Skocz do zawartości

3D Car Care - Pasty Polerskie


Domel

Rekomendowane odpowiedzi

@CarlosBlack tak, lakier miękki, ale akurat maska malowana.

@Tomas22 nie chciałem dostać recepty na one stepa 🙂 napisalem jak pracuje i może ktoś widzi co mogę poprawić.

Nie chciałbym kupować innej pasty czy innych padów bo działam hobbistycznie, 1 auto na rok w ramach swojej rodziny. Więc bez sensu jak ma to mi stać, wiem też że mogę to odsprzedać ale nie chce mi się w to bawić.

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi i życzę Wesołych świąt!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kilka miesięcy temu miałem zamiar doprowadzić lakier mojego motocykla (Honda) do porządku, chciałem kupić SONAX Profiline EX 04/06. Z braku czasu nic z tego nie wyszło. Teraz chciałbym wziąć się do roboty. Stan lakieru widać na zdjęciach (motocykl był malowany na czarno przez poprzedniego właściciela).  Jaką pastą to ogarnę (polerka Hamron)? Wystarczy 3D Car Care AAT 502 FINISHING POLISH ?

IMG_20190908_175013.jpg

IMG_20190908_174855.jpg

IMG_20190908_174916.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KoloSolo, jeśli posiadasz 3D AAT502 to użyj nieco twardszego pada np. niebieskiego, ewentualnie miej w zapleczu żółty lub czerwony (NAT/Booski/ADBL etc)

Jeśli natomiast stoisz przed wyborem pasty - myślę, że 3D ONE będzie odpowiednia i żółty pad powinien wystarczyć (jeśli nie ma jakiś grubszych rys).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczym problemem jest tu twardość zastosowanego lakieru (sam stwierdziłeś ze był malowany więc to wróżenie z fusów)gąbki które masz są raczej za miękkie do tego, ale mogą Ci sie przydać do wykończenia tego lakieru -jak ma być dobrze to szykował bym se na więcej niż jeden etap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mizakrze napisał:

typowy finisz (menz 3800, koch antiholo) coś wyciągnie więcej?

Oczywiście, że tak. Żadna pasta do 1-step nie wyciągnie finałowo takiego połysku na lakierze, jak pasta dedykowana do finiszu. Co prawda nie sprawdzałem tego żadną z ww przez Ciebie past, lecz CP Reflect - jednak różnica w połysku/wykończeniu była widoczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek ewentualnego użycia innej pasty/finishing (po użyciu One), już kilka miesięcy temu podnosiło kilka osób, pytając czy warto.

Na panelach testowych my i kilka innych osób stosowało - opcję zarówno 3D One solo jak i w połączeniu z pastami finishing (M3800/Antihologram osobiście).

Wniosek był taki, że użycie solo 3D One jako 1 pasty jest porównywalne optycznie do połączenia z w/w a czasami druga opcja czyli One + typowy finish nawet dodaje pracy (oczywiście wszystko wymywane Panel Wipe/Wipe Out) 😉

Takim małym potwierdzeniem, może okazać się video, które wkleił @Pioter83 gdzie widać, w końcowej sekcji, wykończenie a dodatkowo poziom połysku (od ok.12 min) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Chciałem sie podzielić wrażenia po paście aca 520.

Szczerze polecam, otoz na ostatnim białym uni bmw f11 miałem dość duży hologram po futrze i teraz tak. Perfect finish na żółtym nacie nie do końca to zdejmowal, cut max zostawiał holo ale wpadłem na pomysł użycia 520 szybie wypracowanie i po problemie. Rewelacja. ✌️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2020 o 11:26, Crasher napisał:

Chciałem sie podzielić wrażenia po paście aca 520.

Szczerze polecam, otoz na ostatnim białym uni bmw f11 miałem dość duży hologram po futrze i teraz tak. Perfect finish na żółtym nacie nie do końca to zdejmowal, cut max zostawiał holo ale wpadłem na pomysł użycia 520 szybie wypracowanie i po problemie. Rewelacja. ✌️

Wygląda, że przyspiesza pracę zarobkowo. Tylko ciekawe jak to wygląda dla pasjonatów skoro pasta ostatniego kroku, a tnie mocniej niż średni polishowy sonax. Przy obecnych technologiach, wszystko jest możliwe, ale czy jest w stanie dogonić M205 i M2.01, które mają najwyższe współczynniki połysku z past ostatniego kroku.

 

Ponoć podczas jewelingu tymi pastami, można ugrać nawet dodatkowy +1GU. Trzeba by samemu sprawdzić co jeweling jest wart, niczym w programie pogromcy mitów 😄

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.