Skocz do zawartości

Jaki wosk polecacie i dlaczego?


Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, malacz napisał:

Cena kosmos 🙂 ale dziękuje 😉 Ogólnie sporo czytałem i zastanawiam się nad 3 woskami :
- ZYMOL Titanium
- Soft99 Kiwami
Wolfgang Deep Gloss Paint Sealant 3.0

Na biały kolor nie warto aplikować wosków naturalnych patrz zymol. Głębi żadnej nie wydobędziesz. Selant. 

Wolfganga aplikuje od kilku lat na zimę na dwa auta. Wytrzymuje całą zimę. Oczywiście mówimy o dedykowanym cleanerze+wosk.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@malacz Sprobuj Infinity Wax SuperGloss+ 🙂 Nie pozalujesz. Bije na glowe inne, a aplikacja wejdzie Ci w glowe na dlugo, tak jak pierwsza dziewczyna 😉
A jak chcesz cos, co zrobi robote, jest spoko, nie drogie, wydajne, robi lustro, i polezy sporo-Polymer NetShield od Sonaxa 😉 Bialy akryl, nie oszukujmy sie, nic z niego nie zrobisz, oblac go "szklem" przy jak najmilszej pracy, i przy ogromnym, koncowym zadowoleniu. 
A za cala reszte, skup sie na dobrym dbaniu o bialy lakier, zeby go nic nie zamulalo (brud) i nic wiecej nie trzeba. Nie robmy ognia, z bialego akrylu. 
Pojdz tymi sciezkami, bo tak to skupisz swoja uwage na produktach, ktore nie dadza Ci nawet 1/5 swoich wartosci. Tak jak wymieniany tutaj propozycje, Titanium? HoW? Kiwami? co tam jeszcze? Wszystko to, co wrzuca glebie w lakier, i doslownie go topi, robiac z niego mega gleboki efekt. Utopisz sie w bialym? To jak skakanie na glowe do pustego basenu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, malacz napisał:

Czyli wolfgang po aplikacji powinien wytrzymać do jesieni . Jak to w końcu jest że jedni odradzają kładzenie selantów na lato ( spotkałem się z taką opinią). 

Jak auto będzie stało w garażu do jesieni to tak :).

A na poważnie to nie oczekujmy cudów, przy odpowiednim traktowaniu parę miesięcy wytrzyma. Kładłem również latem, nie widzę uzasadnienia dlaczego nie latem?. Efekt ten sam - głębi jakiejś nie ma ale szklistość i połysk mega. No i śliskość.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Eidos71 napisał:

Moja propozycja będzie "gruba cenowo", 

Myślę, że ktoś kto się zatsanawiał nad kiwami, albo ewentualnie samplerem Z. To nie weźmie WA Quartz za 500zł puchy. Tym bardziej jak ma to być jeden do skrajnie różnych lakierów.

 

6 godzin temu, malacz napisał:

Posiadam cleaner Prima Amigo według mnie świetny

HDC nie jest konieczne, zymole też ładnie siadają na Amigo jakby co...

3 godziny temu, malacz napisał:

Ogólnie sporo czytałem i zastanawiam się nad 3 woskami :
- ZYMOL Titanium
- Soft99 Kiwami
Wolfgang Deep Gloss Paint Sealant 3.0

pierwszy zaoferuje ładne krople i w sumie tyle, dosyć trwały jak na stajnię Z

drugi, ogólnie poprawny, uniwersalny i wszechstronny, ale nie jakieś och ach,

trzeci tu się zaczyna robić ciekawiej, dobry połysk, trwałość i przyzwoita głębia jak na sealant

sprawdza się i na ciemnych i na jasnych

 

wiele osób powtarza schematy i do białych poleca sealanty, tym bardziej wolfganga, który bez wątpienia jest w czołówce

 

ale należy pamiętać, że biały z zapytania to 30 letnia żywica bez klaru... Tu możesz śmiało pokusić się o powłokę.

Jak ma być tanio to za 60 zł kupisz 10ml Cq UK 3.0 za drugie 60 wosk Bilt Hamber Finis na ciemny samochód i masz zestaw.

Druga opcja, Tac System Moonlight. Nadaje się na oba. Testowane na kolorach od super jasnych po czarne i wygląd jest fajny.

 

Teraz kombinuj 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, czakisek napisał:

@ghost jak odniesiesz szklistosc wolfganga do tacsystem moonlight. Ktory wnosi wiecej do looku ?

Oba wnoszą, ale bezpośredniego porównania nie robiłem na jednym elemencie, z obu byłem zadowolony na większości kolorów, tyle że jako wisienka na torcie na samochody po korekcie, żadnego nie polecam na lakier w średnim i słabym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, malacz napisał:

Dziękuje bardzo za wszystkie propozycje, wybór padł na Wolfganga 🙂 Jeszcze tylko pytanie czy dobrze będzie leżał na Prima Amigo czy może lepiej Dodo juice prime ? 

