Skocz do zawartości

3D Car Care - Pasty Polerskie


Domel

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedziałbym klasyk 3D, nie przesadzamy z ilością pasty, jeśli jest możliwość i posiadasz, użyj jako pad primer'a 3D Final Touch (praca akurat tą pastą będzie przyjemniejsza), pylenie znikome, usuwanie nie powinno być absolutnie problemem.

Należy jednak pamiętać, że Polish+ ma już swoich następców 😉

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, ShiningCar napisał:

Powiedziałbym klasyk 3D, nie przesadzamy z ilością pasty, jeśli jest możliwość i posiadasz, użyj jako pad primer'a 3D Final Touch (praca akurat tą pastą będzie przyjemniejsza), pylenie znikome, usuwanie nie powinno być absolutnie problemem.

Należy jednak pamiętać, że Polish+ ma już swoich następców 😉

Dziekuje, o to mi wlasnie chodzilo 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.09.2020 o 13:13, ShiningCar napisał:

Powiedziałbym klasyk 3D, nie przesadzamy z ilością pasty, jeśli jest możliwość i posiadasz, użyj jako pad primer'a 3D Final Touch (praca akurat tą pastą będzie przyjemniejsza), pylenie znikome, usuwanie nie powinno być absolutnie problemem.

Należy jednak pamiętać, że Polish+ ma już swoich następców 😉

Dziaj byly pierwsze testy - przyjemnie sie z nia pracuje, dobrze sie wypracowuje, usuwanie srednich rys raczej na dobrym poziomie. Uzywalem zoltego pada booski pads na da. Ogolnie pozytywne wrazenie na mnie zrobila 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ShiningCar napisał:

@Aivars czyli spełnia swoje zadanie!

Jeśli dyponujesz jakimś materiałem foto/video to śmiało wklejaj w temat 😉

Jestem amatorem-entuzjasta ale w przyszlosci postaram sie ogarnac jakis material foto 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 4 dni* przygotowywałem znajomemu C4 picaso na sprzedaż i miałem lekko odświeżyć czarny lakier . Budżet był jaki był więc użyłem  3D speed która coś tam usunęła , coś zamaskowała  ale najważniejsze że znów właściciel był zadowolony i nie będzie wstydu fotki na olx zrobić .  Fotek nie ma bo ciągle lało i szkoda mi go było na deszcz wystawiać . Najlepsza mina mojego syna który mi pomaga w garażu jak wziął mf i zaczął docierać pastę ... dosłownie 2 ruchy (tam i z powrotem) i gotowe! Nawet mówił że najpierw zdziwiło go że nie dałem mu zmywacza jak zwykle przy docieraniu pasty ale  specjalnie nie wymywałem, bo na to poszedł BSD jako zabezpieczenie .

 

*tak mniej więcej po 2h dziennie bo po nocce to kij , a nie robota ! 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@ShiningCar chyba bede musiałsie zainteresowac 3d Speed 😄 Ogolnie ja jestem bardzo zadowolony z tych past bo docieranie to czysta poezja ❤️ a 3d one to w ogole jedna z moich ulubionych past ❤️ 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej,

Może ktoś podpowie... Czy 3D One Hybrid Compound na średnich i finiszowych padach to dorby pomysł na one step'a na francuski lakier? Boję się działać zbyt agresywnie bo miejscami tego lakieru jest bardzo mało ~90 mikronów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



najpierw na czerwonej, sprawdź, czy efekt Ci odpowiada, jeśli nie, użyj żółtej.


Myślę, że w dobie X producentów padów gdzie u każdego jest inna skala kolorów vs twardość warto zacząć pisać nie o kolorach, a o właściwościach padów. Cutting, polishing i finishing są bardziej uniwersalnymi zwrotami niż te kolory padów. Łatwiej jest się odnieść do arsenału producentów. Taka mała dygresja.

A pasty 3D miszcz. Sam się na nich ślizgam i polecam komu się da.

I'm back motherlovers!

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie po przeczytaniu tego tematu wiem ze fajną pastą jest 3D One tylko zastanawiam się czy nadaje się ona jako finish? lakier to akryl VW i myśle o kombinacji Capro CC na białej gąbce ADBL + właśnie wykończenie 3D ONE na miękkiej gabce,sprawdzi się to? Generalnie myślałem tez o F6 Kocha tylko nie wiem jak on się sprawdzi w roli wykończenia🤔🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie mam problem z aca500 . Pasta po rozprowadzeniu na panelu zasycha Ale nie roluje się oraz nie da się jej usunąć . Miał ktoś podobny problem z ta pasta ? Pracuje na maszynie hdc21 i dzieje się tak z różnymi padami .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z aca500 . Pasta po rozprowadzeniu na panelu zasycha Ale nie roluje się oraz nie da się jej usunąć . Miał ktoś podobny problem z ta pasta ? Pracuje na maszynie hdc21 i dzieje się tak z różnymi padami .  
Wstrząsnąłeś przed użyciem?

Przeterminowana, popsuta... przemarzła,skisła , ?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wstrzasnieta, nowe opakowanie stoi w cieplutkim garażu . Dodam ze już przysycha w momencie kiedy rozkładam ja na lakierze . Auto coprawda lakierowane ponownie ale dziwna sytuacja. Czy jest możliwe ze lakier sticky? Nie roluje się tylko zasycha ze nie da się jej dotrzeć i praca tez nie idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to samo . Zmieniłem gąbkę z niebieskiego nata na żółty supershine i pasta trochę przysycha ale po chwili zaczyna współpracować . Na sonaxie ex 04-06 i żółtym supershine idzie dość dobrze ale tez widać ze jak by odparowywała w pierwszej fazie . I dość ciężko się dociera . Ostatnio miałem podobny problem z aca na lakierze bmw tylko tam pomogła zmiana pada z mf na gąbkę lc cutting. Z finiszem nie ma problemu aca520 działa normalnie ... 

23 minuty temu, alexander.p napisał:

Kiedy malowane?

Lakierowany z 1.5 roku temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Sebek330 napisał:

Panowie mam problem z aca500 . Pasta po rozprowadzeniu na panelu zasycha Ale nie roluje się oraz nie da się jej usunąć . Miał ktoś podobny problem z ta pasta ? Pracuje na maszynie hdc21 i dzieje się tak z różnymi padami .  

a to przypadkiem nie jest jakiś japończych ? Np Honda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.