brudna jak zawsze i pod gg również jak zwykle było trochę syfu. Natomiast gąbka, pomimo intensywnego czochrania o gg, wyglądała tak:

FDE03C21-CE6D-478D-9080-4BE1A538E120.jpeg.63f449d0a23887a4dd5e7eb83940897b.jpeg1EA4309C-B376-40AE-92D9-C79C076FAC1C.jpeg.4e7ed05280d6fa781ae2b3d587fde15c.jpeg

Jednakowoż po kuracji APC szybko wróciła do normy:

568CED02-A5A1-4541-B839-6859C451C293.jpeg.839a22f7e882d103d9074feab414dd83.jpeg1322F64E-A190-4BE6-B882-B34DC72EA561.jpeg.ae66a88717b86ff498c1b1a397519950.jpeg

Wygląda jakby się nie domyła na krawędziach ale to kwestia oświetlenia:

879DAC94-F6CF-4871-A217-F13580D1D258.jpeg.71c85d1db8d9d4954790ab271fd003a1.jpeg

Ogólnie wygląda jak nowa. Więc to też nie tak, że ona tego brudu nie chce oddać. Jeśli to szampon nie chce oddać syfu to wole nie myśleć o tych wszystkich myciach czarną gąbką 😂

Przy okazji umyłem też czarną - po wodzie, która z niej wypływała wnioskuje, że interwał czyszczenia APC był zbyt duży🤣 trudno człowiek sie ciągle uczy 🤪

Kolejna obserwacja to, że na gąbce McK37 APC pieniło się jak wściekłe z kolei na LC jakbym polał ją wodą. Gąbkę płukam po każdym użyciu i co jakiś czas wjeżdza APC. Przy normalnym płukaniu wodą nie leciało z niej tyle syfu. Więc warto co kilka myć je odświeżyć. Mając tylko jedną nie zwróciłem uwagi na pienienie, po prostu założyłem że tak ma być.
 

Obie wyglądają i w rękach czuć jakby były z niemal identycznej albo identycznej gąbki. Niestety nie mam zdjęć z ważenia, ale różnica była kilku-kilkunastu gram (obie w okolicach +/-200) z przewagą czarnej ale żółta ma dodatkowe wcięcia na krótszych bokach i jest MINIMALNIE mniejsza (2-3mm na każdym boku) więc pewnie stąd różnica. Teraz ich nie zważę bo pomimo mocnego wyciśnięcia są wilgotne co może przekłamać pomiar. A1F00633-9635-4B87-934A-95EFC0A379BE.jpeg.256eebad92db5ac3e063c3c62d5cd7b6.jpeg

Toteż założyłem po gęstości, że materiał pewnie ten sam albo baaardzo zbliżony. Teraz już nie wiem 😆

Czas pobawić się w naukowca i następne mycia będą ONR i wolfgangiem - zobaczymy jaka będzie różnica. No i może pewnego dnia wpadnie też N914 i pochlupie się w naturalnym środowisku 😊 

Mam nadzieję, że nikogo nie zanudziłem. Będę robił apdejty jak będę miał trochę wolnego😊 na teraz to wszystko i cytując klasyka „do zobaczenia, do usłyszenia, cześć!” 😄

  • Lubię to 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie odnośnie gąbek to która teraz jest najlepsza w kategorii jakość/cena i gdzie ją najlepiej kupić? Mam gąbkę soft99 ale chciałbym coś większego do mycia rinseless a nie jestem na bieżąco czy najlepiej kupić żółtą/czerwoną/czarną czy też niebieską 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie odnośnie gąbek to która teraz jest najlepsza w kategorii jakość/cena i gdzie ją najlepiej kupić? Mam gąbkę soft99 ale chciałbym coś większego do mycia rinseless a nie jestem na bieżąco czy najlepiej kupić żółtą/czerwoną/czarną czy też niebieską

