Skocz do zawartości

3D Car Care - Pasty Polerskie


Domel

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co kolega pisał wynika, że używał pasty na szybko i w połączeniu z uniwersalnym padem RP (orange).

Zasugerowałem nieco inne podejście w kwestii pracy i przede wszystkim twardszą gąbkę (lub nawet futro) wówczas różnica powinna być zauważalna.

W opinii wielu osób, które stosują już regularnie system 3D, ACA 500 jest jednak mocniejsza, co zauważył również @barto125 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

One na pewno więcej ściągnie niż Speed.

One nie zawiera wosku, Speed tak i efekt wizualny po jego użyciu będzie lepszy.

Co ciekawe Speed pod gąbką light cutting potrafi ściągnąć całkiem sporo jak na tego typu pastę - zawiera też mało wypełniaczy.

W przypadku One zmieniamy tylko gąbki, od futra do miękkiej gąbki wykończeniowej - pasta cały czas ta sama.

Obie bardzo przyjemne w pracy i efekcie końcowym.

Jeśli chodzi o moc vs Perfect Finish, myślę, że Speed więcej ściągnie, nie mówiąc o One.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie One to mocny zawodnik. Kilka przejazdów na padzie hybrydowym (wełna i mikrofibra)na lakierze uni skody i sciągał u mnie sporo. Grubasy spłycil jak pasta typowo cuttingowa. Przy okazji wykończenie zostawia bajeczne. PF od sonaxa to taka pasta do miziania i typowego finiszu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale z tego co rozumiem One to bardziej pasta wielozadaniowa i w zaleznosci od uzytego pada daje proporcjalny efekt czyli 1 pasta mozna fajnego 2 stepa zrobic,a mi chodzi bardziej o one stepa czyli najlepszy efekt po przejechaniu padem srednim ktora i sporo wytnie i fajnie wykonczy zarazem,speed odpada bo ma byc pasta bez dodatkow 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, menior napisał:

No ale z tego co rozumiem One to bardziej pasta wielozadaniowa i w zaleznosci od uzytego pada daje proporcjalny efekt czyli 1 pasta mozna fajnego 2 stepa zrobic,a mi chodzi bardziej o one stepa czyli najlepszy efekt po przejechaniu padem srednim ktora i sporo wytnie i fajnie wykonczy zarazem,speed odpada bo ma byc pasta bez dodatkow 

Przecież dobór pasty zależy od lakieru.

Na miękkich lakach to i kochem m2.01 i Megsem M205 widziałem, że robią One step, a to typowe finishe.

Wśród popularnych past masz większość średnich tj polishowych Sonax PF, Scholl S20, Koch F5 (F6?). Nie wiem jak 3D One bo nie zdążyłem rozpakować.

Na bardzo twardym lakierze to nawet CarPro Clear Cut, jest mocno tnący, nie wiem jak to zrobili ale bdb wykańcza.

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ghost no tak ale jak ktos robi to hobbystycznie i ma do zrobienia 4/5 aut rocznie to potrzebuje zloty srodek do wszystkiego a nie kolekcje past ktorych nie zuzyje w 10 lat 😁 wiec musi postawic na 1 produkt ktory sie sprawdzi w kazdej sytuacji 😉 co do clear cuta to potwierdzam,na moim twardym lakierze nie widze roznicy w wykonczeniu miedzy nim a np.fixerem i mozna wlasciwie robic one stepy i Clear cutem 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@menior ONE będzie w takim razie lepsza, choć 3deki są tak uniwersalne, że nawet pasty finishing na twardej gąbce na niektórych lakierach dają radę.

Kwestia poznania bliżej i można robić takie rzeczy, które inne systemy w jakiś sposób ograniczają 😉 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@menior nie ma złotego środka i złotej gąbki oraz pasty. Ja ostatnio jade bardzo często na Kochu F6 i juz 2 litry poszły fajna pasta do One stepa ale sa auta gdzie sięgam po ex 04-06, excut 05-05, sonax PF bo wypada lepiej jak F6. A sa takie gdzie h8 wychodzi bajka 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BiałyGTi wiem o tym ale jak powiem to komus kto zaczyna przygode,to kaze mi sie puknac w czolo 😁 do tej pory uzywal np.Tempo i jak ma dac 5 dych za cos lepszego to musi to robic cuda na wszystkim 😁 wiec musze poradzic 1 produkt dobry do wszystkiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@menior pod warunkiem, że kolega ogarnia maszynę warto podesłać informację np. o One. Ta pasta daje naprawdę sporo możliwości.

Ja tylko podam przykład czarnego uni nad którym pracował kolega z zamiarem szybkiego odświeżenia.

Po użyciu One (testował również Speed'a) + niebieski Nat, wymyciu... było zaskoczenie 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o padach do 3D Car Care ACA 500 X-TRA CUT i 3D Car Care ACA 520 FINISHING Polish :

CUT  Lake Country HDO Blue Light Cutting Pad 5,5 140mm (niebieski)

FINISH Lake Country HDO Orange Polishing Pad 5,5 140 mm (pomaraczowy) czy lepiej Lake Country SDO Finishing 140 mm (czarny)

Może jakaś inna kombinacja ? Maszyna DA

@ShiningCar

Niestety kupon na stronie KA nie działa, a chętnie do pasty dobiorę jeszcze pady 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@salvien pady LC jak najbardziej wchodzą w grę, dobór 2 czy 3 (ewentualny polishing) jak najbardziej wchodzi w grę, ale trzeba pamiętać, że czarna pianka jest bardzo miękka.

Warto również rozważyć zakup padów 3D, mają bardzo fajną charakterystykę i podobną jak LC wytrzymałość.

ps.

Kupon z kodem KA powinien działać (podsumowanie zamówienia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.