Niestety, ale chcąc uzyskać trwałość, musisz położyć WDGPS na jak najbardziej jałowy lakier - najprościej potraktować powierzchnię dedykowanym cleanerem od Wolfgang'a. Na Prima Amigo, pomimo fajnego efektu, sealant Wolfgang'a nie wykaże się swoją trwałością (przetestowałem taką kanapkę vs cleaner i sealant od Wolfgang'a). Jeśli jednak nie zależy Ci na rzeczywistej trwałości WDGPS i pogodzisz się z tym, że trwałość kanapki tego sealanta na Amigo wyniesie maksymalnie ok. 2 miesięcy latem - będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Eidos71 napisał:

Niestety, ale chcąc uzyskać trwałość, musisz położyć WDGPS na jak najbardziej jałowy lakier - najprościej potraktować powierzchnię dedykowanym cleanerem od Wolfgang'a. Na Prima Amigo, pomimo fajnego efektu, sealant Wolfgang'a nie wykaże się swoją trwałością (przetestowałem taką kanapkę vs cleaner i sealant od Wolfgang'a). Jeśli jednak nie zależy Ci na rzeczywistej trwałości WDGPS i pogodzisz się z tym, że trwałość kanapki tego sealanta na Amigo wyniesie maksymalnie ok. 2 miesięcy latem - będziesz zadowolony.

+ 1 przy Wolfgangu to cleaner robi robotę. Nie ma sensu kłaść go na inny cleaner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Bielutomek napisał:

@malacz Sprobuj Infinity Wax SuperGloss+ 🙂 Nie pozalujesz. Bije na glowe inne, a aplikacja wejdzie Ci w glowe na dlugo, tak jak pierwsza dziewczyna 😉
A jak chcesz cos, co zrobi robote, jest spoko, nie drogie, wydajne, robi lustro, i polezy sporo-Polymer NetShield od Sonaxa 😉 Bialy akryl, nie oszukujmy sie, nic z niego nie zrobisz, oblac go "szklem" przy jak najmilszej pracy, i przy ogromnym, koncowym zadowoleniu. 
A za cala reszte, skup sie na dobrym dbaniu o bialy lakier, zeby go nic nie zamulalo (brud) i nic wiecej nie trzeba. Nie robmy ognia, z bialego akrylu. 
Pojdz tymi sciezkami, bo tak to skupisz swoja uwage na produktach, ktore nie dadza Ci nawet 1/5 swoich wartosci. Tak jak wymieniany tutaj propozycje, Titanium? HoW? Kiwami? co tam jeszcze? Wszystko to, co wrzuca glebie w lakier, i doslownie go topi, robiac z niego mega gleboki efekt. Utopisz sie w bialym? To jak skakanie na glowe do pustego basenu 🙂

@Bielutomek możesz coś więcej n/t tego SuperGlossa + ?. Jak trwałość ?. Jak look ?. Właśnie ostatnio przeglądałem shiningcara i znalazłem ten wosk, cenowo fajnie. Tylko jak efektowo :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rzemo wlasnie testuje ten wosk,polozony w grudniu i nadal swietnie trzyma(na zime dawalem fusso do tej pory) fajna aplikacja,ciekawy look(takie szkielko i lekkie przyciemnienie) zrzut i kropelki na poziomie fusso lub blisko,co do trwalosci trudno mi sie wypowiedziec jeszcze ale na oko te 4 miechy minimum powinien polezec,w tej cenie bomba 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche czytalem na temat firmy infinity wax i podobno primo ma dluzej lezec jak supergloss +. Otoz mam 2 woski primo i supergloss + bede testowal jezeli chodzi o wytrzymalosc. W marcu mam zamiar podzielic auto na pol i polozyc. Mysle ze to bedzie miarodajny test.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalozylem kilka dni superglossa+ na auto. Lakier jasny morski niewdzieczny, żeby robic show ale ten wosk mocno mnie zaskoczyl :) czekam na testy primo czy rzeczywiście temat wart zmiany

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ghost napisał:

przydałby sie dedykowany wątek na testy tego wosku 🙂

jak zapach? 

Zastanawiam się czy może być konkurencją dla BH Finisa

Moj mini test juz zrobilem,ale patrze na jakim poziomie sa tutaj testy to ja ze swoim bym sie osmieszyl,zapach przyjemny owocowy jakby truskawka,bh finis nie znam zeby porownac,czekam tez na primo wax 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rzemo trwałości Ci nie opisze, cała reszta na najwyższym poziomie. 

 @ghost  raczej stawiałbym SG dużo wyżej od Finisa-lecz zestawienia obu obok siebie nie widziałem 🙂 może ktoś ma jakaś resztkę Finisa, opłaca wysylke i zrobię test 🙂 SG vs Finis 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otoz kiedys widzialem rozmowe na fb infinity wax ktos pytal sie o trwalosc woskow i zalozyciel klasowal za najbardziej wytrwaly diablo zaraz za nim primo i na koncu supergloss+, wydaje mi sie ze jak ktos dba i myje auto lagodnymi srodkami to pol roku lub 10 tys km powinny wytrzymac...otoz nie wiem co sypia w trakcie zimy w uk ale u nas napewno woski maja ciezej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.