Żółtą zamawiałem z amazona usa i wyszła 200 cebulionów, także w cenowo jest bezkonkurencyjna czarną BBS (są 2 BBS i UBS - UBS jest w kształcie rombu, taka pościnana) mam i lubię, ale jak już nie raz pisałem nie widać syfu typowo do ONR jest czerwona - takie dedykowane combo. O niebieskiej się nie wypowiem bo za dużo o niej nie wiem, ale czytałem mało przychylne opinie. Trzeba próbować moja lepsza połówka jak zamawiałem gąbkę za 160pln (czarną) to tylko przewróciła oczami a jak jej powiedziałem, że zamawiam drugą, podobną, za 200 ale z juesej to się popukała w czoło i mnie wyśmiała


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie @Adrian89

14 minutes ago, Adrian89 said:


 Trzeba próbować emoji4.png moja lepsza połówka jak zamawiałem gąbkę za 160pln (czarną) to tylko przewróciła oczami a jak jej powiedziałem, że zamawiam drugą, podobną, za 200 ale z juesej to się popukała w czoło i mnie wyśmiała emoji23.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mam wrażenie że doświadczę tego samego 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, czester napisał:

Panowie odnośnie gąbek to która teraz jest najlepsza w kategorii jakość/cena i gdzie ją najlepiej kupić? Mam gąbkę soft99 ale chciałbym coś większego do mycia rinseless a nie jestem na bieżąco czy najlepiej kupić żółtą/czerwoną/czarną czy też niebieską 😉

Tylko Ori BRS. Reszta to podróby.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ktm950 tak samo mógłbyś napisać że jako wspomagacz osuszania tylko opti seal. Reszta to podróby. 
 

No jakby nie tędy droga. To są nieco inne gąbki. Nieco inne materiały. Czarna ponoć wypada na miejsce 3. Żółta i czerwona są bardzo podobne z tym, że McKeys jest nieco bardziej delikatna niż BRS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strus @ktm950 i tak i nie.
 

Jakiś czas temu @ktm950 poruszał temat ONR i w jego przypadku Dr. David Ghodoussi opracował całą technologię, która 100% swojego potencjału ujawnia w połączeniu gąbki i szamponu. Porównałbym to do hipersamochodu, w którym zmienisz opony na ultra turbo sportowe ale nie oryginalne albo wręcz czasem dedykowane dla modelu, dla których producent przeprowadził masę testów, i które najlepiej wykorzystują potencjał samochodu. Wyniki dalej będą spektakularne ale nie będzie to 100% możliwości. Tutaj BRS będzie brylować ale doktorek nie opracował jej do wolfganga czy mck37 czy jakiegokolwiek innego rinseless’a. Co do żółtej gąbki sprawdzę ją z innymi szamponami i będę miał pełniejszy obraz. Jednak jest to zupełnie inna gąbka choćby dlatego, że nadaje się również do klasycznego mycia co w przypadku BRS jest podobno średnim pomysłem. Ale czy nie na tym polega zabawa w detailing? 😁

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strus trochę w złym kierunku próbujesz uogólniać. Osuszaczów jest multum i można używać jakiego się chce. Zresztą od czasu wprowadzenia Opti Seala minęła już dobra dekada i pojawiło się na rynku wiele innych, całkiem dobrych produktów. Natomiast BRS zostało opracowane przez OPT wspólnie z Flexi (chyba testowano co najmniej kilkadziesiąt gąbek i stricte ta czerwona okazała się najbezpieczniejsza). To jest jedyna gąbka rekomendowana do ONR i oficjalnie sprzedawana przez OPT bez zmian od 10 lat. To chyba o czymś świadczy. Reszta gąbek powstała jako chęć urwania trochę dla siebie kawałka tortu z mediów do mycia Rinseless. I pewnie mniej lub bardziej się do tego nadają. Ale tylko czerwony BRS jest w 100% kompatybilny z systemem ONR i do tego systemu najbezpieczniejszy. Testowałem zresztą czarnego UBS i BRS jednocześnie i UBS już przy lekko większym docisku zaczyna rysować.

