Skocz do zawartości

3D Car Care - Pasty Polerskie


Domel

Rekomendowane odpowiedzi

@Domel trochę się nim pobawiłem i też zauważyłem, że po wymyciu wipe outem drobne swirle wyłażą 🙂  zrobiłem "test", jeden panel wymyłem, a drugi zostawiłem nie wymyty i zobaczymy jaki efekt i jaka różnica będzie jak położę wosk 🙂 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel trochę się nim pobawiłem i też zauważyłem, że po wymyciu wipe outem drobne swirle wyłażą   zrobiłem "test", jeden panel wymyłem, a drugi zostawiłem nie wymyty i zobaczymy jaki efekt i jaka różnica będzie jak położę wosk  
Możesz napisać czym ciołeś DA czy rotacja ? I na jakim padzie ? I jakie auto?. Możesz podzielić się czy twoim zdaniem jest duża różnica na plus między panelem przed korektąspeedem a po ?

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dałem się wciągnąć w temat; polo więcej stoi niż jeździ.. ale trafiło się volo które więcej jeździ niż stoi. kumpel jeszcze nie wie, że to nie będzie "kiwami" 😉 pete's na speed'zie? czemu nie! 😄 

v1.jpg

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gold_Car napisał:

Możesz napisać czym ciołeś DA czy rotacja ? I na jakim padzie ? I jakie auto?. Możesz podzielić się czy twoim zdaniem jest duża różnica na plus między panelem przed korektąspeedem a po ?


 

Pracowałem Flexem VRG, DA Hamron z Juli i na małych powierzchniach DA Liquid Elements T2000. W zależności od stanu elementu albo żółty albo czerwony NAT. 
Napewno część rys wycięta i wypełniona dodatkowo fajna śliskość 🙂 Ogólnie jak na szybką akcję  to fajna pasta z fajnym zapachem. No i nie zapycha tak pada jak Koch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby troszke zluzować atmosfere poprzednich postów, mam pytanie: jak sie ma stosowanie jakiegos qd z carnauba lub syntetyka na Speed'a ? Chodzi o zwykle odswiezenie lakieru po umyciu. Bede testowal rozne kombinacje, ale czekam az w koncu pasta do mnie dotrze 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, BiałyGTi napisał:

Po pierwsze 3D chwali sie ze sile ciecia regulujesz padami od twardego do miękkiego.

Jeden produkt, który robi solidny cutting a przy okazji finishing - to raczej nie jest temat pospolity a ONE taki właśnie ma przekaz i sporo klientów korzysta z tych możliwości, entuzjastów i profesjonalistów.

Po drugie z tego co widzę w jednym poście zawarta jest wypowiedz która nie dotyczy jednego a dwóch produktów - ONE i Speed, które jak by nie patrzeć są podobne ale jednak inne.

Jeśli chodzi o moc Speed'a nie mam filmików własnych na YT, ale pasta była wielokrotnie sprawdzana i cięcie na twardszej gąbce a nawet na futrze ma na wysokim poziomie (usuwa po papierze 3000) a zdarza się, że po doborze odpowiedniego pada, wychodzi soczysty one step (po wymyciu).

Specyfika Speed'a jest taka, że na wyższych obrotach, jesteś w stanie usunąć (nie grube) niedoskonałości a na niskich po prostu woskujesz. One ma większą moc i wosku nie zawiera.

System 3D to zabawa? Tak, w rękach czy to profesjonalisty czy entuzjasty daje sporo uśmiechu! Kwestia podejścia, chęci i lekkiej otwartości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
3 minuty temu, ShiningCar napisał:

Jeden produkt, który robi solidny cutting a przy okazji finishing

no ja rozumiem ze Oni tak to polecają i rozumiem ich tok rozumowania, ale zrobię ci to prawie kazda pasta na ryku o podobnej sile ciecia. Robilem one stepa kochem H8 badz 4cr 8065 ktore sa pastami cutingowymi. Wiec nie rozumiem samego fenomenu ze akurat 3d tylko sie do tego nadaje ze sile ciecia regulujesz padami. Oto mi tylko chodzi ze kazda inna pasta mozna robic tam samo. Tyle w temacie  🙂 Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BiałyGTi, z tego co wiem, dyskusja była o Speedzie, One został wywołany przez przypadek 😄

One jest w stanie wykończyć większość lakierów na miękkiej gąbce bez hologramów, jeśli H8 też to zrobi to można powiedzieć, dobra alternatywa!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel film ciekawy i super zmontowany porównania, przejścia itd ale dlaczego gość używa różnych prędkości jedną pastę na niskim biegu drugą na wysokim? Z filmu to Speed kiepsko wyszedł, aż nie chce się wierzyć że takie listro wyszło Ci na polo@CarlosBlack . Chyba ze tamten test był ustawiony? I to bym obstawiał... Chociaż dopiero uczę się i może się mylę.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
10 minut temu, Gold_Car napisał:

@Domel film ciekawy i super zmontowany porównania, przejścia itd ale dlaczego gość używa różnych prędkości jedną pastę na niskim biegu drugą na wysokim? Z filmu to Speed kiepsko wyszedł, aż nie chce się wierzyć że takie listro wyszło Ci na polo@CarlosBlack . Chyba ze tamten test był ustawiony? I to bym obstawiał... Chociaż dopiero uczę się i może się mylę.
 

Wiesz, do wszystkiego się można przyczepić, znalezienie idealnych warunków testowych oraz powtarzalnych iteracji jest prawie nie możliwe w detailingu, może trzeba by robić testy ramieniem robota albo wsadzić panel testowy pod CNC który zrobi Ci idealne 4 przejazdy z taką samą prędkością, zawsze tak samo 😉

obraz.png.b66b866b1edb2b54a9bb6b3993d628ab.png

Trzeba sprawdzić samemu na swoim lakierze a te filmiki mają na celu Cię zaciekawić albo zniechęcić do zakupu. Im więcej osób zrobi swoje lakiery i podzieli się opinią będzie jasne 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się trochę tym Speedem i takie oto przemyślenia. Jak już koledzy wcześniej wspominali po wymyciu pojawia się delikatny hologram. Zrobiłem jeden panel 50/50. Lewa strona bez wymycia /taśma/  prawa strona wymyta wipe outem i na to ostatecznie poszedł wosk. Zobaczymy jak się będzie zachowywał na dłuższym dystansie i jakie będą różnice w kropelkach i trwałości. 
Wrzucam filmik z różnicą jak to  wszystko wygląda ( filmik nagrywany przed woskowaniem). Niestety nie umiem tak pięknie złapać różnicy ale na żywo zdecydowanie lepiej wygląda strona bez wymycia. 

20200501-093812.jpg


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.