Skocz do zawartości

Jaki wosk polecacie i dlaczego?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
9 godzin temu, ghost napisał:

Teraz jestem na wyjeździe, ale dostałem info, że w domu już czeka na mnie sprzęt. I będę regularnie wrzucał udokumentowane efekty

No to czekamy 🙂 Nie obraz się proszę ale wygląda to bardzo nie wiarygodnie, jakby kopiowane ze wszystkich możliwych stron detailingowych, for zagranicznych, Forensica, DW i innych 😉 Zero Twoich zdjęć i dokumentacji. Dlatego też się zastanawiam jak ktoś może i ma czas testować setki kombinacji 😉 Nie wiemy nawet, czym jeździsz i jak wygląda Twoje daily 🙂 Prawdziwy "duch" 😉

Wszystko co opisujesz jest super, potrzeba takich ludzi - ale trzeba nam to uwiarygodnić. Testy, prezentacje i najważniejsze zdjęcia 🙂 Mam nadzieje, że temat u Ciebie ruszy.

Pozdrawiam i życzę miłego detailingowania 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Domel napisał:

No to czekamy 🙂

To zróbmy dla wszystkich, że tylko posty z dowodem używania danego produktu w postaci zdjęcia zostaną a reszta będzie kasowana 🙂

 

Ktoś wyżej napisał, że Fusso lubi goły lakier. Powtarzany slogan ale nikt inny się nie pokusił żeby sprawdzić co się stanie gdy zrobimy inaczej. 

Fusso12.jpg

Z pełnej puszki 200 gram przebiłem się do jej dna, wydaje mi się, że coś tam wiem o produkcie o którym się wypowiadam i jest szansa, że użyłem go więcej niż raz 🙂

 

  • Lubię to 5
  • Super 1
  • Okay 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ghost bez obrazy ale to stare Fusso 🙄

Od dawna mi chodziło po głowie skąd takie doświadczenie na temat woskow. Widać nie tylko mi. 😉

Chciałbym tylko zaznaczyć że po jednym użyciu nie ma co oceniać produktu 😉

Pozdro 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, ghost napisał:

Ktoś wyżej napisał, że Fusso lubi goły lakier. Powtarzany slogan ale nikt inny się nie pokusił żeby sprawdzić co się stanie gdy zrobimy inaczej. 

 

 

 

W przyszłym tygodniu planuje zakończyć remont garażu(o zgrozo trwa to już miesiąc). Napewno zrobie kilka "kanapek" i zobaczymy. Fusso używałem może z raz fakt, było to bardziej ogólne stwierdzenia na syntentyki niż stricte ten wosk. My bad 🙃

Dla poparcia mojej wypowiedzi- Supernatural poddał się po 3 tygodniach na cleanerze, a na lakierze wymytym IPĄ wytrzymał 5 miesięcy... 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
W dniu 4.12.2019 o 10:20, Tomas22 napisał:

@ghost bez obrazy ale to stare Fusso 🙄

Od dawna mi chodziło po głowie skąd takie doświadczenie na temat woskow. Widać nie tylko mi. 😉

Chciałbym tylko zaznaczyć że po jednym użyciu nie ma co oceniać produktu 😉

Pozdro 😉

Poruszyliście dość ciekawy temat a Wy @BiałyGTi @Domel @Tomas22 to dość ładnie podsumowaliście. 
Nie piję tu personalnie a do ogółu dość aktywnych forumowiczów.
Cały czas wydawało mi się ,że jakieś tam pojęcie mam ale gdy wchodzę na fka i czytam niestety dość rzadko, to łapie się za głowę. Okazuje się, że mam gówno nie pojęcie.
To jakie rozkminy niektórzy uskuteczniają, to jakie zauważają różnice między wyglądem np wosków, klasyfikuje mnie w lidze przedszkolnej detailingu.
Sam przeprowadzam testy chemii i wiem ile czasu i zaangażowania to wymaga.  
Sorry ale nie wierzę w to wszystko ale z drugiej strony wiem, że może są tacy którzy to ogarniają? Mają masę wolnego czasu , jeszcze więcej aut, ludzi którzy nimi jeżdżą i sobie testują każdą możliwą kanapkę.

Ucinam sobie paluchy i nic już nie piszę bo mnie wywalą z forum 🤣

 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie ze mialem okazje sie wielokretnie przekonac iz  profesjonalny detailing(czyli Ci co robia to zawodowo) a Ci dla ktorych to jest hobby,sposob na relaks i spedzenie wolnego czasu w weekend to 2 rozne swiaty 😁 jak mi jeden detailer profesjonalny powiedzial widzac mnie w akcji....chlopie ja nie mam czasu na takie zabawy i eksperymenty,czas to pieniadz a przecietny klient nie chce placic a wymaga konkretow i takie trzeba mu dac,inaczej bym musial zamknac ten interes 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
18 minut temu, menior napisał:

Dodam od siebie ze mialem okazje sie wielokretnie przekonac iz  profesjonalny detailing(czyli Ci co robia to zawodowo) a Ci dla ktorych to jest hobby,sposob na relaks i spedzenie wolnego czasu w weekend to 2 rozne swiaty 😁 jak mi jeden detailer profesjonalny powiedzial widzac mnie w akcji....chlopie ja nie mam czasu na takie zabawy i eksperymenty,czas to pieniadz a przecietny klient nie chce placic a wymaga konkretow i takie trzeba mu dac,inaczej bym musial zamknac ten interes 

To już temat na osobną rozprawkę. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z hobbysta jest jeszcze gorzej bo musi znaleźć na to wszystko czas 😉