Ale niech każdy wydaje kasę na to, co uważa za najlepsze 🙂 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ktm950 no właśnie, słowo a właściwie słowa klucz tutaj to „system ONR” i tutaj nie mam wątpliwości. Problem w tym, że przynajmniej mi ten system nie urwał doopy i dalej szukam czegoś co mi podejdzie. Narazie Griot’s miażdzy konkurencje ale może się okazać, że jednak brudzi medium i nie chce przyjąć do siebie brudu a mnie jakoś nie rajcuje mycie auta 10mf. Ale zobaczymy, może dzisiaj mówie, że prędzej przeciągnę gołą torbą po tłuczonym szkle z Sanoka do Szczecina zanim umyje auto fibrami a jutro będe je odmaczał w Griot’sie i grzecznie przecierał 😆 szkoda, że nie mam N914 na testy…😝 ale może przyjdzie i taki dzień 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzięki uprzejmości kolegi @ktm950, udało się przetestować Mck37 N914 rinseless z Big Gold Spong’em od Mck37.
4EF61038-DE84-4C75-9E8D-93F5DD875972.jpeg.4925496ffcb57d903177f0a0f339c740.jpeg

Wnioski moje są takie, że naprawdę dedykowany zestaw to dedykowany zestaw. Sprawdzałem żółtą gąbkę z Griots’em - efekty kilka postów wyżej. Niestety nie mam zdjęć, ale próbowałem ją sparować z wolfgangiem i ONR. Efekt lepszy niż z griotsem ale gąbka dalej wymagała kuracji APC żeby przywrócić jej kolor. Po ONR wręcz mam wrażenie, że niestety ale odrobinkę się zaplamiła z jednej strony - wielokrotne płukanie APC nie przywróciło jej w 100% oryginalnego koloru. Nie jest to tragedia, ale coś tam widać. Natomiast w parze z dedykowanym dla niej szamponem:

2F07129B-C031-4A05-AC92-2E7DF81C0EA5.jpeg.cf9614a85c93deb1c991799240c5c221.jpeg16CC97A1-69C2-4292-AE07-58BE68A745F4.jpeg.3370d91ac18535d080cdac529bf9e6c2.jpeg

cały syf bez najmniejszego problemu pożegnał się z gąbką. Z każdym innym szamponem mimo tarcia o gg wielokrotnego wyciskania, moczenia itd. dopiero APC usuwało syf.  Tutaj wystarczyło dwa razy pogilać i czysto.


auto nie było strasznie uwalone, dzisiaj spłukane demi za 1,5zl więc brudu musiałem szukać na progach 😉 następnym razem zapuszcze auto trochę bardziej przed myciem, zobaczymy jak wtedy będzie. Natomiast wstępne oględziny zapowiadają się bardzo obiecująco.
Poślizg N914, umieściłbym gdzieś trochę lepiej niż wolfgang ale chyba troszkę gorzej niż griots - jednakowoż to moja subiektywna opinia. Jak narazie chyba tylko ONR jak dla mnie odstaje znacząco od reszty - niestety w negatywnym znaczeniu. Za jakiś czas będzie update z brudniejszego auta bez prewashu, zobaczymy co wtedy pokaże (może jeszcze w tym tygodniu?😁 w czwartek czeka mnie 300km a ma być deszczowo - zobaczymy🙃).

Btw. ostatnio mam wrażenie, że ostatnio jestem trochę sam w tym temacie😝

  • Lubię to 6
  • Super 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adrian89 @lodowa Opti coat =/= Optimum. 

https://www.officialcaliforniadetailing.com/opticoat/

30f7d59e8c4f8ad8bdad21c732c0a0ea.jpg

Śmiem twierdzić inaczej

Edit: nawet w sklepie mxnowicki produkty opticoat sa opisane jako produkty OPT
331fd2fb312b5b3b34add920af0e0d54.jpg



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.