Skocz do zawartości

3D Car Care - Pasty Polerskie


Domel

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, menior napisał:

A od kiedy to produkty typu AIO sie wymywa,w speedzie juz jest wosk wiec wynywanie nie ma sensu jak dla mnie 

no ale jeżeli kolega ma tylko speeda i chce nim usunąć rysy i koniecznie chce położyć na to swój wosk to musi speeda wymyć.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, andrew-mks napisał:

no ale jeżeli kolega ma tylko speeda i chce nim usunąć rysy i koniecznie chce położyć na to swój wosk to musi speeda wymyć.

Uzywajac AIO nie wymymywalbym,wymywajac pewnie i tak nie usunie wosku zawartego w Speedzie a moze tylko pogorszyc efekt,po to sie uzywa AIO by nim tez cos zakryc i zabezpieczyc,wiec wymywanie troche mija sie z celem jak dla mnie 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
11 minut temu, andrew-mks napisał:

no ale jeżeli kolega ma tylko speeda i chce nim usunąć rysy i koniecznie chce położyć na to swój wosk to musi speeda wymyć.

To po co kupował speeda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Teraz, andrew-mks napisał:

może pospieszył się z zakupem 😉

Nikt Ci nie zabroni nawoskować po AIO. Nawet może fajny test wyjdzie - trwałość wosku na speed'zie. Zachęcam do sprawdzenia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Domel napisał:

Niech sprzeda i kupi taką jaka nadaje się do tego co chce zrobić 😉

A czemu? Pełen uniwersalizm (?) HD speed naprawdę potrafi fajnie wyciąć a jak zrobić autko na szybko to i fajnie zabezpieczy 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Speed'a i kwestię wymywania - to została ona poruszona z racji, że jak na pastę z woskiem (3in1), zawiera minimalną ilość wypełniaczy, co raczej nie zdarza się często.

Wymycie z reguły pokazuje to co widzimy po wypolerowaniu powierzchni i usunięciu pozostałości mikrofibrą!

Porównywaliśmy Speed np. z Menzerną 3in1 i po pierwsze, wycina sporo więcej, powierzchnia robi się przyjemnie gładka a docieranie to kwestia użycia mikrofibry i wykonania jednego ruchu.

Znamy klientów, którzy używają Speed'a następnie Poxy i są bardzo zadowoleni z efektu jaki w krótkim czasie można tą kombinacją osiągnąć.

Speed w odróżnieniu od One zawiera w sobie wosk, ale nie są to ilości, które chronią lakier miesiącami, więc uzupełnienie nie powinno skończyć się tragedią 😉

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, ShiningCar napisał:

Jeśli chodzi o Speed'a i kwestię wymywania - to została ona poruszona z racji, że jak na pastę z woskiem (3in1), zawiera minimalną ilość wypełniaczy, co raczej nie zdarza się często.

Wymycie z reguły pokazuje to co widzimy po wypolerowaniu powierzchni i usunięciu pozostałości mikrofibrą!

Porównywaliśmy Speed np. z Menzerną 3in1 i po pierwsze, wycina sporo więcej, powierzchnia robi się przyjemnie gładka a docieranie to kwestia użycia mikrofibry i wykonania jednego ruchu.

Znamy klientów, którzy używają Speed'a następnie Poxy i są bardzo zadowoleni z efektu jaki w krótkim czasie można tą kombinacją osiągnąć.

Speed w odróżnieniu od One zawiera w sobie wosk, ale nie są to ilości, które chronią lakier miesiącami, więc uzupełnienie nie powinno skończyć się tragedią 😉

 

 

Właśnie mam mała butelkę Speed'a 🙂 i w weekend chce sprawdzić zamiast cleaner 🙂 Sprawdzę i dam znać o sowich odczuciach 🙂 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po samym Speedzie, hydrofobowości na poziomie Fusso nie ma się co spodziewać, ale hydrofilowo powinno być ok!

Speed na wyższych obrotach wykazuje bardzo dobre (jak na tego typu pastę+odpowiedni pad) właściwości tnące, zmieniając je na niskie wchodzi stricte w tryb woskowania.

W najbliższym czasie sami też sprawdzimy jak podkład w postaci 3D Speed radzi sobie z woskami naturalnymi - Harly Wax i syntetycznymi - Fusso.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ShiningCar ale pytanie bylo nieco inne,czy jest sens wymywac? Jak wiekszosc aio ochrona jaka daje sama od siebie jest slaba ale nie na tyle chyba by ja sciagnac jednym pociagnieciem ipa by niby wzmocnic trwalosc wosku nalozonego pozniej ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to wymyj, sam myslę nad speedem na czerwonym nacie żeby później go wymyć Lub za miesiąc dac ht1000 lub coś od BH , bo chce odświeżyć lakier a tylko holosy wyciąć bez średnich i głębokich rys taka szybka akcja. One nie mianem ale z waszych opisów tnie mocniej... A tego nie chce.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się nie musicie podniecać po co wymywać AIO bo jestem w trakcie polerki i jednak wybrałem sonaxa ex 04-06.
@menior Wymycie speeda jak już pisałem wyżej  miałoby ma celu usunięcie wypełniaczy i wosku z pasty i położenie innego wosku który miałby dużo większą trwałość niż wosk z AIO.
 

3 godziny temu, Domel napisał:

To po co kupował speeda ?


Bo taki miałem kaprys.

 

3 godziny temu, Domel napisał:

Niech sprzeda i kupi taką jaka nadaje się do tego co chce zrobić 😉

Mam też inne pasty które się nadają do tego co chcę zrobić, ale chciałem spróbować "czegoś nowego"

 Koniec tematu z mojej strony .
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 godziny temu, smerf91 napisał:

Koniec tematu z mojej strony .

Nie denerwuj się. Poeksperymentować i po dyskutować można 😉 Ja się speedem bawiłem jakiś czas temu. Kryje holosy bardzo dobrze ale po wymyciu i tak część z nich wyłaziła w zminimalizowanym stanie.

Dla mnie, nie ma sensu wymywać. Ale chętnie bym się dowiedział ile wytrzyma kanapka Speed + wosk.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@menior to zależy od tego jakie mamy potrzeby. Jeśli ktoś dysponuje tylko Speed'em to można to zrobić ale nie trzeba.

Wiadomo, że produkt zawiera w sobie wosk a powierzchnia lakieru po jego użyciu robi się przyjemnie śliska i gładka.

Niebawem podeślę co zaobserwowałem używając po Speed jeden i drugi rodzaj wosków (jeśli ktoś z Was ma również czas i ochotę - piszcie śmiało! 😉).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.