Praca - rodzina - obowiązki - hobby 

Mi było bardzo ciężko znaleźć czas nie mając jeszcze takiej pełnej rodziny. Wspomagałem troszkę marki/sklepy swoim wolnym czasem. A teraz odkąd jestem ojcem nie mam na to czasu kompletnie. 9 miesięcy i ogarnąłem hobbystycznie - zarobkowo aż 5 aut 😲

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomas22 zgadza sie ale robiac to zarobkowo musisz patrzec pod katem zarobku,co Ci sie oplaca a co nie,zabiegi detailingowe sa bardzo czasochlonne a klient nie jest sklonny placic za kazdy skrupulatnie przeprowadzony zabieg zajmujacy X godzin....wiec co mam robic za darmo 😂 tak mi odpowiedzial detailer profesjonista 😂 ma byc szybko,tanio a kasa musi sie zgadzac 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 godzinę temu, menior napisał:

Dodam od siebie ze mialem okazje sie wielokretnie przekonac iz  profesjonalny detailing(czyli Ci co robia to zawodowo) a Ci dla ktorych to jest hobby,sposob na relaks i spedzenie wolnego czasu w weekend to 2 rozne swiaty 😁 jak mi jeden detailer profesjonalny powiedzial widzac mnie w akcji....chlopie ja nie mam czasu na takie zabawy i eksperymenty,czas to pieniadz a przecietny klient nie chce placic a wymaga konkretow i takie trzeba mu dac,inaczej bym musial zamknac ten interes 

To juz całkiem inna para kaloszy robiąc auta dla klientów detailing sie zmienia o 180stopni inaczej sie na to patrzy i inaczej robi 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dziwne podejście do problemu. Ja od lat już wielu zajmuję się tym hobbistycznie, mam 4 auta w najbliższej rodzinie, kilka innych w dalszej, poza tym wiele aut kolegów i przyjaciół. Czasami spotykamy sie w kilka lub kilkanaście osób, rozkładamy graty i bawimy sie nieraz po 16 godzin. każdy przy swoich samochodach i często po kilku  na jednym aucie.Wielu z nich to tez hobbiści. I nigdy, piszac na Forum o jakims wosku ,kombinacji, róznistystych miksach produktów nie dałem żadnego zdjęcia. I najpewniej nie dam. Dlatego, że nie kręci mnie robienie zdjęc, nie potrafię ich robic, nie mam sprzętu itd. To zabiera mi prawo zabierania głosu? Nie chce nikogo obrazić,ale ogromna ilość wstawianych tu zdjęc niczego nie pokazuje. Omawiany jest wosk, jego wpływ na wygląd a pokazuje sie w formie makro kawałek blachy z kropelką.  No i jaki wniosek wyciągnąc? To lepiej już opisac tak, jak robi to Ghost. Po prostu. Wróćcie Moderzy do starych zasad,które uczyniły to Forum wielkim. Dokonujcie selekcji. Na umieszczenie w dziale testy, czy psb  trzeba było sobie zasłuzyc. A teraz  czytam,że ktos od 2 miesięcy zajmuje sie autodetailingiem ,i pisze ,że zamieszcza test Collinite 476,zdjęcia robione słaba komórka," bo możę sie komuś to przyda"  Do czego się przyda ? Ja z ciekawością czytam wypowiedzi Ghosta, bo często pokrywaja sie z naszymi spostrzezeniami. Pozdrawiam !

  • Lubię to 4
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Panowie/Panie proszę nie nad interpretować tylko czytać uważnie ze zrozumieniem.
Kto zrozumiał ten zrozumiał.
Nie są to personalne podjazdy do ghosta. Bardzo szanuje jego osobę i aktywność na forum.
Podsumowując: generalnie fajnie by było gdyby tą wiedzę popierać jakimiś relacjami, zdjęciami, testami a nie tylko słowem pisanym 🙂
Pozdro.
Miłego detailingowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie tez o wiele chetniej czytam osobiste refleksje,wrazenia odnosnie uzycia produktu X w porownaniu z produktem Y i bardziej z tego wyciagam wnioski anizeli fajnych fotek ktore nic mi nie mowia (chocby w kwesti woskow o ktorych mowa,czy po zdjeciach ktos zobaczy roznice miedzy poszczegolnymi woskami? ) Nie kazdy lubi i potrafi robic zdjecia/filmy  co nie oznacza ze nie moze dzielic sie wrazeniami,a tym bardziej ktos taki jak kolega Ghost ktorego uwagi,analizy,koncepcje sa nie tylko zazwyczaj bardzo trafne ale tez cenne i pomocne dla tych mniej wtajemniczonych 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ładnie się rozbrykało stadko 🙂 lubię waszą aktywność ogólnie i w każdej opinii widzę wartość o ile jest szczera. Próbowałem sam zrobić test i wrzuciłem w w&w bo nie miałem czasu i warunków do focenia. Mimo wszystko mam nadzieję, że będzie z tego wartość w postaci... mojej opinii. Pewnie zrobię zdjęcia niemniej ich wartość nie będzie duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AreK już działam 🙂 ale sam oceń wartość dokumentacji -

Ja też z chętnie oglądam testy i relacje z foteczkami przy czym z tych fotek często niewiele wynika. Tutaj z 5ma woskami na masce starałem się uchwycić różnicę. Biorę poprawkę na światło - w lecie byłoby łatwiej. Raczej się nie udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, PiterG napisał:

Ile taka gwiazdka jesli mozna wiedziec?

Na szczęście nie jest to Rhopoint IQ za 15.000 PLN 🙂

 

Wybrałem klasyczny model Landtek GM-6. Dokładnie taki sam jak używa Brian z kanału YT Apex Detailing.

Jasne, że można, cena (z VAT) wyszło niecałe 700 PLN.

47 minut temu, Tomas22 napisał:

@ghost 

No nieźle. Dawaj znać jak odczucia z działania.

Masz jak w banku 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.